Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

1957. szeptember 15., Debrecen BULGÁRIA B-MAGYARORSZÁG B 1:0 llku (Dorog) — Kóczión II. (Csepel), VórHidi (U. Dózsa), Dalnoki (FTC) — Ughy (Csepel), Dávid (SBTC) — Budai (Honvéd), Orosz (FTC), Ben- csics (U. Dózsa), Palotás (MTK), Tóth M. (U. Dózsa). Csere: Krausz (Komió). Aspirány (U. Dózsa). „Fél 5 előtt néhány perccel vonult ki a két csapat. A honvédzenekar el­játszotta a himnuszokat, majd Gyulaházi Jenő, a Keletmagyarországi Labda­rugó Alszövetség elnöke üdvözölte a vendégeket, akiknek a nevében Stefan Bocev válaszolt. Repülőgép jelent meg a sporttelep felett, amely a mérkőzés labdáját a játéktérre dobta." Sajnos ez a labda egyszer sem jutott a bolgár kapuba ... 1957. szeptember 15., Pécs MAGYARORSZÁG U-BULGARIA U 2:0 Góllövő: Jagodics, Lahos. Török (U. Dózsa) - Töröcsik II. (Honvéd), Polgár (Komló), Dudás (Hon­véd) — Borsányi (U. Dózsa). Kleibán (Csepel) — Jagodics (SBTC), Va­sas (SBTC), Monostori (Dorog), Lahos (Tatabánya), Taliga (SBTC). Csere: Borsos (FTC), Oláh II. (SBTC). 1937. szeptember 21., Diósgyőr MAGYARORSZAG U-SZOVJETUNIÖ U 3:1 Góllövő: Vasas 2, Borsos. Török (U. Dózsa) - Töröcsik II. (Honvéd), Polgár (Komló), Dudás (Hon­véd) - Borsányi (U. Dózsa). Kleibán (Csepel) — Jagodics (SBTC), Va­sas (SBTC), Monostori (Dorog), Lahos (Tatabánya), Taliga (SBTC). Csere: Borsos (FTC), Gál (MTK). 1957. szeptember 22., Budapest, Népstadion SZOVJETUNIÓ-MAGYARORSZÁG 2:1 Góllövő: Hidegkúti. Grosics (Tatabánya) — Mátrai (FTC), Sipos (MTK). Sárosi (Vasas) — Bozsik (Honvéd), Berendi (Vasas) — Sándor (MTK), Machos (Honvéd), Hidegkúti (MTK), Bundzsák (Vasas), Lenkei (Vasas). Csere: Tichy (Honvéd). „Két perccel a befejezés előtt tudott áttörni Sztrelcov és lőtte a győztes gólt. Azt mondhatnánk, hogy ez balszerencse, mert a jobbik csapat vereségét jelentette ez a gól. azét a csapatét, amely 75 percen keresztül remekül jót-­246