Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Az előkészületi mérkőzés utón Zsengellér így nyilotkozott: — Az I. félidőben nem ment, nagyon csúszós volt a talaj. Szünet után meg­szoktuk a talajt, s akkor a csatársor egészen jól játszott. A mérkőzés legszebb mozzanata az volt, amikor Vincze kiugrasztotta Szendrődit és ő gólt lőtt. 1938. január 9., Lisszabon. PORTUGÁLIA-MAGYARORSZÁG 4:0 Szabó (Hungária) — Miklósi (Szürketaxi), Bíró (Hungária) - Gyarmati (Szeged), Turay (Hungária), Dudás (Hungária) — Sas (Hungária), Vincze (Űpest), Kállai (Újpest), Zsengellér (Újpest), Titkos (Hungária). Csere: Szűcs (Újpest), Szendrődi (Elektromos). Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr. „Amennyire menti a magyar futballt, hogy a remekül feljavult portugálok ellen nem a legerősebb összeállításban — a túrán levő ferencvárosi játékosok nélkül — állt ki a küzdőtérre, ugyanannyira el is ítéli. S míg a mentség hamarosan elvész, elfelejtődik, addig a két szám, a 4:0 bevonul a hivatalos magyar válogatott mérkőzések nyilvántartásába.” 1938. január 16., Luxembourgh. MAGYARORSZÁG-LUXEMBURG 6:0 Góllövő: Szendrődi 3, Kállai, Zsengellér, Miklósi. újvári (Hungária) — Miklósi (Szürketaxi), Biró (Hungária) — Gyarmati (Szeged), Szűcs (Újpest), Dudás (Hungária) — Sas (Hungária), Vincze (Újpest), Szendrődi (Elektromos), Kállai (Újpest), Titkos (Hungária). Csere: Zsengellér (Újpest). Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr. Útban hazafelé Lisszabonból még egy mérkőzést játszott válogatottunk. Az első portugál—magyar után az első magyar—luxemburgi mérkőzés következett. Csak a második félidőben játszott jól a magyar csapat. A félidő eredmén/e még csak 1 :0 volt . . . 1938. február 20., Párizs. BUDAPEST-PÁRIZS 1:1 Góllövő: Béky. Sziklay (Újpest) — Korányi (Ferencváros), Biró (Hungária — Lázár (Fe­rencváros), Szűcs (Újpest), Dudás (Hungária) — Béky (Phöbus), Vincze (Újpest), Kállai (Újpest), Kalmár (Hungária), Titkos (Hungária). Csere: Zsengellér (Újpest), Háda (Ferencváros). „A magyar csapat semmiben sem erősítette meg a magyar futball régi nagy hírét. Végtére Budapest csapata ebben az összeállításban is közelebb áll 133