Zempléni Kisujság, 1947. január-november (1. évfolyam, 1-49. szám)

1947-06-22 / 26. szám

Gólzáporral megérdemelten győzött a Máv. a nagybátonyi csapat felett Közönség nélkül folyt le a bajnoki mérkőzés Hatalmas gólarányban megér­demelten győzött a Máv a gyenge képességű NOSE ellen. A Máv csatárok Csabay irányításával külö­nösen az első félidőben lendületes támadásokat vezettek a vendégcsa­pat kapuja ellen. Ebben nagy segít­ségükre volt a jól játszó balfsor. A vendégcsapat szórványos tárna« dásait a Máv közvetlen védelme rendre elhárította, úgy hogy komoly lövés alig ment a Máv kapura Két fejes—két gól Az első percekben már erős támadásokba kezd a Máv és a 12-tk percben sarokrúgásból Vad 11 fejesével gólt ér el. A 16'ik percben ugyancsak Vad II. fejel nagyon szép gólt, Nyirkos beadásából. A 22-ik percben egy hosszú előreadott labdával Vad II. megszökik és védbetetlen gólt lő a jobb sarokba. A Máv teljesen Döntetlen a SESC­Körülbelül egyenlő erők küz­delme voll a zagyvapálfalvai mér­kőzés, bár kis szerencsével az Egyetértés győzhetett volna. Az újhelyi csapat többet táma­dott, szebben játszott ellenfelénél, de a kapu előtt a csatárok gól- lővö tudománya csődöt mondott A vezetést az Egyetértés szerezte meg, Moidoványi góljával, de a A megyeiek állandóan „közigaz­gatási bejáráson“ voltak a Földhi­vatalnál és alig juttattak nekik egy kis földet a mozgásra. A megye góljából 5-öt Nagy Öcsi, 1-et Varjas „iktatott“ be. Végeredményt 6:1 (3:0) a kapuhoz szorítja ellenfelét, de Polányi 30 méteres lövése átugorja a kaput, Csabay, Nyirkos, Vad II lövései pedig mellé mennek. Végre a 34 ik percben Csabay beadásá­ból Nyirkos hatalmas lövése ered­ményez gólt, utána váltakozó mezőny játék fejezi be a félidőt. Újabb gólsorozat A második félidőben folytató­dott a gó*sorozat. A kezdés után támadást vezet a Máv. Csabay ötletes cselezés után Vad 11, elé tálalja a labdát, aki a kifutó ka­pus mellett hálóba guritja. Rövid­del ezután egy szabadrúgásnál a kapus kiejti a labdát, a rétenlevő Vad II belövi, Ugyancsak kapus- hibából kapja a Máv is egyetlen gólját: a NOSE szép sarokrúgását Gruber a hálóba öklözi, A gól után újból támad a Máv Csabay sokat és szépen dolgozik,-ZKÜSE mérkőzés z. pélfalvaiak hamarosan kiegyen­lítenek, töt a második góljukat is belövik, A második félidőben erős küz­delmek után Nagy kiegyenlít, de a győztes gólt már egyik csapat sem tudja megszerezni így a vég­eredmény 2:2 (1:2) G. Tóth bíró jó volt. Az orvosok és ápolók alaposan „megoperálták“ a postásokat, akik „megbélyegezve“ vonultak le a pályáról Az egészségügyi gólokat mind Frigyesfalvy medikus „lövelte“ be. Eredmény: 3:0 (2:0) de erősen fogják, nem tud lövés­hez jutni. Egy kétségesnek látszó sarokrúgással kapcsolatban Mácsy valami megjegyzést tesz a határ- biróra, a biró kiállítja. — indo­kolatlanul azigoru intézkedés volt — A játék vége felé Vad II. még egy gólt s erez és végül Csabainak is sikerült gólt lőnie. Székely a kiállítástól eltekintve jól bíráskodott. A bajnoki mérkőzést közönség nélkül játszották le, melynek vég­eredménye: 8:1 (4:0) A mezítlábas bajnokság mérkőzéseinek eredményei Vasárnap a mezítlábas „utcai“ bajnokság mérkőzéseit játszották le, melynek eredménye a követ­kező: Kölcsey u—Gyártelep 1:0 (0:0) Pályakörnyék—Kossuth L u 5:1 (1:1), Szemere u — Hársfa u 7:0 (3:0), BarátsZer—Hecske 8:0 (3:0) A mérkőzéseket Molnár Miklós vezette. A második forduló után a bajnoki táblázat a Szemete u. köveik , 2 ezö: 2 . 11.0 4 Barátszer 2 2­9:0 4 Kölcsey u. 1 1­1:0 2 Pályakörnyék 2 1 1 5:2 2 Kossuth L. u. 1­1 1:5 2 Gyártelep 2­2 0:5­Hátsfa u. 1­1 0:7 — Hecske 1­1 0:8­Fö u.­_ • —­­Egyetértés II—Miskolci üveggyár 2:1 (2:0) erős küzdelem után megérdemel len győztek az újhelyiek, Gyakorlott péntárosnöt felvesz zingorit körbevesz a „Vigidé" étterem. A megye „közigazgatási elbánásban" részesítette a Föld­hivatalt, az orvosok „megoperálták“ a postásokat a barátságos futballmérkőzésen Valamit a „Nyitott ablak“ és „Gyertyafény keringő“ gyenge előadásairól és a „Papri­kás csirke“ jó bemutatójáról Ellentétben az eddig megszokott jo' előadásokkal a „Nyitott ablak“ Nóly háromfelvonásos zenésvigjátéka szokat­lanul rossz előadás keretében került bemutatásra. A szereplők nem tudták a szerepeiket. A súgót még a hátsó torokban is lehetett hallani. Kivételt képeznek a következő színészek, akik megmentették az előadást: Agárdy Gábor Novotnyja sok derültséget ho­zott, s elfeledtette a mások hibáit. Köváry Erzsébet Erzsi szerepében tökéletesen játszotta a „bajbajutott“ cselédleányt, Solymossy Zoltán pol­gármestere túl hangos és mégis szür­ke, Valentin Ági polgármesternéje jól megjátszott figura, csak a színész­nő elfelejtette azt, hogy abban az időben, amikor a darab játszódik a polgármesterné nem volt ilyen kopot­tan öltözve. A hadsereg tagjai is megfeledkeztek arról a hangról, ami a muitidőben a honvédség körében A ZEMPLÉNI KIS ÚJSÁG. uralkodott. Ugyancsak arról az elegan­ciáról is. A „Gyertyafény keringő“ Siegfried Geyer háromfelvonásos zenésvigjáteka pazar kiállításban került bemutatásra. Ez az előadás sem ütötte meg az eddigiek mértékét. Valahogy indisz­ponáltak voltak a színészek. Korándy Dénestől, Agárdy Gábortól, Vértess Nellytől sokkal többet vártunk, mert eddig sokkal többet nyújtottak. Ment­ségükre szolgáljon, hogy a darabból sokkal többet nem nagyon lehetett kihozni, legalább is akkor nem, ami­kor a színészek minden nap más da­rabot játszanak. Egyedül a „Gyertya­fény“ melódiája az ősrégi skót nem­zeti dal érdemei megemlítést a darab­ban. A „Paprikás csirke“ Szánthó Ar­mand és Szécsén Mihály háromfelvo­násos zenés bohózata szép kiállításban és jó előadás keretében került be­mutatásra. Agárdy Gábor Forgács vezérigazgató szerepében ezúttal me­gint kiváló volt. Több tapsot érdemelt volna. Igaz, hogy a gyenge háztól több nem tellett. Kazán István úgyis, mint inas és mint újdonsült vezér- igazgató jó alakitást nyújtott, a táncai azonban gyengék. Nem az a kimon­dottan táncratermett ifjú. Valentin Ági az anyós szerepében tündökölt remekül és élethűen. Köváry Erzsébet a Helén, nem neki való szerepben, a feleséget gyengén alakította. Vértess Neüy Lilien szerepében elegáns, de láttuk már sokkal jobb alakításban is. Kabay Béla mister Kenedi-je rosszul meg­fogott gyenge alakítás. Ezzel szemben Lengyel István Kovács professzora egészen jó volt. Külön keli megemlí­teni Csik Sárit. A szobalány, de kü­lönösen az ebből átvedlett nagy világi dáma alakjában meglepetést nyújtott. Helyenként ugyan kiesett szerepéből, de ezt elfeledtette váratlanul jő ala­kítása. (— OS.) Enni jó. inni jó, Gyuri-bácsi kocsmájában min­den jó­Kossuth Lajos huszonegy Nézzen be, ha arra megy Hallotta már? Sátoraljaújhelyről Debrecenbe a leg­rövidebb ut a bodrogközi kisvasuton való utazás. Valószínű, éppen ezért a reggeli vonatot nem Sátoraljaújhelyről, a megye székhelyéről indítják, hanem Sárospatakról. A tökéletes menetrend­re jellemző az is, hogy a Sárospatak­ról Debrecenbe induló kisvasút indu­lási ideje 6.10. Ha az újhelyi polgár ezt el akarja érni, akkor a 3.50-es Máv vonattal kel! Patakra utaznia. De hogy még tökéletesebb legyen a me­netrend a Sátoraljáról 5.50 kor indu­ló személyvovat érkezési ideje 6.10, tehát ugyanaz az idő, amikor a deb­receni kisvonat indul. De ha a Máv- nak késése von, a kisvonat ezt nem várja be .. * A sátoraljaújhelyi közvilágítás, töké­letességéről sokat beszélnek a város­ban. A széles uccák tényleg jól van­nak világítva. Természetesen csak ak­kor, ha véletlen nincs áramszolgáltatási szünet a Közműveknél. Ez pedig a legritkább eset. Már az, hogy nincs. Éppen ezért a legtökéletesebben ol­dották meg közvetlenül az állomás épü­lete előtt lévő sűrű fákkal és bokrok­kal ültetett sétány világítását, itt u. i. nincs különbség. Ha van áram, ha nincs áram, egyformán sötét van mindig. * A sátoraljaújhelyi utcák öntözése kitünően van megoldva, de csak Me­dard óta, mióta minden nap esik, kü­lönben a portól meg lehet fulladni. Még az a szerencse, hogy volt a vá­rosnak egy locsolóautója s ez csodá­latos módon eltűnt. így az autót lehet hibáztatni mindenért. Arról nem be­szélünk, hogy az utcákon elég sűrűn vannak felállítva a tűzcsapok, amelyek ugylátszik csak dísznek vannak, mert eddig meg senkinek sem jutott eszé­be, hogy egy egyszerű gumicső felsze­relésével meg lehetne oldani az ut­cák locsolását. »1« Egyik helybeli laptársunk nagyon helyesen követeli a bodrogközi gazda­sági vasút tarifájának leszállítását. Eh­hez mi is hozzájárulunk. Ugyanakkor azt írja. hogy a forint bevezetése után 10 hónappal már jó lenne bevezetni az olcsó menettérti jegyeket is. Ezt is örömmel tennénk magunkévá, ha nem győződtünk volna meg arról, hogy a BKGV. ezt már bevezette. Erről mindenki meggyőződhet, ha ellátogat az Ady téren lévő jegypénztárhoz. APRÓHIRDETÉSEK Hirdessen ebben a rovatban. Min­den hirdetés 20 szóig 2 forint. Egyéb hirdetési áraink: szöveg és keretes hirdetések miiliméter soronként 030 Fit. Bankoknak és nagyvállalatoknak 50 százalék felár, közgyűlési és mér­legközlemények 15 0 Fit. milliméter soronként. Orvosi, halálozási és eskü­vői hírek !0‘— Frt. megjelenésenkint, Gyorsíró- és gépíró iskola. Jókai ucca 75. sz. Állandó jelentkezés. Ál­lami képesítés. Sárospataki alsóhatárban, SlObhOtltO- kon 45 magyar hold tanyabirtok 1947 októbertől bérbeadó. Kertészkedésre kisebb részekben is kapható. Érteke­zés: Sárospatak Kazinczy ucca 21. Sárospatakon Bethlen Gábor ucca 19. szám alatti ház eladó. Érdeklődni lehet: Sárospatak, Bethlen Gábor u. 25. Feieíös kiadó: Kemény András Lapunk megjelenik minden szombaton. E őfizetés: negyedévre 6, félévre 12, egész évre 24 forint. Szerkesztőség és kiadóhivatal : Sá oraljaujhely. Széchenyi-tér 3. Telefon: 78 szám. Folyószámla: Nemzeti Hitelintézet Fiókja.. Nyomatott: Vajda-nyomda Sátoraljaújhely