Református főiskola, teológiai akadémia és gimnázium, Sárospatak, 1942

169 Tornászaink is jól megállották a helyüket a versenyeken. Először a jelvényszerző MOTESz versenyen Sárospatakon, ahol ezüstjelvényt szereztek: Kóródy Andor, Lajos Zoltán, Sándor Do­mokos ; bronzjelvényt szereztek: Antal A., Kóta L., Tarr S., Mar­ton Gy., vas jelvényt szereztek: Sáfár Gy., Árvay A., Bári A., Pásztorniczky L., Turai I., Gulyás F., Isaák I., Tömösvári T., Dienes L., Menyhért E., Kósa K. Második versenyen Kassán a hadtest leventebajnoki tornaversenyen febr. 21-én I. oszt.-ban bajnok lett: nyújtón : Lajos Z., műszabadgyakorlatban : Sándor D.; második lett lóugrásban Sándor D., II. oszt. egyéni összetett baj­nokságban második lett: Lajos Z. III. oszt. egyéni összetett baj­nokságban bajnok lett: Harmadszor a KISOK-kerületi versenyen szintén Kassán febr. 28-án bajnok lett nyúlj tón: Lajos Z., míg a II. o. csapatunk harmadik lett (Kóródy, Lajos, Sándor, Igó, Antal.) Ugyanekkor tartották a ker. kosárlabda döntőket, melyben csapatunk (Kóródy, Tarr, Cseh L., Horváth, Éger, Karakó, Tarits) hármadik lett, csupán a későbbi oszágos bajnok kassai premon­trei, és a majdnem olyan jó kassai kereskedelmi csapatától kap­tunk ki. Jelvényszerző síversenyt is terveztünk, de a hó elolvadása miatt nem tudtuk megrendezni. A II. Országos Uszóhét keretében szeptemberben megren­deztük versenyünket, melyen 150 induló közül 120 an szintidőn belül úsztak, a Honvédő plakettet Szabó István, a Búvár Kund plakettet Vitányi Iván érdemelte ki. Megrendeztük vándordíjas vivóversenyünket az Angol és a Humán internátusok között, melyben nagy küzdelemben a Humán csapata (Kiss S., Porer, Galambos, Lőry, Varga, Nits S., Nits O.) győzött 17:15 arányban az Angol csapata (Gyöngyössi, Erdélyi, Szendrey, Hajdú P., Hosszufalussy, Sinóros, Sándor, Soós) ellen. Kosárlabda körmérkőzésen az V. osztály csapata lett a győztes. Kosárlabda csapatunk X. 3-án 34:13, XIII. 13-án pedig 40:23 arányban győzte le a Theol. Akadémia csapatát. Labdarugóink a helyi leventecsapatban szerepeltek több mérkőzésen szép eredménnyel. Különösen Nagy Attila és Erdei Ferenc játszottak jól. Csapatunk szeptember hónapban a Theol. Akadémia csapatát 8:0 (3:0) arányban győzte le, míg a VI. alsó osztály válogatotjai a Saujhelyi Prem. gimnázium IV. alsó válo­gatottjával 1: l-es döntetlent ért el. Házi céllövőversenyben 1. VI. o, csapata (Fáy, Czövek, Bonczos, Kecskés, Bárij 309 ponttal, 2. V. o. cs., 3. VII. o. cs., 4. a VII. o. cs. Évvégi házi vivóversenyen tőr kezdő versenyben: 1. Zsin­dely 8 gy., 2. Jeney 6 gy., 3. Tornalljai M. 5 gy., 4. Dénes I. 4 gy. Tőr haladók közt: 1. Pórer 7 gy., 2. Harsányi 6 gy.. 3. Tömös­vári 6 gy., 4. Juhász 6 gy. Kard kezdők közt: 1. Nits S. 6 gy., 2. Molnár Gy. (V) 5 gy., 3. Kóródy A. 5 gy., 4. Lőry Pál 5 gy.