Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Zsák (33 FC) - Fogl II. (UTE), Feldmann (MTK) - Kertész II. (MTK), Orth (MTK), Zloch (33 FC) — Nemes (FTC), Pataki (FTC), Priboj (UTE), Schal- ler (UTE), Jeny (KAC). Szövetségi kapitány: Minder Frigyes. „A magyar csapat az I. félidőben többet támadott és úgy látszott, hogy gólképtelensége miatt 0:0-lal fogja végezni a félidőt, amikor az utolsó öt perc­ben váratlanul két góllal terhelték az osztrákok a magyar kaput. Ez öt perctől eltekintve a magyar csapat volt a jobbik.” Az osztrákok győzelem feletti öröme nem sokáig tartott. Hamarosan híre ment, hogy a találkozó alatt a szövetség páncélszekrényét három helyen meg­fúrták és elemelték az egész elővételi összeget, valamint 1400 márkát, ame­lyet szintén ott tartottak. A betörők ismerhették a helyi viszonyokat, hiszen a páncélszekrény egy iratszekrénnyel volt eltakarva és így is rátaláltak ... 1919. november 9., Budapest, Hungária út MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 3:2 Góllövő: Pataki 2, Orth. Zsák (33 FC) - Fogl II. (UTE), Wiener I. (FTC) - Kertész II. (MTK), Orth (MTK), Nyul I. (MTK) - Braun (MTK), Winkler I. (MTK), Pataki (FTC), Schlosser (MTK), Tóth (FTC). Szövetségi kapitány: Minder Frigyes. „A 7. percben a magyar balszárny vezet támadást, akcióját Weiss hibásan szereli, magas labdája az osztrák kapu elé kerül, s a nagyszerűen startoló Pa­taki szép magas lövéssel gyönyörű góllá értékesíti." Pataki továbbra is rendkívül aktív volt, rúgott még egy 11-es gólt, valamint egy zúgó kapufát. .. 1920. május 2., Bécs MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 2:2 Góllövő: Tóth, Pataki. Varga (KAC) — Feldmann (MTK), Fogl II. (UTE) — Viola (Törekvés), Nyúl I. (MTK), Kertész III. (MTK) - Braun (MTK), Kertész II. (MTK), Pataki (FTC), Tóth (FTC), Lhottka (Törekvés). Szövetségi kapitány: Harsády József. „Schlosser, Blum, Zsák és Orth nélkül, szegényesen, ázottan hajókázott föl Magyarország futballcsapata a császárvárosba. Talán nem is győzni akart, mert győzni lehetetlen volt, hanem csak küzdeni, verekedni az utolsó leheletig. A mérkőzés túlnyomó részében a magyar csapat jól játszott. Ez számokban is kifejezésre jut, ha a bíró egy, a Viola kezére lőtt labda miatt nem ítél ellenünk 1919. október 5., Becs AUSZTRIA-MAGYARORSZÁG 2:0 45