Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Idősebb és fiatalabb játékosokból összeállított csapatunk Magyar C-válo- gatott néven kínai prtyára utazott. Ha a bemutató mérkőzéseket nem is, de a rangosabb ellenfelekkel vívott, valamint az országrészek elleni találkozókat mi is közöljük összeállításunkban. 1954. február 15., Peking MAGYAR C-VAL.-KINAI VASUTAS VAL. 4:0 Góllövő: Szusza 2, Bállá, Vadász. Túrái (V. Lobogó) - Irtási (Vasas), Henni II. (Kinizsi), Kovács (Honvéd) — Kajos (Dózsa). Vadász (Vasas) - Csányi (Kinizsi), Kiss II. (Dózsa), Szusza (Dózsa), Bállá (Győr), Babolcsay (Honvéd). Csere: Bagoly (Sztá­lin Vasmű Építők). „Frissen, gyorsan, pontosan adogatnak a magyar csatárok, sokszor harson fel a Hangos nevetés a lelátón. Kínai barátaink ugyanis tetszésüknek hangos nevetéssel adnak kifejezést, s csapatunkat nem kiabálással, hanem ütemes tapssal biztatják. Amikor a magyar csapat levonult a pályáról, a nézők hatal­mas tapssal jutalmazták teljesítményüket. 1954. február 17.. Peking MAGYAR C-VAL.-ÉSZAKKELET-KINAI VAL. 3:1 Góllövő: Kiss II. 2, Vass. Pesti Z. (Diósgyőr) - Bagoly (Sz. V. Építők), Kovács (Honvéd), Irtási (Vasas) — Pesti Gy. (Győr), Tamás (Győr) — Kincses (V. Izzó), Kiss II. (Dózsa), Vass (Vasas), Bállá (Győr), Forgács (V. Izzó). „Volt egy különösen derűs, jellemző epizódja ennek a mérkőzésnek: a II. félidő 43. perce Kiss ll.-nek egy ötletes támadás során lőtt gólja. A kínai ka­pus kikotorta a labdát a kapuból és a magyar játékosok csodálkozva néztek a játékvezető felé. . . Szabályos gól volt, miért nem sípol? Talán nem adja meg? Nem erről volt szó ... A derék kínai játékvezető, szájában a síppal, hosz szán tapsolta a remekbe sikerült lövést. Elfeledkezett a fütyülésről...” 1954. február 21., Kairó MAGYAR VAL. KERET-EGYIPTOMI LIGAVÁLOGATOTT 3:0 Góllövő: Kocsis 3. Grosics (Honvéd) — Palicskó (Honvéd), Kárpáti (Győri Vasas), Lantos (V. Lobogó) — Bozsik (Honvéd), Zakariás (V. Lobogó' - Sándor (V. Lo­bogó), Kocsis (Honvéd), Csordás (Vasas), Palotás (V. Lobogó), Hideg­kúti (V. Lobogó). Csere: Buzánszky (Dorog), Budai (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csak a II. félidőben játszott jól a magyar csapat. A három gólon kívül még négy kapufalövéssel is búcsúzott a válogatott Egyiptomtól. 204