Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Takács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (Hungária), Kohut (Ferenc­város'. Csere: Opata (Hungária). Szövetségi kapitány: Kiss Gyula. Rekordgyőzelem! Magyar válogatott csapat hivatalos mérkőzésen sem előtte, sem utána nem ért el ilyen nagygólarányú győzelmet! Már félidőben 6:0 volt az eredmény... Az ötödik gól „villámgyors” története: ,,a 32. percben Orth mesés kiadásával Kohut megszökik és szokásos bombája pontosan süvít a hálóba!” Ezúttal a mérkőzés hőse Takács II. volt. Hat szép góljával alaposan kivette a részét a ritka győzelemből. Pedig nem is játszotta végig a mérkőzést! 12:1- nél „Takács elhagyta a pályát, félős volt ugyanis, hogy lemarad az aradi vo­natról (I), amely a Vasas után viszi a romániai portyára." 1927. június 26., Temesvár BUDAPEST-TEMESVAR 2:2 Góllövő: Orth, Skvarek. Biri (Hungária) - Kővágó (Vasas), Dudás (Kispest) - Eichbaum (Budai 33), Kvasz (Hungária), Nádler (Hungária) — Rémay III. (Nemzeti), Ta­kács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (III. kér.), Opata (Hungáriaj. 1927. június 29., Arad BUDAPEST-ERDÉLY VÁLOGATOTT 3:1 Góllövő: Takács II. 2, Skvarek. Biri (Hungária) — Löwy (Budai 33), Dudás (Kispest) - Nádler (Hungá­ria), Kvasz (Hungária), Eichbaum (Budai 33) — Rémay III. (Nemzeti), Ta­kács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (III. kér.), Opata (Hungária). Csere: Drossier (III. kér.). Csak a találkozó előtt dőlt el, hogy nem román—magyar profi válogatott mérkőzés lesz, mivel több román játékost katonai szolgálatra hívtak be. A bu­dapesti csapat II. félidei játékával a vártnál biztosabban győzött. 1927. július 3., Brassó BUDAPEST-BRASSÓ 6:1 Góllövő: Takács II. 3, Szentmiklóssy 2, Rémay III. Dénes (Kispest) — Löwy (Budai 33), Dudás (Kispest) - Raix (Kispest), Magyar (III. kér.), Eichbaum (Budai 33) — Rémay III. (Nemzeti), Takács II. (Vasas), Rémay II. (Nemzeti), Szentmiklóssy (Vasas), Drossier (III. kér.). A gyenge brassói válogatott ellen fölényesen, iskolajátékkal győzött a bu­dapesti csapat. Takács II. gólerős játéka itt is nagy tetszést aratott. 74