Somogyi Néplap, 1956. június (13. évfolyam, 128-153. szám)

1956-06-12 / 137. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1956. június IS. SOMOGYI SIKER A SZÍNHÁZI FESZTIVÁLON N agyon nehéz feladat kritikát írni színházunk budapesti fesz­tivál-szerepléséről. Nehéz, mert a kritika a legszűkebb kere­tek közé szorítja a kritikus szubjektív érzelmeit. Pedig érzelmek nélkül nem lehet beszélni a kaposvári Csiky Gergely Színház mű­vészeinek budapesti előadásáról. Nem lehet hallgatni a sikerről, a nyíltszíni tapsról, a gratulációkról és arról, hogy a Csiky Gergely Színház, a mi színházunk művészei — azok, akik saját bevallásuk szerint félve mentek el a vidéki színházak ünnepi hetére — új erő­ről, lelkesedésről, boldogságról beszélnek. És erre van okuk és jo­guk is. Nagy dologra vállalkozott színházunk, amikor Török Tamás: Dél Keresztje című drámájával lépett színpadra Budapesten. Mert nem könnyű csupa karakterszerepből vizsgázni, különösen nem az alig egyéves színháznak, melynek képessége mindezideig csak áldozatvál­lalásokkal próbáit kiteljesedni. A Dél Keresztjének igazán drámává váló emelésében a legna- gyobb feladat a rendezőnek jutott. Sallós Gábor épített olyan történést a mérnök-házaspár és környezete dél-amerikai éle­téből, hogy nem lehetett másra következtetni, csak amit a dráma mu­tat: nincs felfelé út, csak Nápolyon át haza, ahol belepte a hó a ker­tet, vagy a mélybe, egyik ölből a másikba, mint Judit, vagy a parti kövek között a vég. Sallós Gábornak nagy segítségére volt az, hogy a budapesti bemutató előtt a kaposvári előadásokon kiforrott egy pergőütemű előadás, hogy az itthon érződő szünetes részek ese­ménnyel töltődve kerüllek a budapesti színpadra. Pártos Géza, a Madách Színház főrendezője szerint a rendezés­nek csak egyetlen hibája volt, hogy a második felvonás sötétben játszódó része egy-két perccel tovább nyúlt a kelleténél. A vasárnap esti előadáson már ezen — a hibának alig mondható részen — is változtatott Sallós Gábor, s a pesti közönség már egy szakmailag tel­jesen elismert előadásban gyönyörködhetett. Homokay Pál, Máté építészmérnök alakítója nem tudott hiba nélkül megbirkózni nehéz szerepével. Nem tudta a lelkitusák egyik végletből a másikig átcsapó hevületeit a leghatásosabban átélni, ta­lán a külső cselekmények vérszegénj'sége miatt. Legtöbb jeleneté­ben teljesen hiteles volt, de egyik-másik helyen halványabb, mint pl. amikor felesége beleegyezett maradásukba, nem tudott a tervek megvalósulása hitének örülő emberből mindent megmutatni. A szil­veszteri csárdást járó, ivászatot ajánló, mulatóskedvű ember sem volt teljesen jó. Mintha »előre tudta volna a dráma megtörténését«, ezt éreztük minden olyan jelenetében is, ahol bízott dél-amerikai élet- sikereiben. Kerpely Judit a tragikus életű feleség szerepében hiba nélkül mozgott. Pózolás nélküli, egyszerű eszközökkel tette szeretetté, köny- nyekig meghatóvá azt az asszonyt, akinek anyasága reményének lerombolása, férje elvesztése után van még ereje a távozásra. Kár, hogy a dráma nem adott lehetőséget a szerelmes asszony vívódá­sára. Szép Zoltán, a disszidált színész erőteljes játéka, biztos fellépése, kifejezésmódja megérdemli a dicséretet. Itt is csak a drámát lehet hiányolni azért, hogy az otthoni nagy színész dél-amerikai mellőzé­sén kívül nem mutatott mást, ami jellemváltozását elősegítette vol­na. így kissé két részre szakad a magabiztos, fölényes színész és az Európa felé távozó hajót követő férfironcs. A többi szereplő: Sugár László kőművessegédje, Pusztai Pé- tér vállalkozója, Pálfalvi Éva Juditja, Körösztös István fa­kitermelője, Malonyai Edit részeges Elzája tökéletes alakítás volt. Játékukban nem volt semmi felesleges, és semmi, ami hiányérzetet keltett volna. Jellemző erre, hogy Zerényi Béla, aki a szegedi Nem­zeti Színház Dél Keresztje előadásában a kőművessegédet alakította, nem titkolt irigységgel gratulált Sugár Lászlónak, hogy »sokkal jobb voltál, mint én ...« Ugyanígy Ambrus Edit és Lontai, akik szintén szerepeltek a szegediek Dél Keresztjében, beismerték, hogy »sokkal nagyobbak voltatok, mint mi«. Tehát jól szerepeltek színházunk művészei a budapesti feszti­válon, amiben része volt az említetteken kívül Kovács Zsuzsának, Tóth Bélának, Molnár Pálnak, Dóri Imrének és Csurlta Lászlónak is. Bár a két szállítómunkás epizódszereplő jelenlétében érződött egy kis színpadiaskodás, de ez eltörpül azok mellett az erények mel­lett, melyeket csak az első felvonás alatt tizenegy nyíltszíni taps jutalmazott. Hogy mennyire szép volt és jó színházunk művészei­nek előadása, azt talán azzal lehet leginkább lemérni, hogy a mieink előtt játszó vidéki színházak szakmai bemutatóin megközelítőleg sem volt telt ház, de a kaposváriak szombat délutáni előadásán zsúfolt volt a Madách Színház. (A vasárnap esti előadásukra is már minden jegy elkelt szombaton.) És a legkritikusabb közönség ült a nézőtéren: a budapesti és a vidéki színházak művészei. Az ő előttük aratott siker kétszeresen számít. Major Tamás, Pártos Géza, Pethes Sándor, Soós Imre, Gombos Katalin, Kátai Vanda és sok más pesti és vidéki rendező és szín­művész elismerő nyilatkozatai, hogy »az eddigiek között egyik leg­jobbak voltatok..., ez igen, ez színház!« — mi más, mint siker? Tö­rök Tamás, a dráma írója, örömmel mondta a színészeknek az elő­adás után: »Képzeletemben sem volt különbül...« A vasárnap esti előadáson is osztatlan sikert hozott a Csiky Gergely Színháznak a Dél Keresztje budapesti ősbemutatója. jl/Tindehhez még csak annyit: miért Budapesten kellett meg- szereznie a kaposvári színháznak az évad legnagyobb si­kerét? Megkövesedett a mi szívünk, vagy a kaposvári színház más Budapesten? Mind a kettőben van valami. Nekünk, Kaposvár és Somogy dolgozóinak meg kell tanulnunk jobban szeretni színészein­ket, viszont színészeink is készüljenek minden kaposvári előadásra úgy, mintha •—’ mindig fesztiválra készülnének. Kosa István Kölcsey u. 49. sz. ház, Cseri-hegyen zölö, nagyobbrészt szántó, eladó. Cím: tölcsey u, 50. ________________________ Na gyméretű, fehér, emaiiírozott tűz­lely eladó. Béke u. 73.___________(17577) Mi ndennemű vasesztergályos munkát ■állalolc. A legrövidebb időn belül ol- sőn elkészítem, vidékre Is. Miller An­al. Kaposvár, Arany ti. 1,________(1088) El adók barna, bőr klub-fotelok kaná­léval. Május 1 u. 49.. kárpitosnál. (1097) Kaposszerdahelyen egy ház 1200 égyszögöl kerttel eladó, azonnal elfog- ilhaló. Érdeklődni lehet Zselickislakon, lenes Istvánnál, Kossuth L. u. 16. _____________(109b) Qa latonlellei (kishegy) szőlőhegyben kát. hold földön lakóépület gyümol- sössel eladó. Érdeklődni lehet levélben 3. Forró József, Kaposszerdahely. (lOyo) A Földmű vessző vetkezetek Kaposvári árási Központjának Igazgatósága érte­it! a kaposvári járás lakosságát, hogy etenként egyszer, pénteken 8—12 óráig ogadónapot tart a járási központ Budai lágy Antal u. 9. szám alatti irodahelyl- égében. Kérjük, hogy akinek a járás öldmüvesszövetkezeteinek munkájával apcsolatban panasza vagy észrevétele an, keressék fel a járási központot (11oöy) Kárpitos-bútcrok, gyönyörű kivitelben, rekamiék, fotelok, székek, asztalok, sez- lonok, fizetési kedvezménnyel, kárpi­tosnál kaphatók. Kívánságra árajánlat­tal és fényképpel szolgálhatok. Kulinyi László, Budapest, VI., Majakovszki (volt Király) u. 98/a. Fiatalok, jelentkezzetek vájártanuló­nak! Vár benneteket a nagyrnónyokl 504. vájártanuló intézet. Tanulmányi Idő 3 év. Jelentkezhetnek azok a fiatalok, akik 14. életévüket betöltötték, de nem haladták túl a 16. életévüket és az ál­talános iskola 7—8. osztályát elvégez­ték. Jelentkezni lehet a járási tanácsok munkaerőgazdálkodási csoportjánál és Kaposvárott, Lenin u. 13, sz. alatt. 350-es DKW motorkerékpár (I. Zs. blokkal) eladó. Kaposvár, Tűzoltólakta­nya_____________________________ (17590) Zongora eladó. Vöröshadsereg útja (volt Pécsi u.) 4, Horváth.________(1091) Különbejáratú bútorozott szoba két férfi részére kiadó. Dimitrov u. 4. (17588) A Kaposvári Sertéstenyésztő és Hizlaló Vállalat megfelelő gya­korlattal rendelkező gyors- ' és gépírót alkalmaz azonnali hatály- lyal. A Mezőgépjavító Vállalat fel­vételre keres villanyhegesztőket és szerelési munkákhoz segéd­munkásokat. Jelentkezni a válla­lat telephelyén. Vöröshadsereg útja 2. sz. alatt lehet. (12510) Eladó »Alfa« 75 literes tejfölöző. Mé­hekért is cserélhető. Mesterházy, Bala­tonszárszó. (11559) Várható időjárás kedden estig: felhős idő, sokfelé eső, mérsékelt, Időnként kissé élénkebb déli-dél­nyugati szél. A nappali hőmérséklet alig változik. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden 20—23 fok között. JÚNIUS 12 Kedd Villff NEHÉZ KÜZDELEMBEN utolsó hazai mérkőzésén is győzött a Kinizsi művelődjünk, hol szórakozzun Színház: Kálmán Imre: Zsuzsi kisasz- szony. Este fél 8-kor. Török—Horváth: Lányok a Dunán. Tájelőadás Törökkcppányban. Pártoktatás Háza: Könyvkölcsönzés és egyéni tanulás 9—19 óráig. — Somogy megye munkásmozgalmának kiállítása 16-—21 óráig. Megyei Könyvtár: Könyvkölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11 óráig. Dél­után zárva. Rippl-Rónai Múzeum: Somogy nagy­berek átalakulásáról kiállítás. MOZIK: Vörös Csillag: Első számú közellenség. Kacagtató francia filmparódia 16 éven felülieknek. Szabad Ifjúság: Egy pikoló világos. Magyar film. Csurgó: Kegyet­len tenger. Barcs: Reménység órái. Mar­cali: Befejezetlen elbeszélés. Lengyel­tóti: Szicíliai vérbosszú. Tab: örökség a ketrecben. Igái; Ma este minden véget ér. Nagyatád: Jó reggelt. Balatonboglár; Eladó kisértet. Balatonföldvár: Tigris- szelidítö. Balatonlelle: Dollárpapa. Ba- latonszemes: Menekülés Franciaország­ba. Fonyód: Papa, mama, ő meg én. Siófok; Nyári valcer. Zamárdi: Gyanú. Ezl is hallgassa meg,.. Kossutb-rádióban: Este 7-kor: A magyar színjátszás ünne­pi hete. Éjjeli menedékhely. Közvetítés a Madách Színházból. Petői i-rádióban: Délután C-kor: Részletek Mascagni: Pa- rasztbocsület című operájából.. Este 10-kor: Részletek Wagner: Tristan és Isolda című zenedrámájából. — Élüzemavalás Nagyatádon. Teg­nap avatták élüzemmé a Nagyatádi Földművesszövetkezetet. Megyénk­ben a Nagyatádi Fmsz az egyetlen a földművesszövetkezetek közül, mely az első negyedévben élüzem lett. — Szövetkezeti nap lesz július 1-cn. A nemzetközi szövetkezeti napon egésznapos ünnepség lesz Kaposvá­rott a Virágos-pályán. A vidám mű­soros napra már készül a két ren­dező szerv: a KISZÖV és a MÉ­SZÖV. — Megkezdődött a bodza, csalán és hárs gyűjtése. A földművesszövet­kezetek az egyéb gyógynövény gyűj­tésén kívül megkezdték a bodza, a csalán és a hárs gyűjtését is. A gyó­gyászatban felhasznált növények vi­rágáért vagy leveléért a gyűjtőknek jó árat fizetnek. — Megkezdődött a Csodacsatár cí­mű új szatirikus vígjáték forgatása. A film egy csaló fiatalemberről szól, aki a magyar válogatott labdarúgó­csapat egyik tagjának adja ki magát. — Befejezték a Tanár úr, kérem című magyar film forgatását. A film forgatókönyviró-rendezője: Maracse­rov Frigyes a Röhög az osztály, Ló­gok a szeren, a Magyarázom a bizo­nyítványomat és más Karinthy-karco- latokat egységes cselekménnyé fűzte. A filmben a legkiválóbb magyar ko­mikusok szerepelnek. — Előadás a TTIT-klubban. A mű­vészeti szakosztály rendezésében ma este fél 8 órakor »A zenei ismeret- terjesztés módszereiről« hanglemez­bemutatóval egybekötött előadást tart Almósi György gimnáziumi igaz­gató. — Sikkasztó begyűjtési megbízot­tat ítélt el a .bíróság. Pálfi László al- seki lakos, az Örtilosi Községi Tanács volt begyűjtési megbízottja a község lakóitól beszolgáltatási kötelezettség teljesítésére pénzt vett fel, és a pén­zekből 20 000 forintot elsikkasztott. A bíróság két évi és hat hónapi bör­tönbüntetésre ítélte a vádlottat a mellékbüntetéseken kívül. SOMOGYI NÉPLAP Felelős szerkesztő: Horváth Jánei Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár. Latinka S. u. 7. Tel.; 15-11 Kiadóhivatali tel.: 15-16 Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel; Hidas János K. Kinizsi—Vasas Dinamó 3:2 (0:2) Kaposvár, 3500 néző. Vezette; Gursz- ky. K. Kinizsi: Mezöfi — Szigeti, Mol­nár I., Pálfalvai — Bódis, Várvizi — Mözsi, Vigh, Nagy, Stadler, Horváth. Edző: Szeder István. Vasas Dinamó: Domonkos — Deliman», Budai. Hor­váth — Juhász, Kovalik — Pálfi, Tódor. Mészáros. Széles, Fischer. Edző; Zsolnai János. Vasárnap délután öt órakor majdnem fél óráig tartó zivatar vette el a Kini­zsi-szurkolók kedvét. Sokan aggódtak a felázott pálya miatt. A több mint 2000 nézőt — akiket a szakadó eső ssetker- getett — a vihar elvonulása után újból ott találtuk a nézőtéren, s mire elérke­zett a mérkőzés ideje, már kisütött a nap és több mint 3500 szurkoló volt szemtanúja a nehéz, izgalmakban bővel­kedő bajnoki találkozónak. A pálya ala­posan felázott, helyenként víztócsák borították a játékteret. Fél hét előtt egy perccel futott ki a két csapat a közönség nagy biztatása mellett. Fél hétkor Nagy, a Kinizsi ko- zépcsatára indította el a labdát. Már az első percekben látni lehetett, hogy nem megy a fiúknak a játék, leadásaikba több hiba csúszott be, az ellenfél fel­tűnően szénen adogatott, gyors osszja- tékkal közelítették meg Mezöfi kapuját. Változatos iramú játék alakult ki. A o. percben Várvizi majdnem 30 meteres lövése szállt el a vendégek kapuja fö­lött Egy perc múlva a hazaiak szabály­talanságát fújta le a játékvezető Hor­váth, a Dinamó balhátvédjének hatal­mas erejű 35 méteres szabadrúgása a kapu fölött szállt el. A vendégcsapat fö­lényt harcolt ki. A 7. percben Kovalik indított el tá­madást, aki a gyors gs jól játszó Mészároshoz továbbított, s a Kini­zsi 16-osáig hozta fel a labdát. A Pélfalvaival egyvonalban álló Pál- fit ügyesen kiugratta, aki a meg­lepett Kinizsi balhátvédet otthagyva, 11 méterről a jobb felső sarokba vágta a labdát. 0:1. A Kinizsi játékosait megzavarta a vá­ratlanul kapott gól, a védelem többször hibázott, a csatárok sokáig tartogatták a labdát, s a gyors vendégek mindig közbeavatkoztak. A 9. percben a Dina­mó szép helycserés csatárjátékával új­ból megközelítette a Kinizsi kapuját. A nagy kavarodásban Mólnál’ I. az utolsó pillanatban az ötös vonaláról fölé vágta a labdát. Szögletrúgáshoz . jutottak a vendégek, de felszabadítottak a védők, s egy perc múlva már Várvizi lövését védte Domonkos, a Dinamó kapusa. A 14. percben szabadrúgáshoz jutott a Kinizsi. Mózsi szépen ívelt a kapu elé, a felugró Várvizinek azonban nem sikerűit hálóba fejelnie a labdát. Foko­zatosan feljött a Kinizsi és fölényt har­colt ki, amit a 16. percben elért szög­let is mutatott, de a jól záró Dinamó­védelem felszabadított. A 20. percben Várvizi indított el támadást a Kinizsi térfeléről. Nagyhoz továbbított, s a kö­zépcsatár Vighgel játszott össze, aki a jól játszó Kovalikot kicselezve egészen az ellenfél 16-osáig hozta fel a labdát, Horváthnak adta, aki a széiről gyorsan befelé húzott, de lövése elkerülte a ka­put. A kirúgás után egy perc múlva már újból veszélyesen támadott a Dinamó. Mészáros a jobbösszekötő helyéről szél­sebesen száguldott el, kicselezte Mol­nár I-et és a 11-es tájékáról lövést eresztett meg, azonban Mezöfi helyén volt, védett. Hol az egyik, hol a másik kapunál pattogott a labda. Vigh—Mózsi — Nagy összjátékot láthattunk, de a középcsatár mellé bombázott. A 26. percben Bódis indított el szép táma­dást, Nagyhoz játszott, aki Stadlert szöktette, gvorsan el is száguldott vele, de hajszállal a kapu bal sarka fölött zúgott ei a lövés. Két perc múlva már újabb veszélyes támadást indított a vendégcsapat. A balszélső kicselezte Szigetit, s a 16-os sarkáról nagy lövést eresztett meg, de Mezöfi védett. A vendégek most a balszárnyon próbálkoztak több támadást indítani, s ez sikerült is. Kovalik Mészáros­sal Játszott össze, ő ügyesen szök­tette a gyorsan és jól játszó Fi- schert, Szigeti késett a beavatkozás­sal, elszáguldott mellette és 12 mé­teres lövése a hálóban kötött ki. 0:2. A közönség soraiban letört a hangulat, már mindenki elveszettnek hitte a mér­kőzést. Tovább támadott a Dinamó, szinte percenként veszélyeztette a Ki­nizsi kapuját. A védelem teljesen megzavarodott. A 28. percben újabb veszélyes lö­vést védett Mezöfi. A játékosok ide­geskedését fokozta a bíró tévedése is. Mészáros a 40. percben lesről indult el, azonban tovább engedte a játékot. Jónás partjelző nem intette be a les­állást, pedig valószínűleg jól látta. A félidő utolsó eseménye Pálfalvi hatal­mas lövése, amely a vetődő Domonkosról Vigh elé pattant, az ö lövése azonban a kapufáról kivágódott. A szünetben Szeder edző nyugalomra Inti a fiúkat, utasításokat ad a második félidőben követendő játékra és elhatá­rozza, hogy Nagy Bódissal cseréljen helyet. A második félidő első percében gólt ért el a Kinizsi. Nagy —Horváth — Stadler—Bódis a labda útja, aki a szépen kitörő Vighhez továbbí­tott, aki az ellenfél ötöséről a kapu­ba vágta a labdát. 1:2. Szép akció volt, amit a közönség nagy tapssal jutalmazott. Perceken keresztül támadott most a Ki­nizsi szép. formás támadások gördül­tek a pályán. Az 52. percben szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek, de a bal- hálvéd sorfalba rúgta a labdát, felsza­badult a Kinizsi kapuja. Két perc múl­va már Mészáros lövése szállt Mezöfi kapuja mellé. Támadott a Dinamó, de a Kinizsi­védelem magára talált, keményen és gyorsan rombolta szét a Dinamó támadásait. Most már nem pepe- cselgetlek a labdával, egyből továb­bították. Az 55 percben Pálfalvai indított el tá­madást. Stadlerhez továbbított, aki a balszélső helyén elszáguldó Horvathhoz, 6 Bódisnak továbbított, de nem talált a hálóba a labda. Az 56. percben Vigh szögletrúgása jelezte a Kinizsi fölényét. Egy perc múlva Mózsi akadt ei a vé­delemben. Egymásután gördültek a ha­zai támadások, teljesen beszorult a Di­namó. Mózsi a balszélen futott el egy labdával, a 16-osnál felvágták, a biré szabadrúgást ítélt. Egy perc múlva újabb szabadrúgás­hoz jutott a Kinizsi. 20 méterre a kaputól Horváth állt neki a labdá­nak és hatalmas erejű lövése a sor­fal mellett a Jobb alsó sarokban kö­tött ki. 2:2. Megjött most már a közönség hangja Is. lelkesen buzdították a Kinizsi játékosait. Ez szárnyakat adott a fiúknak és ha­talmas iramot diktáltak. A 65. percben Mezöfit durván felvágták. Jónás part­jelző előtt történt az eset, de nem In­tett, a közönség jogosan méltatlanko­dott. Percekig állt a játék. A sé­rült Mezöfi a földön feküdt, később nagynehezen lábra állt és tovább vé­dett.- A 67. percben Vigh nagy helyzet­ben hibázott. Egy perc múlva Szigeti, aki a második félidőben nagyszerűen játszóit, Mózsihoz adja a labdát, ö Bó­dissal játszott össze, az Horváthnak adta a labdát, azonban Horváth lekésett, s a védők felszabadítottak. A 73. percben újabb gólt ért el a Kinizsi. Vérvizitöl indult el a labda Stadlerhez, majd Bódishoz került, ö a jó ütemben kitörő Vighnek ad­ta, aki már csak a kapussal állt szemben és okosan a kapus mellett a hálóba gurította a Kinizsi vezető gólját. 3:2. Alig három perc telt el. s újabb veszé­lyes Kinizsi-támadás bontakozott ki. Mó­zsi, aki szntén jól játszott a második félidőben. Bódishoz adta a labdát, s a 11-es tájékáról a védők lába között gyengén kapura rúgott, azonban a lab­da a gólvonalon a sárban megakadt és a berohanó Budai kivágta a labdát. Nagy helyzet volt! Állandóan támad a Kinizsi. A 79. percben Vigh 35 méteres szabadrúgását Várvizi főié fejelte, majd Molnár—Mózsi—Vigh összjáték után Mózsi lőtt fölé. Ivét perc múlva a kitü­nően játszó Vigh elől mentettek az ötös vonaláról. Mózsi szögletrúgása szállt a következő percben a kapu felé, a szé­pen kiemelkedő Bódisnak azonban nem sikerült a hálóba fejelnie a labdát, A Kinizsi kissé lefékezte a rohamokat, s feljött a Dinamó. Hatalmas erőbedobás­sal küzdöttek a kiegyenlítő gólért. A jobbszélsö szögletrúgását Molnár I., aki a második félidőben minden megmoz; dulását csirájában elfojtotta a Dinamó csatárainak, felszabadított. A hátralévő percekben a Kinizsinek lett volna még alkalma gólszerzésre, de az eredmény már nem változott. BÍRÁLAT: A Kinizsi csak a második félidőben mu­tatott játéka alapján érdemelte meg a győzelmet. Az első félidőben főleg a vé­delem sokat hibázott a keményen és gyorsan játszó Dinamó csatáraival szemben. A csatársorban nem láttuk a sok ötletes, helycserés támadást, amit a múlt vasárnap. A második félidőben már rá sem lehetett ismerni a fiúkra. Szinte megtáltosodtak és a hatalmas iramot, amit 15—20 percen keresztül diktáltak, nem bírták a Dinamó játé­kosai. Ez a mérkőzés azt mutatja, hogy nem szabad elbizakodottan kezdeni még akkor sem, ha a Kinizsi az esélye­sebb. Egyénileg Mezcfi jól látta el feladatát. Dicséretére válik, hogy sérülése után is tovább védett. A gólokat nem védhette. Szigeti az első félidőben több hibát vé­tett, a másodikban azonban már hibát­lanul látta el feladatát. Molnár I. az első félidőben többször megingott, de a másodikban teljesen semlegesítette Mé­szárost és splc veszélyes támadást ra­gyogó érzékkel hárított. Pálfalvaira ugyanaz áll, mint Szigetire. A fedezetek váltakozó sikerrel játszottak. Bódis kü­lönösen a második félidőben volt jó. amikor helyet cserélt Naggyal. Várvi­zinek nem ment úgy, mint a múlt va­sárnap, de megbízhatóan játszott. Nagy sokkal hasznosabban küzdött, amikor fedezetjátékos lett. Mózsinak a második félidőben sok jó elfutása volt, többször változtatta helyét, lövéseit nem kísérte szerencse, Vigh volt a csatársor leg­jobbja, sokat küzdött, két gólja külön dicséretet érdemel. Stadler sokat har­colt, több szép megmozdulása volt, azon­ban még mindig nem találta meg góllö­vőcipőjét. Horváth jól mozgott, főleg a második félidőben, amikor több labdát adtaié társai. A vendégcsapat jó együttes. Különö­sen jól játszott Kovalik, Mészáros, Pálfi és Fischer. A játékvezető több hibát vétett, ami­hez nagymértékben hozzájárult Jónás partjelző felelőtlen működése is. — Káplár ­EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II. NYUGATI-CSOPORTJÁBAN: Vasas Izzó—Szállítók 3:0 Sztálinváros—Bp. Szikra 2:0 Pénzügyőrök—-Gázművek 2:0 Budafok—Vác 1:1 Gyűr—Sopron 3:0 Nagykanizsa—Komló 1:1 Zalaegerszeg—Pécsi Törekvés 3:1 A Nyugati-csoportban 12. 1. Sztálinváros 14 10 2 2. Komló 14 7 5 3. Budafok 14 7 4 4. Pénzügyőrök 14 8 1 5. Győr 14 8 1 6. Vác 14 5 6 7. Bp. Szikra 14 5 6 8. Izzó 14 6 2 9. Zalaegerszeg 14 6 2 10. Pécsi Tör. 14 6 2 11. Nagykanizsa 14 2 9 12. K. Kinizsi 14 6 1 13. Dinamó 14 3 4 14. Szállítók 14 4 2 15. Sopron 14 2 3 16. Gázmüvek 14 2 — a Kinizsi 2 29:14 22 2 23:14 19 3 21:15 18 5 25:13 17 5 23:15 17 3 20:18 16 3 17:18 16 6 18:14 14 6 22:19 14 6 16:19 14 3 13:13 13 7 25:27 13 7 15:20 10 8 12:26 10 9 14:28 7 12 12:32 4 1BÓVÁRI TÖREKVÉS-K. KINIZSI II. 4:1 z NB 11-es mérkőzés előtt igazságos Imény született. Ilyen arányban is érdemelten győzött a jól játszó dóm- Sri V ) > y a