Református főiskola, teológiai akadémia és gimnázium, Sárospatak, 1942

168 osztályvezetők: Vágfalvy Ottó (atlétika), Igó János (torna), Tarr Sándor (vívás), Nagy Attila (labdarúgás), Pogorisky Pál (sí), Per­jéssy István (korcsolya), Papp István (jégkorong), Kóródy Andor (kosárlabda), Vitányi Iván (úszás), Majdik Ferenc, Sándor Domo­kos (evezés), Szaniszló István (ökölvívás, birkózás), Matuska Mik­lós (tenisz), Farkas Imre (asztali tenisz). Edző délutánokat hetenként kétszer: szerdán és szombaton tartottunk; versenyek előtt gyakrabban is. Ősztől tavaszig. Tanár­elnök a KISOK megbízásából sí-keretet szervezett és vezetett; míg a hó le nem esett, rendszeres száraz edzések, gyalogló- és mezei-, erdei-, futó-edzések voltak, majd a havon rendszeres síkirándulások. Egész télen át jégpályát tartottunk fenn az iskolakertben külön jégkorongpályával. Az osztályok között jégkorongmérkőzést is rendeztünk, de a jég korai elolvadása miatt ezt nem fejezhet­tük be. Ősszel és tavasszal intenzív evezősélet folyik a bodrog­parti csónakháznál; az evezős-szakosztály 10—15 taggal működött; sajnos, tavasszal az idő elég hűvös volt az evezésre. Csónakjaink száma: 12. i Versenyek : A versenyeken idén is különösen kiemelkedő eredményi ér­lek el vívóink. A Sárospatakon március 27—28-án a KISOK meg­bízásából sportkörünk által rendeztetett kerületi versenyen úgy a tör-, mint kardcsapatunk kerületi bajnokságot szerzett, sőt a tőr egyéni bajnoksápot is megszerezte Dula Gusztáv, a kard egyénit pedig Tarr Sándor. A kardcsapat tagjai: Tarr Sándor, Kiss Sándor, Kóta László, Sándor Domokos; a tőrcsapat tagjai: Kiss Sándor. Dula Gusztáv, Harsányi Árpád, Isaák Imre. Kard egyéniben Kóta László 3., Sándor Domokos 5., míg tőr egyéniben Kiss Sándor 2., Isaák Imre pedig 5. lett. A versenyen a mieinken kívül 3 kassai és egy ungvári iskola indult. A május 1—2-án megtartott országos bajnokságon Budapes­ten tőrcsapatunk országos bajnokságot nyert! A csapat tagjai a kerületi bajnokcsapat, kiegészítve Gulyás Ferenccel. Kardcsapa­tunk szintén fel verekedte magát (az ország 17 csapata között) a döntőbe és második lett a kiváló hódmezővásárhelyi ref. gimná­zium csapata mögött. Tarr Sándor — sérülten is — bejutott az egyéni döntőbe és 51 induló között 7. lett. Kiváló eredményt értek el síelőink is a február 4—5-én a kassai Ottilia menedékháznál rendezett kerületi síversenyen. Baj­nokságot nyert a IV. korosztályban műlesíkló csapatunk (Tamáska, Kárpáti, Tarits, Mikecz, Szabó I.); valamint Hajdú Pál a II. kor­osztályban lesiklásban, Isaák Imre III. k. o. ugrásban. Második lett: Isaák Imre III. k. o. futásban és lesiklásban, Pavletits György II. k. o. futásban, Siatinszky Miklós III. k. o. ugrásban. Harmadik helyezést ért el: Tamáska János IV. k. o. összetett versenyben és ugrásban, Pavletits György II. k. o. lesiklásban. Ezen kívül is még több értékes helyezést értek el versenyzőink.