Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

san „bombaszerű löveget" küld a kapuba! Pontosan egy óra múlva követke­zett a második „Eizi”-gól: Eisenhoffer Opatának passzolt, aki visszajátszotta a labdát és a csatár 10 méterről lapos lövéssel továbbította a labdát a kapuba. 1924. május 4., Antwerpen MAGYARORSZÁG B-BELGIUM A 1:0 Góllövő: Csontos. Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VAC), Senkey (MTK) — Matkovich (FTC), Zloch (33 FC), Bartos (Törekvés) — Kramer (33 FC), Csontos (UTE), Seí- csik (Zugló), Török (UTSE), Reisner (UTSE). A magyar B-válogatott első hivatalos mérkőzése! A Nyugaton pontyázó csapatban talán nem is a második, inkább a harmadik garnitúra játszott. Mégis sikerrel szerepeltek! Reichard Ottó túrajelentésében többek között ezeket ol­vashattuk: „Már a mérkőzés 9. percében elértük győztes gólunkat. Reisner a bal szélen lefutott, pontos centerezése Csontoshoz került, aki védhetetlenül be­lőtte a labdát.” 1924. május 5., Brüsszel MAGYARORSZAG B-BELGIUM A 0:0 Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VÁC), Senkey (MTK) — Simóka (Szegedi AK), Zloch (33 FC), Bartos (Törekvés) - Kramer (33 FC), Winkler (MTK), Kautzky (Törekvés), Szabó (III. kér.), Reisner (UTSE). 1924. május 8., Brüsszel BELGIUM A-MAGYARORSZAG B 1 :0 Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VÁC), Szabó (III. kér.) — Matkovich (FTC), Pálfy (Zugló), Török (UTSE) - Kramer (33 FC), Winkler (MTK), Sefcsik (Zugló), Csontos (UTE), Reisner (UTSE). 1924. május 11., Köln MAGYARORSZÁG B-KÜLN VÁLOGATOTT 3:1 Góllövő: Csontos 3. Neuhaus (III. kér.) — Szabó (III. kér.), Senkey (MTK) — Simóka (SZAK), Zloch (33 FC), Matkovich (FTC) - Kramer (33 FC), Winkler (MTK), Kautzky (Törekvés), Csontos (UTE), Reisner (UTSE). 1924. május 18., Zürich SVAJC-MAGYARORSZAG 4:2 Góllövő: Braun, Opata. Kropacsek (MTK) - Mándi (MTK), Fogl II. (UTE) - Tóth (KAOE), Gutt- mann II. (Hakoah Bécs), Blum (FTC) - Braun (MTK), Molnár (MTK), 57