Somogyi Néplap, 1956. március (13. évfolyam, 52-78. szám)

1956-03-06 / 56. szám

\pim M* Kedd, 1956, március 6­VÁLTOZATOS, izgalmakban BŐVELKEDŐ MÉRKŐZÉS K. Kinizsi—Sziáiinvárosi Vasas 3:2 (1:0) egy Értekezleten Fáradtan rogyott le a székére Háry, alig' bírt megrogyó lábain megállni. Kóválygott a feje, alig látott, hallott, hiába kérdezték, alig adott hangot. Mi bajod? — így kérdi ijedten a bíró, míg bátyát mosdatta a furfangos író. Aztán, hogy felnézett, zavaros volt szeme, beszélni is alig lehetett már vele. De aztán kinyögte alig hallhatóan: »Egy értekezletre hivatalos voltam«. S lassan magához tért, majd a biztatásra, emígy emlékezett vissza kalandjára. Tavaszi munkákról esett szó ott éppen, miképp készültek fel minderre a télen. Ilyet nem hallottam, mod őszinte leszek, nincs arra szükség, hogy közbetüsszentsetek. Az egyik vezetőt épp arról kérdezték: Vajh’ a vetőmagot előkészítették? »Elő, bizony —- mondta — és miképp — így kérdik. Hát azt már nem tudom, nem vártam a végit«. Ezt már nem értették, de én sem értettem, no, erre vezetőnk előadta szépen: »Mert az úgy van — mondta — tisztítani kezdték, ámbár lehet, eddig már be is fejezték. És hogy mennyit? Izé ... ho... hogyan is mondjam, honnan is tudnám, hisz én biz ott se voltam. És nem jelentették? — Ej, dehogy nem, kérem! Megírták pontosan még az elmúlt héten.. Csak hát, izé... ejnye, no, hova is tettem? No lám, a jelentést otthon felejtettem«. S beszéltek-e már a tavaszi vetésről? — hangzott most a kérdés az asztal végéről. És hangzott a válasz, félóráig tartott: »Bizony, már megkezdtük mindezért a harcot. És hogy miképp? Hát úgy. Előtérbe vettük a vetés kérdését, és nagyon rámentünk. Hogy mire? A kérdés gyors felvetésére, s arra, hogy e kérdést állítsuk élére. És hogy majd mit teszünk? Ezt még nem tudhatni, százfelé áll fejem, hisz a dolgom annyi. De majd beszámolók mindarról, mit tettünk, hogyha a vetéssel teljesen végeztünk«. így beszélt mindvégig, a kérdést kerülve És a hallgatóság tűrte, amíg tűrte. Szak-hálanzsából és mellébeszélésből állt az egész ember, s szót se szólt vetésről. így történt, hogy nem ő fogyott ki a szóból, Háry bátyátok dőlt ki előbb a sorból. Nem mondom meg, .ki volt, ismerjetek rája, avagy, kinek inge, az vegye magára. Ilyent még nem láttam, csak az időt húzta, gondolta, a bajból magát kíhazudja. így szólott a diák: sosem lehet tudni, lehet, hogy Hárynktól tanult meg hazudni... • HÍREK* Március 6 Kedd Gottlieb Várható időjárás kedden estig: Felhőátvonulások, több helyen futó eső vagy hózápor, időnként élénk nyugati, északnyu­gati szél. A hőmérséklet csökken. Várható legma­gasabb nappali hőmérsék­let 3—6 fok között. évfoululó 30 évvel ezelőtt, 1926. március 6-án tartóztatták le a Maqyar Szocialista Munkás Párt ötvenöt vezetőjét. * rX)o\ művelődjünk, hol szórakozzunk^ Cstky Gergely Színház: János vitéz. Este 7 órakor, bérletszünet. Megyei Könyvtár; Könyvkölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11 óráig. Rippl-Rónai Múzeum: Keletázsiai fest­mények és fafaragások. Vörös Csillag Filmszínház: Egy nyáron át táncolt. Svéd film. Csak 16 éven fe­lülieknek. Szabad Ifjúság Filmszínház: Kati és a vadmacska. Színes magyar természet­film. Vidéki mozik műsora Siófok: Egy éj Velencében Csurgó:. Ütközet békében Balatonboglár: Kutyafejüek Barcs: Mi nemzedékünk Marcali: Kémek a vonaton Tab: Északi kikötő Igái: Iskolakerülő Nagyatád: Ezred lánya — A Kadarkút és Körzete Föld­művesszövetkezet vasárnap ' tartotta járási küldöttváiasztó értekezletét. A körzethez tartozó 7 községből egy- egy küldöttet választottak a járási .küldöttértekezletre. — Országos állat- és kirakodóvá­sár lesz március 8-án Balatonendré- den, 9-én pedig Somogy szótan.-— A bolhói Ságvári TSZ fiatal­jai a pártszervezet segítségével meg­alakították a DISZ-szervezetet. Az új DlSZ-szervezet tagjai, elhatároz­ták, hogy ezután minden munkát versenyben végeznek. — Kaposvár anyakönyvi hírei: Születés: Ambrus Rezső leánya Er­zsébet. Kónyi Pál leánya Ibolya, Molnár János leánya Ágnes, Ha­rangozó István leánya Mária, Beze- rédi Mihály fia Mihály, Fürr István leánya Melinda, Hoffmann Antal fia József, Horváth János leánya Gizella, Váradi Ferenc fia Ferenc, Szekeres Géza fia Géza, Serk Árpád leánya Rózsa. Halálozás: Gelencsér József 88 éves, Sereghi Andor 60 éves, Dobosi Gyula 76 éves, Horváth Istvánná 69 éves. Kovács Imre 10 éves. Házasságkötés: Kocsis László— Fili Anna. Császár István—Braun Piroska. — Egyhetes tanfolyam indult tsz- párttitkárok részére a barcsi Vörös Csillag Termelőszövetkezetben. A tanfolyamon résztvevő termelőszö­vetkezeti párttitkárok a tsz-pártszer- vezetek előtt álló (feladatokat be­szélik meg.. — A Balatonnagybereki Állami Gazdaság dolgozói eredményesen folytatják a duvadak irtását. Mérgei zéssel elpusztítottak eddig 15 rókát, 30 szarkát, 40 szürke varjút és 10 kisbergi sast. A duvadak pusztítá­sával védik az apróvadállományt. — 10 nappal meghosszabbították a marcali járási egészségügyi kiállí­tást, amelyet naponta mintegy 200- an látogatnak. A kiállítás rendezői március 3-án nagysikerű kultúrmű­sort tartottak a kiállítás látogatói­nak. Kaposvár, 4500 néző. Vezette;. Páldi (Pécs). A szép, tavaszias vaáámap, vala­mint a K. Kinizsi múlt vasárnapi győ­zelme rekordközönséget csalogatott ki a Kinizsi-sporttelepre. Már az előmér- kőzés alkalmával több mint 3000 néző foglalt hoiyet a lelátón, s egész a mér­kőzés kezdetéig özönlött a szurkolók serege. A pályát aránylag jól rendbe­hozták. Csupán a Nagymalom felöli ka­pu előterében voltak nagyobb viztócsák. Pontban fél háromkor Páldi Ede játék­vezető sípjelére a két csapat az alábbi összeállításban lépett pályára: Kinizsi: Mezőfi — Szigeti, Molnár I., Pálfalvai — Várvizi, Balázs — Dérfalvi, Mőzst, Horváth, Vigh, Stadler. Edző: Szeder István. Sztálinváros: Lennert — Bagoly, Ullman. Ladányi — Bédi, Krasz- nai — Takács, Kőhalmi, Szigeti, Fejes, Hegedűs. Edző: Turay András. A szurkolótábor lelkes biztatása mel­lett kezdődött a játék. Már az első per­cekben lendületesen támadott a Kinizsi. Rögtön a kezdés után szép Horváth— Stadler—Dérfalvi támadást láttunk. Dér­falvi azonban elhamarkodta a helyzetet. Egy perccel később Horváth hatalmas kapáslövése szállt magasan a kapu fö­lött. A 3. percben már a harmadik tá­madás indult a sztálinvárosi kapura, Stadler azonban kissé elkapkodta a helyzetet, s a védők felszabadítottak. Változatos, szép játék Továbbra is a Kinizsi irányította a já­tékot. Feltűnt, hogy a kaposváriaknak nemcsak védelme állt nagyszerűen a lábán, hanem a csatárok is igen szépen kombináltak. Különösen a két összekö­tő: Mózsi és Vigh volt az, aki rendre . elindította a támadásokat. A 6. percben Á Mózsi— Horváth—Mózsi összjáték után iaz összekötő nagy . lövést küldött kapu _ mellé. De feljöttek a vendégek is. A 7. ‘percben Szigeti először szabadult meg védőjétől, Balázstól. A 16-osrúl küldött lövés azonban célt tévesztett. Egy perc­cel később a másik oldalon Stadler lö­vése szállt mellé. A 10. percben Hor­váth 25 méteres szabadrúgása tévesz­tett célt. A 13. perc ismét Stadler előtt csillantotta meg a gólszerzés lehetősé­gét. a szélső azonban a kapu . mögé küldte a labdát. A. vendégek is feljöt­tek, s ilyen esetben mindig veszélyt je­lentettek a kapura. A Kinizsi-védelem azonban- igen jól zárt. csupán a balol­dalon Pálfalvai bizonytalankodott több­ször. A 15. percben Takács., a 18. perc­ben Kőhalmi jelentett veszélyt a Kinizsi kapujára. A lövések azonban mellé szálltak. A 22. percben egy Stadler'— fDérfalvi akció nyomán a jobbszélső »gyenge lövését védte Lennert. A 23. és >24. percben kétfzben is a vendégek ve- \ szélyeztettek. Fejes labdáját Mezőfi fazonban biztosan hárította, majd a Pál- rfalvaitöl zavart. Kőhalmi lövése szállt Ikapu mellé. A 26. percben Mezőfi a il6-oson belül kiejtett egy labdát, s ez tokozott némi izgalmat, de a védők fel- f szabadítottak. A 28. perc .eseménye Fe- Fjes nagy lövése volt. Az összekötő lab­dája azonban elkerülte a kaput. Góllá érik a fölény A Kinizsi a játékidő első félórájában ♦ határozott fölényt harcolt ki. Helyen- iként egész szép volt az összjáték. s a (csapatmunka ' is biztatónak látszott. Né- fhány pompás támadást épített fel a Ki­♦ nizsi, s inkább a sztálinvárosi kapu ^forgott többször veszélyben. ■ A 30. percben a Kinizsi-csatárok Stadlert futtatták. A szélső szépen húzott kapura, s már lövésre len- i dítette lábát, amikor Ullman elka­szálta. A játékvezető határozottan 11-est ítélt. A büntetőrúgásnak Horváth állt neki, aki a balra ve­Állami gazdaságok, tsz-ek, fi­gyelem! 1 db 24 kalapácsos Me- dicago daráló olcsón eladó, majd­nem új, üzemképes. Vennénk 1 db szalagfűrészt, vagy a daráló­ért elcserélnénk különbözet- egyenlítéssel. Cím: Háromfai Bé­ke TS^. 4 család méh több kaptárral sürgő­sen eladó. Csombárd, Kossuth u. 58. _________________________(768) A zonnal beköltözhető 2 szoba, össz­komfortos, új családi ház 900 négyszög­öl telekkel és melléképületekkel eladó. Cím: Borbély István. Kaposfüred. (5946) tődő Lennert mellett a kapu jobb­oldalába vágta a labdát, 1:0. A gól megzavarta a sztálinVárosiakat. A Kinizsi-csatárok szinte állandóan a sztálinvárosi térfélen tanyáztak és egy Horváth—Stadler támadás után a szél­sőnek alkalma nyílt volna gólszerzésre, de elhamarkodta a kínálkozó helyzetet. A 43, percben Mózsi késlekedett a kapu előtt, majd a 44. percben Dérfalvi hi­bázott. Szünet után feljöttek a vendégek A második félidő kezdetén á Kinizsi próbált ismét lendületesen játszani. Rög­tön a kezdés után Vigh verekedte fel magát a kapu elé, de a 16-osról küldött lövés mellé szállt. Aztán egyre jobban átvette a játék irányítását a Sztálinvá­ros. Már a 6. percben Szigeti előtt gól­helyzet nyílt, de Mezőfi fölszedte a lab­dát. A Kinizsi helyenként beszorult. A 16. percben Szigeti nagyerejű lö­vését Mezőfi csak felöklözni tudta. A labda nem hagyta el a játékteret, hanem ismét visszahullt közvetle­nül a kapu elé. Mezőfi, Szigeti és Fejes egyszerre ugrottak a labdá­ért s a védésben akadályozott ka­puvédő elől Fejes a hálóba továb­bította a labdát, 1:1. Az egyenlítő gól szárnyakat adott a vendégeknek. Egymás után gördültek a sztálinvárosi támadások. A 20. percben Szigeti már egyedül állt Mezőfivel szem­ben, a kapuvédő azonban az ötösön a csatár lábára vetődött és megkaparin­totta a labdát. Nagy tapsot kapott érte. A 21. percben egy sztálinvárosi táma­dást a védők szögletre mentettek. Hegedűs gyengén sikerült szöglet­rúgása a 16-os sarkán tanyázó Mó- zsihoz került, akinek a lábáról a kezére pattant a labda. Bár nem volt szándékos az eset, a játékve­zető mégis határozottan a 11-es pontra mutatott, s a büntetőrúgást Hegedűs értékesítette, 1:2. A gól_ után a sztálinvárosiak húzni kezdték az időt s beálltak védekezni. A Kinizsi-csatársor viszont ismét .magára talált. A 24. percben Mózsi előtt nyílott út. a gyenge erejű lövés azonban elke­rülte a kaput. A 28. percben Vigh ját­szotta magát tisztára, s mintegy Í2 mé­terről lőni készült, amikor Ladányi csúnyán felvágta. A játékvezető ismét büntetőt ítélt. A sztálinvárosiak tilta­koztak, a mérkőzésvezető azonban ha­tározottan a 11-es pontra mutatott. Ismét Horváth állt a büntetőt rúgni. Nagyerejű lövésé a kapu Jobb sar­kába küldte, Lennert azonban rajta volt a labdán, de csak kiütni tudta azt. A labda Horváth elé pattant, aki másodszorra már nem hibázott, 2:2. Küzdelem a győzelemért Ekkor vált valóban izgalmassá és ér­dekessé a mérkőzés. A sztálinvárosiak megpróbáltak most már támadni is. Ez­által nem volt oly tömör a védelmük, s a Kinizsi-csatársor is ki tudott bonta­kozni. Egymás után két szögletet ért el a kaposvári csapat, s ez is jelezte a Kinizsi fölényét. Az utolsó 10 percben szinte állandóan a sztálinvárosi térfél­ben folyt a játék. A vendégek ekkor már csak az eredmény, tartására töre­kedtek. Nem így a Kinizsi, melynek csatárai a közönség lelkes biztatása mel­lett szebbnél szebb támadásokat vezet­tek. Már-már úgy látszott, hogy dön­tetlen lesz az eredmény, amikor a 43. percben Horváth egy elveszettnek lát­szó labdát szerzett meg a jobboldali partvonal mentén. A középcsatár, mi­előtt megtámadták volna, magasan ívelte be a labdát a kapu elé. Meglepetésekkel kezdődött meg a megyei labdarúgóbajnokság Már az első fordulóban akadt egy­néhány váratlan eredmény. A K. Tö­rekvés újjászervezett csapata csaknem legyőzte az egyik bajnokesélyesnek szá­mító K. V. Meteort. A fonyódiak tudo­mánya is sárbaragadt Kaposvárott a Traktor-pályán, ahol a megyei újonc — igaz, szerencsével —, de legyőzte a fo- nyódi együttest. Meglepő biztosan győ­zött a Siófoki Bányász, a K. Kinizsi. A K. V. Lobogó is a vártnál biztosabban szerezte meg a két pontot. A többi mérkőzéseken igen szoros küzdelemben alakult ki az eredmény. Sehol sem volt baj a fegyelmezettséggel. K. METEOR —K. TÖREKVÉS 1:1 (1:1) Kaposvár, 400 néző. Vezette: Sziget­vári. Meteor: Tóth III. — Takács L, Morvái, Takács II. — Németh, Hanga — Witzmann, Tiszagáti, Heim, Pammer, Gál: Törekvés: Illés — Szigeti, Nagy. Pincehelyi — Jónás, Szellő — Parrag, Gelencsér, Benedek. Beck, Németh. A Törekvés váratlanul nehéz ellenfélnek bizonyult, s kis híja. hogy a győzelmet is megszerezte. Az első félidőben a Tö­rekvés volt a többet támadó. Szünet után azonban nagy fölényben játszott a Meteor, csatárai azonban nem boldo­gultak a jól záró vasutas védelemmel szemben. Jólás egy 11-est kapufának lőtt. Góllövők: Hanga 11-esből, illetve Jónás 11-esből. Jók: Morvái, Németh, Takács II.. illetve Illés, a mezőny leg­jobbja, Nagy és1 Szellő. NAGYATÁDI KINIZSI —K. DÓZSA 1:1 (1:0) Nagyatád. 200 néző. Vezette: Nyári József. Nagyatád: Köves — Kovács, Dé­nes, Bujtás — Simon, Szabó — Frányó, Sárdi I., Németh, Bicsáki, Tátrai. Dózsa: Kovács — Dékány, Farkas, Béki — Jan- da. Dull — Simon, Blazinovics, Kiss, Vérségi, Sárosi. A sáros, mély talajú pályán egyenlő erők küzdelmét hozta az összecsapás. Mindkét csapat előtt több alkalom nyílt volna a gólszerzésre, a csatárok azonban nem boldogultak a védőkkel -és a mély sárral. Igazságos eredmény. Góllövők: Tátrai, illetve Farkas 11-esből. Jók: Bujtás, a mezőny legjobbja, Dénes, Simon, illetve Kovács, Fai-kas, Dékány. K. V. LOBOGÓ —CSURGÓI BÁSTYA 2:0 (1:0) Csurgó, 300 néző. Vezette: Csizi. Lo­bogó: Horváth — Perreg, Serdán, Máté — Bognár. Műdig — Szvath, Végh. Nagy, Varga, Posta. Csurgó: Bolla — Nagyvizeli, Szabó, Németh — Olvasó, Pápa — Vida. Nagy I., Jagoda, HottóII., Nagy II. A rossztalajű pályán a vala­mivel jobban játszó vendégcsapat kere­kedett felül. Végül is a jobb felkészült­ségű kaposváriak megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet. Góllövők: Nagy, Varga. Jók: Perreg, Serdán, Varga, il­letve Bolla és Szabó. SIÓFOKI BÁNYÁSZ—BALATONLELLE 9:2 (4:1) Balatonlelle, 400 néző. Vezette: Vára­di. Siófok: Gersei — Vörös II., Varga dr„ Egyed — Szabó, Vörös I. — Gás­pár, Búza, Csepeli, Németh II., Feresz- tegi. Balatonlelle: Márkus — Kindler, Gróf. Rezi — Szűcs, Szegi — Vörös, Ná- dasdi, Székely, Pesti. Horváth. Kitűnő talajú pályán, helyenként jó játékkal biztosan győzött a tavalyi bajnokcsapat, bár a hazaiak az első percben vezetést szereztek. A gólarány kissé túlzott, ugyanis a lellei kapus igen rossz napot fogojt ki. Góllövök: Csepeli 4, Vörös I. 2. Gáspár 2, Búza, illetve Nádasdi és Vörös. Jók: Vörös II.. Varga dr., Cse­peli, Búza, illetve Gróf és Rezi. K. TRAKTOR —FONYÓDI SK 1:0 (0:0) Kaposvár, Traktor-pálya, 200 néző. Vezette: Hajdú. Traktor: Katafai — Giesz, Illés, Guth — Dömék, Rab — Tóth, Takács, Szanyi. Bedics. Kovács. Fonyód: Hajós — Oláh. Darvas, Vitális — Liszkai, Molnár — Farkas B.. Far-kas L. . Nagy, Kárpáti, Szántó. Igen mély talajú pályá.i folyt a mérkőzés, ahol csák inkább küzdelem volt, mint játék. A fonyödiaknak többízben alkalmuk nyílt volna a -gólszerzésre, de csatáraik hibáztak, s l:0-ás állásnál még egy 11-est is kihagytak. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Katafai. Guth, Donek, illetve Darvas, Vitális és Far­kas L. K. KINIZSI ll.-BALATONBOGLÁRI TRAKTOR 7:3 (3:1) Kaposvár. 3000 néző. Vezette: Ma­gyar: Kinizsi: Molnár II. — Csima, De­csi, 'Hideg — Nagy, Gergely — Rosta, Németh, Hornyák, Zsoldos. Subosits. Balatonboglár: Kovács — Lovas, Her- czeg, Groszmann — Gerei, Samu — Somogyi, Fodros, Varga, Egres, Székely. A Kinizsi csapata mindvégig jobb volt, bái’ szünet után 4:3-as mérkőzésállásná1 a bogiáriak megfordíthatták, volna az eredményt. Góllövők: Rosta 3, Subo­sits 2, Zsoldos és Hornyák, illetve Ge­rei 2 és Egres 11-esből. Jók: Cstma, Gergely/ és az egész Kinizsi-csatársor, illetve Gerei, Fodros, Egres.. A sztálinvárosi védelem megtor­pant. Ullman aláfutott a labdának, Bagoly pedig tétlenül nézte, ho<jy Stadler mint indul el a 11-es pont­ról a sztálinvárosi kapu felé. A szélső az ötösön megszerezte a lab­dát, s a kimozduló kapus mellett a kapu balsarkába vágta, 3:2. Leírhatatlan öröm, hatalmas taps kö­szöntötte a Kinizsi győztes gólját. A sztálinvárosiak — alaptalanul — meg­próbáltak lest reklamálni, természete­sen hiába. Vontatottan álltak fel élcsa­patok a kezdéshez, s az újrakezdés után' a játékvezető rövidesen a mérkő­zés végét is jelezte. A változatos, Izgalmakban bővelkedő, mindvégig jóiramú mérkőzésen tehát a kaposvári csapat megszerezte a két pontot. Ez a győzelem elsősorban azért született meg, mert a Kinizsi küzdőké­pességben és lelkesedésben felülmúlta ellenfelét. Az első félidőben határozott fölényt harcolt ki a hazai csapat, me­lyet híven tükrözött az egy gólos ve­zetés. Antikor a sztálinvárosiak meg­fordították a mérkőzés állását, a Kini­zsi nem adta fel a harcot. Sőt, ezután lendült igazán támadásba, s végered­ményben teljesen valós körülmények között — ha némi szerencsével is * — megszerezte a győzelmet. Ez az egy gólos győzelem híven fejezi ki a mu­tatott játékot. A sztálinvárosi csapat ugyanis csak a második félidő első fél­órájában játszott jól. Ez abban az idő­szakban volt, amikor a Kinizsi-csatársor visszaesett, nem tudta tartani a labdát, s a védelemre túl nagy nyomás nehe­zült. A Kinizsi védekező taktikája, s a. védelemből a támadásba való gyors át­menet szintén részese a sillernek. A kaposváriak a sztáli-ivárosi csatársor két föerejét, Fejest és Szigetit, Várvizi és Balázs révén kikapcsolták a Játék­ból. A négy gyors Kinizsi-csatár igen sok veszélyes támadást tudott e lindítani. Az egyéni teljesítmények is a Kinizsi javára billentik a mérleget. Mezőfi ki­tűnő formában van, nyugalma jó ha­tással van a közvetlen védelemre'is. Ta­lán az egyenlítő gólnál mondhatjuk azt. hogy hibázott. Szigeti lövését kapu fölé ke'lett volna ütnie. Egyébként még bravúrokat is csinált, A hátvédhármas­ban Szigeti mindvégig jól állt a lábán. Kezdi megszokni a szélső hátvédposztot. Jól játszott. Molnár I. ismét oszlopa volt a védelemnek. Kitűnően látta el a »söp- rögető« szerepkört. Pálfalvai nehezen melegedett bele. Az első félidőben sok hibát vétett. Szünet után viszont hibát­lanul játszott. Várvizi és Balázs, a két fedezet fő részese a sikernek. Különö­sen Balázs volt elemében, aki helyen­ként egész nagyvonalúan játszott. Vár- vizinek néhány rosszul sikerült leadása nagyban rontja egyébként kitűnő telje­sítményét. A támadóser legjobbja Stad­ler volt. Kemény, gyors és jól húz ka­pura. Jól is lőtt. Győztes gólja szejnfü- lességét dicséri. Kár. hogy nem futtat­ták eleget. Vigh inkább védekezett, de a támadásokra is futotta erejéből. Jó formában van, épp úgy, mint a másik összekötő, Mózsi, akinek teljesítményé­ből még a 11-es vetés sem von le sem­mit. Horváth középen csak szükségmeg­oldás. Hibája az. hogy item próbált elég helycserét. Többször lett volna alkalma a szélen elfutni, s ezt alig egy-két Íz­ben tette. Dérfalvi sem szélső. Néhány jó megmozdulása volt, de úgy láttuk, a szélen kedvetlenül is játszik. A sztálinvárosi csapat jól kiegyensú­lyozott együttes. Minden egyes csapat­rész képzett játékosokból áll. Mi Ull­man, Bédi, Takács s főként Fejes játé­kát láttuk kiemelkedőnek. Szigeti nem boldogult Balázzsal. ' Páldi játékvezető kitünően látta el fel­adatát. Jól ítélte meg a csúszós .talajon az összecsápásokat, s ítéleteiben hatá­rozott volt. Szólni kell a közönségről is, amely rég nem látott érdeklődést tanúsított az NB II-es csapat első haza4 mérkőzése iránt. A kaposvári szurkolók azonban csak sportszerűségből vizsgáztak kitű­nőre. Az első félidő jó játéka után a kritikus félórában több buzdításra lett volna szüksége a csapatnak. A szurko­lók azonban ezzel a biztatással adósak- maradtak, s csak akkor jött meg a kö­zönség hangja, amikor a csapat egyen­lített, majd pedig amikor a győztes gólt is megszerezte. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB II-BEN Vasas Izzó—Győri Vasas 2:1. Komlói Bányász—Pénzügyőrök 2:1, Bp. Szikra — Pécsi Törekvés 3:1, Budafoki Építők— Soproni Törekvés 4:0, Vasas Dinamó— Váci Bástya 1:1. Zalaegerszegi Dózsa— Nagykanizsai Bányász 1:0, Törekvés Szállítók—Szikra Gázművek 2:1. Az NB II. Nyugati-csoportjának állása: í. Budafok 2 2 — — 5:0 4 2. Zalaegerszeg 2 2 — — 4:1 4 3. K. Kinizsi 2 2 — — 5:2 4 4. Izzó 2 2 — — 6:4 4 5­-6. Dinamó o 1 1 — 4:2 3 5­-6. Bp. Szikra 2 1 1 — 4:2 3 7. Komló 2' 1 1 — 3:2 3 8. Sztálinváros 2 1 — 1 5:5 2 9. Szállítók 2 1 ’— 1 3:4 o 10. Vác 2 — 1 1 4:5 1 11­-12. Pécs 2 —. 1 1 2:4 1 11­-12. Nagykanizsa 2 — 1 1 1:2 1 13. Pénzügyőrök 2 — — 2 3:5 — 14. Győr o — — 2 1:3 —•' 15. Gázművek 2 — — 2 1:4 — 16. Sopron 2 — — 2 1:7 — — Nem volt 12 találatos szelvény az e heti totón. 11 találata is csak 33 pá­lyázónak volt, ezek nyereménye 22 605 forint. A 10 találatos szelvényék 1260 forintot, míg a 9 találatos szelvények 245 forintot fizetnek. Az e heti 8 talá­latos szelvények részesülnek vigaszdij- ban. — KÜLÖNAUTÓBUSZOK INDULNAK vasárnap a Kinizsi komlói mérkőzésére. Részvételi díj oda-vissza 30 forint. Je­lentkezni lehet az Állami Hirdető Vál­lalat irodájában, Kaposvárott, Kossuth L. u. 4. sz. alatt. Gyermekágy, fehér, fiókos és szekré­nyes eladó. Berzsenyi u. 35. Sárai. ' _________________________________ (5951) E gy bécsi »Hölzl« fémtökés pianínó eiadó. Cím az Állami Hirdetőben. _______________________ (5945) E lszámoló kocsist és egy gépkocsikísé­rőt felveszünk. Jelentkezni lehet: Sör- raktár, Kaposvár. Katona József u. 1. ________-_________ (5959) K ülönbejáratú bútorozott szobát für- dőszobahasználattal keres egyedülálló dolgozó nő. Cím a Kiadóban. (769) SOMOGYI NÉPLAP Felelős szerkesztő: Horváth János Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Latinka S. u. 7. Tel.: 15-11 Kiadóhivatali tel.: 15-16 Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel: Hidas János