Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Várhidi (Bp. V. L) — Sebestyén (Építők), Szimcsék II. (Bp. V. L), Vékony (Ózd) — Karédi (Bp. V. L), Nemes (Kinizsi) — Kökény (Ceglédi Törekvés), Völgyi (Csepel), llku II. (Dorog), Mathesz (Vasas), Lelenka (V. Izzó). Csere: Kaszner (Vasas). 1955. október 16., Budapest, Népstadion MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 6:1 Góllövő: Czibor 2, Tichy. Kocsis, Tóth II., Puskás. Fazekas (Bp. V. L) — Buzánszky (Dorog), Kárpáti (Győr), Lantos (Bp. V. L.) — Bozsik (Honvéd), Szojka (Salgótarján) - Kertész (Kinizsi), Kocsis (Honvéd), Tichy (Honvéd), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Tóth II. (Csepel). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. Szép, napos, de szeles, hűvös idő köszöntötte a 100. magyar—osztrák mér­kőzésre készülő csapatokat és a közönséget. A mérkőzés kezdetére zsúfolásig megtelt a Népstad:on nézőtere és a közönség lelkesen üdvözölte a iiibiláris ta­lálkozóra kivonuló csapatokat. A két csapat élén Schlosser Imre, a hajdani 68- szoros válogatott játékos lépkedett. Schlosser Imre kszdőrugásával indult a mérkőzés. A megállapodás értelmében Schlosser Puskásnak adta a labdát, a magyar csapat kapitánya pedig az oldalvonalon kívülre rúgta a labdát. Kocsis beadását Kertész már a 2. percben élesen fejelte kapura, de Szan- wald védett. Az 5. percben a magyar együttes megszerezte a vezető gólt: Bozsik középen kiugratta Tichyt, a középcsatár kitört és a kifutó kaous mel­lett, mintegy hat méterről a kapu baloldalába gurította a labdát. 1:0 a ma­gyar csapat javára. Szünet után az osztrákok egyenlítő gólja fo-dulóoontot jelentett. Mintha ez a gól kés lett volna, amely elvágta a feszültséaet. Felen­gedett az idegesség. Ez különösen a harmadik gól után látszott. Ettől kezdve a magyar csapat játéka elődjének, az annyi nagy sikert elért maqvar váloga­tottnak játékához hasonlított. A II. félidő legnagyobb részében döntő fölény­ben volt a magyar csapat, s a gólhelyzetek alapján még nagyobb arányban is győzhetett volna. A magyar válogatott megérdemelte a hatalmas nézősereg ütemesen dübörgő tapsát az utolsó percekben és a mérkőzés lefújása után a helyéről felálló nézők tapsviharát. A II. félidőben igen szépen, igen jól, iqen eredményesen játszott. A játék és az eredmény méltó volt a ritka évforduló­hoz !" 1955. október 16., Bécs MAGYARORSZÁG B-AUSZTRIA B 5:2 Góllövő: Hidegkúti 3, Dalnoki. Praschak (öngól). Faragó (Honvéd) — Dudás (Diósgyőr), Börzsei (Bp. V. L.), Dalnoki (Ki­15 Futballkrónika 225