Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

1937. május 9., Budapest, Hungária út. MAGYARORSZÁG-JUGOSZLÁVIA 1 :1 Góllövő: Cseh. Szabó (Hungária) — Vágó (Bocskai), Korányi (Ferencváros) — Palotás (Bocskai), Turay (Hungária), Lázár (Ferencváros) — Sas (Hungária), Cseh (Hungária), Teleki (Bocskai), Zsengellér (Újpest), Titkos (Hungária). Csere: Toldi (Ferencváros). Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr. ,,A mérkőzés első tíz percében a közönség nagy része önfeledten gyönyör­ködött a magyar csatársor szemkápráztató játékában. Ami valóban nagyon szép volt, de sajnos, teljesen eredménytelen. Később azután a játék olyan változa­tossá vált, hogy a magyar közönség - amely még a két félidő között is 4—5 gó­los győzelemben bizakodott — az utolsó negyedórában már jóformán csak azért szurkolt, hogy a döntetlenre álló mérkőzést meg ne nyerjék a jugoszlávok." 1937. május 9., Belgrád. JUGOSZLÁVIA B-MAGYARORSZAG B 3:0 Hóri (Újpest) — Kis (Hungária), Joós (Újpest) — Pázmándy (Elektromos), Szabó II. (Kispest), Szalay (Nemzeti) — Kocsis (Újpest), Kiss (Ferencvá­ros), Szendrődi (Elektromos), Finta (Bocskai), Hajdú (Bocskai). 1937. május 23., Budapest, Üllői út. MAGYARORSZAG-AUSZTRIA 2:2 Góllövő: Sas, Cseh. Szabó (Hungária) — Vágó (Bocskai), Korányi (Ferencváros) — Hámori (Ferencváros), Turay (Hungária), Lázár (Ferencváros) — Sas (Hungária), Sárosi (Ferencváros), Cseh (Hungária), Toldi (Ferencváros), Titkos (Hun­gária). „Amikor a párját ritkító égiháború rászakadt a városra, amikor a vízözön- számba menő csapadékmennyiség komoly zavarba hozta a közlekedést, laká­sokat öntött el, így csak a legtapasztaltabb meccslátogatók remélhették, hogy az üllői úton mégis mérkőzést fognak játszani. Helyenként pompás magyar győzelem reménye csillan fel előttünk, a végén örülnünk kellett a némi szerencsével megszülető döntetlen végeredménynek. Ha egyáltalában lehet reális mérkőzésről beszélni ilyen pályán, a döntetlent reá­lisnak kell mondanunk." 1937. június 13., Ancona. MAGYARORSZAG—OLASZORSZÁG 1:1. Amatőr válogatottak mérkőzése. Góllövő: Gyetvai. 9 Fytballkrónrka 129