Somogyi Néplap, 1956. május (13. évfolyam, 104-127. szám)

1956-05-15 / 113. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1956. május 15. ‘HIRER? Várható időjárás kedden estig: változó felhőzet, ke­vés helyen délután zápor­I- eső. Mérsékelt, időnként élénk északi, északkeleti szél. A nappali felmele- I gedés elsősorban a nyu- I gáti és déli megyékben —----------1 fokozódik, máshol alig vá ltozik Várható legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 17-20 fok kozott. JŐo\ művelődjünk, hol szórakozzunk^ Színház: Kacsóh—Heltai: János vitéz. Délután 5 órakor, ifjúsági előadás. Pártoktatás Háza: Könyvkölcsönzés és egyéni tanulási idő 9—19 óráig. Somogy megye munkásmozgalmának kiállítása 16—21 óráig. Megyei Könyvtár: Könykölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11-ig. Délután zárva. Rippl-Rónai Múzeum: Baláta-tó élő­világa, Kaposvár város története és Tornyai János képkiállítás. TTIT-klub; »Tapasztalataim a Szovjet­unióban« címmel előadás. Előadó: Os- vátli Károly építészmérnök. MOZIK: Vörös Csillag: Három start. Vidám lengyel film. Szabad Ifjúság: Volt egyszer egy ki­rály. Csehszlovák mesefilm. Ezt- is hallgassa meg... Kossuth-rádióban: Délután 5,10-kor: Részletek Offenbach Szép Heléna és Orfeusz az Alvilágban című operettjéből. Petőt i-rádióban: Este 7 órakor: Wagner; A bolygó hol­landi. Opera három felvonásban. — A PEDAGÓGUS-NAPRA KÉ­SZÜLNEK a szülői munkaközössé­gek. Megyénkben mintegy 400 szülqj munkaközösség készül az MNDSZ- szervezetekkel közösen az idei peda­gógus-nap megünneplésére. A peda­gógus-napokon köszöntik a 25 és 30 év óta működő tanítókat és tanáro­kat. A dolgozók legkellemesebb szórakozó­helye a Szabadságparki Vendéglő, ahol Gödör László és tánczenekara muzsikál. Figyelmes és előzékeny kiszolgálás. — KAPOSVÁR ANYAKÖNYVI HÍREI: Születés: Horváth Jenő fia Zoltán, Bailor János fia Ervin, So- roogyvárd Ferenc fia Ferenc, Rizderi Lajos leánya Aranka, Márton István fia László, Vellhofifer János leánya Erzsébet, Simon István leánya Mária, Károlyi Mihály fia Ernő, Orbán Jó­zsef leánya Zsuzsanna, Szabó Kál­mán fia Gábor, Kovács Béla fia Ta­más. Házasságkötés: Erei Lajos— Nagy Judit. Halálozás: Hegedűs Ká- rclyné 71 éves, Slreiniberger Kálmán­ná 80 éves. — JOGI TANÁCSADÁS lesz ma délután 13.30 órától a panaszügyi előadónál': Várost Tanács székháza, I. emelet 20. számú szóiba. — A MEGYEI BÍRÓSÁG KÖZLI: Előreláthatólag szerdán, május 16-án kerül1 sor a Selymes-féle bűnügyben a (peribeszédekre. Ez alkalommal a nagy érdeklődésre való tekintettel je 'gyeket ad ki a közönség részére a Megyei Bíróság. — A CSEHSZLOVÁK IRODA­LOMRÓL TART ELŐADÁST május 17-én este 6 órakor a Megyei Könyv­tárban Ruzitska Hona, a budapesti szlovák tanítóképző tanára. Az elő­adáson közreműködnek a színház művészei. — GURULÓ KÖNYVESBOLT lá­togatja megyénk községeit. A 4. szá­mú guruló könyvesbolt eddig 25 hely­ségben rendezett könyvárusítást. A boltban nagy számban találhatók szépirodalmi és legújabb kiadású me­zőgazdasági szakkönyvek. 2 szoba, konyhás lakóház eladó, vé­tel esetén beköltözhető. Érdeklődni le­het Nagy Lajosnál, Somogyjád, Szabad- ság u. 342. sz. _______________ (1010) El adó egy családi ház. Nádor u. 13. Érdeklődni lehet Bem u. 48. alatt. (1011) A Honvéd utcában szoba, konyha, speizos házrész, továbbá 1400 négy­szögöl föld 300 négyszögöl szőlővel részletre Is eladó, elfoglalható. Ér­deklődni lehet Virág u. 7. alatt, Székely­nél. (1012) 1 db 125 köbcentiméteres, jó állapot­ban lévő generálozott, szürkelankos Csepel motorkerékpár eladó. Cím: Vi- gyikán Elemér, Balatonszárszó, Kossuth Lajos u. 27._______________________(12406) El adó Balatonszárszótól 9 km-re kö- vesút közelében 2 és fél Ich. gyümölcsös háromszobás beköltözhető házzal, nagy présházzal. Érdeklődni lehet levélben Zbinyovszlcy Eveimnél, Budapest, XI., Budafoki út 17. (1014) Sürgősen, minden elfogadható áron eladó a belvárosban háromszoba, hal­los, összkomfortos öröklakás. Cím a Kiadóban.___________________________(1013) Vasablakok 1,20/2 méter, kétszárnyú ajlő (használtak), gáztűzhely, kifogás­talan negyvenes szandál, üvegezett ma­dárkalitka eladó. Cím a Kiadóhivatal- ban. (1014) 1 napszemüveg vásár Figyelem! A Dombóvári MÁV Építési Főnökség vasútépítő munkásokat tobo­roz kurd-csibrálci, siófoki és nagykani­zsai építésvezetőségei részére. A dolgo­zó havi átlagkeresete 850 forinttól fel­felé. A dolgozók és családtagjaik részé­re szolgálatbalépéslcor kedvezményes vasúti arcképes igazolványt kapnak. A vállalat a dolgozókat munkaruhával lát­ja el, a szabad szombatot biztosítja, a hazautazás díjmentes. Jelentkezni lehet a járási tanácsok munkaerögazdálkodási csoportjainál és Kaposvár, Lenin u. 13. sz. alatt. — Somogy megyei Tanács Munkaerőgazdálkodási Osztálya. mwHM**mm*w**»w***«***tM«*«**«Mm*«m*«w«»m««m***»«t**w«*****«« Ezzel a szelvénnyel is megrendelhető a Somogyi Néplap Értesítjük ismerőseinket, hogy özv. Kozári Istvánná szül. Nagy Lidia 87 éves korában, f. hó 14-én el­hunyt. Temetése szerdán. 16-án du. 4 órakor lesz Kaposvárott a Nyugati-temetőben. Gyermekei: Bállá József és neje, szül. Kozári Lídia Méhészek, figyelem! Újabb tétel hasz­nált mézeskanna érkezett. Szerződésre járó műlépet kérjük sürgősen átvenni. N. B. és Hunor kaptárak, valamint mindenféle méhészeti cikkek kaphatók. Méhészbolt, Kaposvár, Május 1 u. 40. (12332) Dolgozó szülök kis gyermekének nap­pali gondozását elvállalom. Kiss Pálné, Jedlik Ányos u. 2. sz. ______________(997) Sz énkénporzók és mindenfajta per­metezőgépek szakszerű javítását vállal­ja Vasipari Szövetkezet, Kaposvár, Má­jus 1 u. 3. sz!____________________(12326) Ké pkeretezést pontosan időre készít Szirtes képkeretező. Berzsenyi ü. 8. ______________(12388) So kan fordultak az utóbbi időben a szerkesztőséghez azzal a kérdéssel, hogy miiképp rendelhetik meg a So­mogyi Néplapot., tekintve, hogy az újságárusoknál hamar elfogy a lap és így a példányonkénti’ vásárlás ne­hézségekbe ütközik. A szerkesztőség lehetőséget kíván nyújtani a példá­nyonkénti olvasóknak az előfizetés­re, s ezért mellékeli lapunk hasábja­in a megrendelő szelvényt is. MEGRENDELŐLAP A mai nappal megrendelem a So­mogyi Néplapot Vs évre, y4 évre. (A nem kívánt rész törlendő.) Az elő­fizetési díjat a postahivatal megbí­zottjának befizetem. Név: f oglaLkozás: 8 filléres bélyeg SOMOGYI (NÉPLAP KIADÓHIVATALA Város (község): utca, házszám: Kaposvár Postafdók: 31. SPORT c. w 25 perc alatt 6 gólt kapott a Kinizsi Győri Vasas—K. Kinizsi 6:2 (6:1) Győr, 3000 néző. Vezette: Bebessy. A Kinizsinél a lábát fájlaló Pálfalvai nem merte vállalni a játékot, s helyére Németh került. Zsoldos is helyet kapott a csapatban. Az esőtől csúszós talajú, füves pályán a csapatok az alábbi ösz- szeállításban kezdték a játékot: Győr: Palotai I. — Tamás, Kalmár II., Józsa — Palotai II., Fehérvári — Kal­már III., Koós, Hegedűs. Horváth, Kuti. Edző: Kovács Imre. Kinizsi: Mezőfi — Szigeti, Molnár 1.. Németh — Mózsi, Várvizi — Horváth, Vigh, Hornyák, Zsoldos, Stadler. Edző: Szeder István. Hornyák indította el a labdát, s mái’ az első perc majdnem Kinizsi-gólt ho­zott. Vigh—Horváth összjáték után a jobbszélső éles szögből küldött lövését csak üggyel-bajjal mentették a győri védők. A 8. percben váratlanul a Kinizsi szerezte meg a vezetést. A győri kaputól mintegy 30 méterre csaknem az oldalvonalról szabadrúgá- hoz jutott a kaposvári csapat. Vigh állt neki a büntetőnek, s félmagas lövése a győri kapu felé szállt. Stadler jó ütemben érkezett a labdára, s Palotai kapus is Stadler lövésére számított, a szélső azonban elhibázta a labdát, s az senkitől sem érintve a meglepett kapus mellett a bal sarokba vágódott, 0:1. A győri védelem megingott, s ezidötájt a Kinizsi irányította a játékot. De nem sokáig. A 15. percben feljöttek a győ­riek. Nagy keveredés támadt a Kini­zsi-kapu előtt. Németh Koós elöl ha­talmas erővel az oldalvonalon kívülre akarta küldeni a labdát, az azonban belevágódott Molnár I-be s Molnár I. sarkáról Mezőfi kapujába jutott a lab­da, 1:1. A Kinizsi-védelem megzavarodott, s beszorult a csapat. Balszerencsére helyenként viharos ere­jű szél is támadt, amely a győrieknek segített. A győri csapat teljesen kapu­jához szegezte a Kinizsit. A 20. perc­ben mái' vezettek is a győriek. Egy 20 méteres szabadrúgás után Hegedűs Fehérvárihoz továbbította a labdát, aki mintegy 18 méterről a sorfal mellett védhetetlenül vágta a felső sarokba a győriek vezető gólját, 2:1. Három perc múlva egy mintaszerű jobboldali tá­madás után Hegedűs, majd újabb két perc múlva Kuti volt a gólszerző, 4:1. A játéknak ebben az időszakában nyo­masztó volt a tavalyi NB I-es csapat fö­lénye. A Kinizsi-védők nem találták meg a gyors helycserés támadások el­lenszerét, s szinte félpercenként zá­poroztak a lövések Mezőfi kapujára. A Kinizsi-csatárok nem jutottak túl a félvonalon sem. A 33. percben Kuti vagy 45 méterre a Kinizsi kapujától indult el, Mózsi nem tudta őt beérni, s a 16-os sarkáról a szélső hatalmas lövése a kapulécről vá­gódott a hálóba, 5:1. A 40. percben Koós újabb bombagóljával már G:l-re vezetett a győri csapat. Ezután jutott csak lé­legzethez a Kinizsi. A 43. percben mái’ támadást is vezetett a csatársor, Stad­ler szépen futott el a balösszekötő he­lyén, s amikor a 11-es táján lövésre szánta rá magát, Tamás szabálytalanul akasztotta. A játékvezető 11-est ítélt, a bünte­tőt azonban Stadler a kapu mellé lőtte. Szünet után gyengült a szél, de sze­merkélt az eső. Á győriek heves roha­mai vezették be a második félidőt is, s Mezőfinek kétízben is remek bele- vetődéssel a már egyedülálló csatárok lábáról kellett leszednie a labdát. Az­tán feljött a Kinizsi, s a 9. percben gólt is ért el a kaposvári csapat. Józsa csak szöglet árán tudta szerelni Hor- váthot. A sarokrúgást Horváth közvet­len a kapura ívelte. Az erősen csavart lövést a szél is nyomta, s Palotai I. a léc alól már csak a hálóba tudta ök­lözni a labdái, 6:2. A 12. percben Zsol­dos előtt kínálkozott helyzet, de a csa­tár lesre futott. Mind többet támadott a Kinizsi. A győri csatárok támadásai ez időben már korántsem voltak oly veszélyesek, mint a szünet előtt. De ve­szélytelenek voltak a Kinizsi-támadók is, akik csak a mezőnyben játszogattak. A kapu elé el sem jutottak, s lövésre sem tellett erejükből. A 31. percben Horváthnak nyílt volna alkalma, hogy kapura törjön, a jobbszélsö lőtt is, de messze kapu mellé. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. A Kinizsi, mint az várható is volt, vereséget szenvedett Győrben. Igaz, hogy pontszerzésre még a legvérme- sebb szurkolók sem mertek számítani, a tavaly még NB I-es győri csapat el­len, de azért sokan bizakodtak abban, hogy a Kinizsi tisztes eredménnyel tér majd haza Győrből. Nem ez történt. A vereség legfőbb oka, hogy a Ki­nizsi-védelem 20 percen át szinte teljesen fejetlenül Játszott. Nem vált be a négyhátvédes úgynevezett söprögetös játékrendszer sem a győri csatárok ellen, akik a szeren­csével sem álltak hadilábon. Amikor a Kinizsi-védelem szoros emberfogásra rendezkedett be, rögtön megváltozott a játék képe. Ezt mutatja a második félidő eredménye is, amikor már nem száguldozhattak szabadon a győri tá­madók. A vereséget taglalva kissé furcsán hangzó megállapítást kell tennünk. Mi a vereség másik fő okát az igen gyengén játszó Ninizai-támadósor- ban látjuk. Ez az ötösfogat igen szárnyszegett és vérszegény volt. Jóformán egy percig sem tudták a csatárok a labdát tartani, s a 90 perc alatt mindössze 4—5 Ízben szánták rá magukat lövésre a csatárok. Ebből ket­tő gól lett. A védelem 25 perces meg­ingásától eltekintve jól állt a lábán. Sajnos, a gyorsan bekapott gólok után a védők nagyon »tisztelték« a volt NB I-es csatárokat. A mutatott játék alapján a győriek két-három gólos győzelme lett volna valós, mert helyenként igen jól játszott a győri csapat, de az erőteljes játék­nak nem híve. Az egyéni teljesítmények is a győri csapat javára billentik a mérleget. A hátvédsorban Tamás és Kalmár II., továbbá a két fedezet, a tá­madósorban pedig Kalmár III. és Koós klasszisjátékos. A Kinizsinél Mezőfi a sok gól ellené­re sem okolható. Néhány veszélyes lab­dát mentett, s legfeljebb az ötödik gólt védhette volna. A hátvédhármasban Szigeti mindvégig jó volt. Molnár I. az első félidőben váltakozó sikerrel ját­szott, szünet után nagyon feljavult. Ugyanez áll Némethre is. A két fedezet volt a csapat legjobb tagja. Mózsi fá­radhatatlan volt, épp úgy, mint Várvizi. A támadósorban csak a Horváth —Vigh szárny elégített ki, de ok is csak he­lyenként. Feltűnt Vigh nagy lelkesedé­se. Hornyákot Kalmár II. teljesen sem­legesítette. Zsoldos a mezőny leggyen­gébb embere volt. Stadlernek nem volt partnere, így érthetően nem tudott meg­birkózni védőivel. Mint a győri mérkőzés is mutatja, a Kinizsi edzőjének és vezetőségének te­hát ugyancsak vannak gondjai a jövőt illetően, ha azt akarják, hogy a Kinizsi helytálljon továbbra is az NB II-ben. Bebessy játékvezetőnek néhány ki­sebb tévedése volt, de ez az eredményt nem befolyásolta. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB ll-BEN: Vasas Izzó—Bp. Szikra 2:1, Sztálin- város—Pécsi Törekvés 3:1, Zalaeger­szeg—Szikra Gázmüvek 2:1, Budafok— Pénzügyőrök 1:1, Vác—Szállítók 3:1, Komló—Sopron 2:2, Vasas Dinamó— Nagykanizsa 0:0. Az NB II. Nyugati-csoportjának állása: 1. Sztálinváros 11 8 2 i 25:9 18 2. Budafok 11 7 2 2 17:9 16 3­-4. Izzó 11 7 1 3 16:11 15 3­-4. Komló 11 6 3 2 16:11 15 5. Vác 11 5 4 2 17:13 14 6. Győr 11 6 1 4 18:12 13 7. Bp. Szikra 11 4 4 3 14:14 12 8. Pénzügyőrök 11 5 1 5 14:12 11 9. Zalaegerszeg 11 5 1 5 19:17 1 1 10. Nagykanizsa 11 1 7 3 8:9 9 11. Pécsi Tör. 11 4 1 6 11:15 9 12. Dinamó 11 3 2 6 12:16 8 13. Szállítók 11 3 2 6 9:20 8 14. K. Kinizsi 11 3 T 7 17:24 7 15. Sopron 11 2 2 7 12:21 6 16. Gázmüvek 11 2­9 9:21 4 SOMOGYI NÉPLAP Felelői szerkesztő; Horváth János Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kladóhlvatel: Kapeivár, Latlnka S. u. 7. Tel.: 18-12 Kladőhtvatall te!.: 15-16 Bemogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyaradéért felel: Bldu Jáooi K. KINIZSI II. —K. TÖREKVÉS 2:1 (1:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 100 néző. Vezette: Hencz. Kinizsi: Molnár II. — Szatyin, Hideg, Bajztlc — Bódis, Ger­gely — Jutási, Nagy, Szentgróti, Szabó. Schuszter. Törekvés: Háncs — Farkas, Nagy, Wéber — Jónás, Parrag — Be­nedek, Beck, Szigeti, Szellő, Mecseki. A mérkőzés első 15 perce meglepetés­re engedett következtetni. A lelkesen játszó Törekvés csapata sok veszélyes támadást vezetett, s a támadók előtt több alkalom kínálkozott a gólszerzés­re. azonban a legjobb helyzetek is ki­használatlanok maradtak. Aztán foko­zatosan feljött a Kinizsi, s különösen szünet után hatalmas fölénybe került. A sok helyzet közül azonban csak Schuszternek sikerült egylzben hálóba juttatni a labdát. A 70. percben Parrag teljesen feleslegesen kézzel fogott meg egy labdát, s a megítélt büntetőt Jutási értékesítette. Utána Benedek szépített, s az eredmény már nem változott. A mérkőzésen szembetűnő volt mindkét támadósor góliszonya. Jók: Bajzik, Bó­dis, Jutási, Schuszter. illetve Farkas, Jónás, Benedek, Szellő. Péczeli József IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK: K. Törekvés—K. Kinizsi 4:21! K. Dózsa—Fonyód 5:1 K. Traktor—K. V. Meteor 2:1 Barcs—K. V. Lobogó 5:1 Csurgó—Siófok 2:2 Balatonlelle—Nagyatád 3:1 Marcali—Balatonboglár 1:0 A nagy totó 12 találatos szelvénye: x 1 2 1 1 2 1 1 x 2 2 2. 12 találatot 8 pályázó ért el. Nyereményük egyenként 75 430 forint. A 11 találatos szelvény 3262 forintot, míg a 10 találatos szel­vény 321 forintot fizet. A megyei sportpályázat 12 találatos szelvénye a következő: 1111x121 2x22. A MEGYEI BAJNOKSÁGÉRT CSURGÓ —SIÓFOK 2:2 (1:0) Siófok, 500 néző. Vezette: Magyar. Csurgó: Bolla — Vörös, Szabó, Né­meth — Csabai, Nagy I. — Kozma, Vida, Jakoda, Hottó, Nagy II. Siófok: Buj- tor 11. — Vörös ll„ Papp, Egyed — Lchota, Zsolnai — Vörös l„ Szilágyi, Búza, Németh, Horváth. H.evesiramú mérkőzésen a hazaiak nagy lendület­tel kezdték a Játékot. Ennek ellenére a 19. percben a csurgóiak szerezték meg a vezetést, amikor Kozma beadását Nagy II. a hálóba lőtte, 1:0. A gól után is a siófokiak támadtak többet. A csur­góiak viszont rendre veszélyesebbek voltak. Szünet után erősödött a hazai nyomás és a 21. percben Szilágyi ki­egyenlített, 1:1. A gól szárnyakat adott a hazai csapatnak, s nem sokkal ké­sőbb Horváth révén a vezetést is meg­szerezte a siófoki csapat, 1:2. A csur­góiak nem adták fel a küzdelmet, s a 41. percben Kozma szögletét Hottó a hálóba juttatta, 2:2. A gólnál Bujtor II. megsérült s kiállt. A mindvégig válto­zatos, jóiramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Egyed, Szilá­gyi, Búza, illetve Szabó, Kozma, Jako­da, a mezőny legjobbja. Dr. Újvári István BARCS —K. V. LOBOGÓ 3:2 (1:1) Barcs, 300 néző. Vezette: Boda. Barcs: Gál — Kővári II., Kiss, Szili I. — Kő­vári 1., Ilosfai — Rózsavölgyi, Kimpf, Gulyás, Kovács, Barakonyi. Lobogó: Horváth — Perreg, Serdán, Máté — Marton, Bognár — Földi, Szvath, Végh, Műdig, Posta. Góllövő: Rózsavölgyi 2, Kimpf, illetve Földi és Posta. A csú­szós talajú pályán nagy küzdelmet ví­vott egymással a két csapat. A ha­zaiak kaptak Jobban lábra, s a veze­tést is megszerezték, majd csakhamar kiegyenlített a Vörös Lobogó. Az egyen­lítés után fokozódott az iram, s ezt inkább a vendégcsapat diktálta. Szü­net után fölénybe került a Barcsi Vö­rös Csillag s gyors két góllal a barcsi csatárok bebiztosították a győzelmet. A Lobogó nem adta fel a küzdelmet, de már csak szépíteni tudott. Jók: Kiss, Kővári I., Ilosfai, illetve Posta, Marton, Szvath. Joó József NAGYATÁD-BALATONLELLE 2:1 (2:1) Nagyatád, 500 néző. Vezette: Nyári József. Nagyatád: Köves — Tálas, Dé­nes. Szabó I. — Szabó II., Simon — Frányó, Sái’di II., Kanizsai, Bicsáki, Tátrai. B.-lelle: Hartmann — Vörös. Székely, Rczi — Bolla, Gróf — Nádas- di, Szűcs, Cser, Pesti, Horváth. Góllövő: Kanizsai, Bicsáki 11-esböl, illetve Cser. Úgy indult a mérkőzés, hogy a hazai csapat fölényesen győz. Hamarosan két gólt szereztek az atádi csatárok az ide­gesen és kapkodóan játszó lellei véde­lem zavarát kihasználva. Aztán foko­zatosan feljöttek a vendégek, s a játék teljesen nyílt lett. Szünet után is a lel­kes vendégcsapat veszélyeztetett töb­bel, s Vörösnek a 81. percben alkalma nyílt volna az egyenlítésre is, de biz­tos helyzetben hibázott. Jók: Dénes, a mezőny legjobbja, Bicsáki, Kanizsai, il­letve Hartmann, Székely, Szűcs. Horváth Miklós MARCALI —BALATONBOGLÁR 1:0 (0:0) Balatonboglár, 300 néző. Vezette: Ko­vács Béla. Marcali: Pápai — Grujber, Jakab, Hajdú — Nyakas, Király — Kis- borsó, Borsfái, Bősz, Szabó, Bolf. Bala- lonboglár: Kovács — Lovas, Herczeg. Biró — Gerei, Varga — Somogyi, Fod­ros, Egres, Székely, Groszmann. A ba- latonboglári csapat hatalmas lelkese­déssel vetette magát a játékba, s az el­ső félidőben szinte kapujához szegezte ellenfelét. A bogiári támadók lövéseit azonban nem kísérte szerencse, mert azok vagy célt tévesztettek, vagy pedig Pápai tette őket ártalmatlanná. Szünet után a feltámadó szél a vendégcsapatot segítette. Ennek ellenére a hazaiak tá­madtak többet, de eredménytelenül. Míg a 70. prcben egy marcali lefutás alkalmával Kisborsó a késlekedő Her­czeg mellett a hálóba lőtte a mérkőzés soi'sát eldöntő gólt. Továbbra is a bog­iáriak támadtak, de az eredmény már nem változott. Jók: Pápai, a mezőny legjobbja, Jakab, Hajdú, illetve Varga, Egres, Biró. Molnár József K. V. METEOR —K. TRAKTOR 7:1 (4:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 700 néző. Ve­zette: Nyári János. Meteor: Tóth — Ta­kács I., Fejes, Takács II. — Vajda, Páni­méi’ — Boldog, Nincsevics, Morvái, Ti- szagáti, Witzmann. Traktor: Katafai — Illés, Keresztes, Giesz — Rab II., Do- minek — Kiss, Hauer, Rab I., Biró, Tóth. Góllövö: Tiszagáti 4, Nincsevics 2, Morvái, illetve Hauer. A nagyobb tech­nikai tudással rendelkező Meteor az el­ső félidőben nyomasztó fölényben Ját­szott. A Traktor csak egy-két ízben ju­tott át a félvonalon. A 28. percben 11- eshez jutott a Meteor, Pammer lövését azonban Katafai bravúrosan kivédte. Egy perccel később a Traktor javára ítélt ugyancsak 11-est a játékvezető. Illés labdáját pedig Tóth, a Meteor ka- puvédöje fogta ki. Szünet után a Trak­tor kissé magára talált, de gyengén ját­szó támadósora nem bírt a Meteor-vé­dőkkel. A 60. percben Tiszagáti megsé­rült, de a 10 emberrel játszó Meteor is fölényben maradt, akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Tt szagáti, Morvái. Takács II., Pammer, il­letve Giesz, Keresztes, Kiss. K. DÓZSA —FONYÓD 6:1 (3:1) Kaposvár, Dózsa-pálya, 700 nézci. Ve­zette: Majoros (Tolna). Dózsa: Kovács — Béki, Janda, Vérségi — Dull, Kiss — Simon, Süki, Tóth, Blazinovics, Németh. Fonyód: Hajós — Szabó, Darvas, Oláh — Mólnál’, Hajba — Bihálovics, Nagy. Liszkai, Kárpáti, Szántó. Góllövő: Süki 3. Tóth 3, illetve Liszkai. Igen jóiramu mérkőzésen a csúszós talajhoz jobban illeszkedő Dózsa lépett fel rögtön tá­madólag. Mái’ az első percekben biztató helyzetek alakultak ki, de Simon is és Németh is hibáztak. Aztán állandósult a jobb felkészültségű Dózsa fölénye. Szünet után is a Dózsa volt a többet támadó, bár ebben az időszakban a lelkesen, s helyenként jól játszó fo- nyódiak is sok támadást vezettek. A Dózsa a győzelmet ilyen arányban is megérdemelte. Jók: Janda, Süki, Tóth, Kiss, illetve Szántó, Oláh, Darvas. Muráth József