Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Geller (MTK) - Molnár (Haladás), Kóczíán II. (Csepel), Takács (Csepe')- Török (DVTK), Kleibán (Csepel) - Iván (DVTK), Vasas (SBTC), Ka­zinczy (Honvéd), Gilicz (Honvéd), Fenyvesi (FTC). Csere: Palotás (MTK), Tóth (DVTK), Mathesz (Vasas). 1958. október 5.. Nyíregyháza MAGYARORSZÁG U-JUGOSZLÁVIA U 1:0 Góllövő: Kuharszky Hódi (FTC) — Werner (DVTK), Lakat (Dorog), Novák (Haladás) — Nagy (MTK), Szini (U. Dózsa) - Nagy K. (U. Dózsa), Kisuczky (Csepel), Mo­nostori (Dorog), Rákosi (FTC), Taliga (SBTC). Csere: Kuharszky (U. Dózsa). 1958. október 5., Zágráb MAGYARORSZAG IFJ.-JUGOSZLAVIA IFJ. 3:0 Góllövők: Albert 2, Szarvas Landi (Orosházi K.) - Köves (PVSK), Sóvári (U. Dózsa), Solymosi (DVTK) — Káposzta (Építők), Menczel (SBTC) — Reményik (SZEAC), Albert (FTC), Ihász (Vasas), Kékesi (Vasas), Kovács II. (DVTK). Csere: Muzslai (FTC), Szarvas (U. Dózsa). Imponáló győzelmet aratott az ifi válogatott. A II. félidőben sok helv’etet dolgoztak ki csatáraink, amelyből hármat értékesítettek is. Különösen Albert volt gólveszélyes: ,,A 84. percben Albert egyedül indult el a kaou fe’é há-om védőn is átemelte a labdát, s aztán közelről védhetet'en gólt lőtt, 3:0. A fiatal csatár nagy tapsot kapott ezért a szép egyéni akcióért.” 1958. október 26., Bukarest MAGYARORSZÁG-ROMANIA 2:1 Góllövők: Vasas, Tichy. Török (U. Dózsa) — Mátrai (FTC), S’oos (MTK). Sórosi (Vasas) — Bo’s'k (Honvéd), Berendi (Vasas) — Sándor (MTK), Budai (Honvéd), Göröcs (U. Dózsa). Tichy (Honvéd). Bencsics (U. Dózsa). Csere: Vasas (SBTC), Bundzsák (Vasas). Szövetségi kapitány: Baráti Lajos. ,,A 71. percben Göröcs helyett Vasas áll be, s mindjárt góllal mutatkozik be. A 72. percben egy hátulról előre vágott labdával Tichy két román védőt is átjátszik, Vasashoz ad, az összekötő felismeri a helyzetet és 18 mé'erről job­bal félmagasan a bal sarokba lő, 1:1! A váratlan gól teljesen megbon’ja a románok hadrendjét, ezzel szemben szárnyakat ad a magyar csapatnak. A 78. percben Budai szabadrúgást ível a kapu elé, ott van a teljes román védelem. 17’ 259