Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

1932. június 19-, Bern. SVÁJC-MAGYARORSZAG 3:1 Góllövő: Weiler — öngól. Hóda (Ferencváros) — Kalmár (Hungária), Dudás (Újpest) - Borsányi (Újpest), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Ströck (Újpest), Avar (Újpest), Turay (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Titkos (Hun­gária). Szövetségi kapitány: Máriássy Lajos dr. Stanley Rous, a későbbi FIFA-főtitkár, majd elnök volt a mérkőzés játék­vezetője. A látottakról így nyilatkozott: — Szünetig a magyarok 2—3 góllal jobbak voltak, de a csatárok hibája, hogy be akarják vinni a labdát egészen a kapuba. A lövéseiket balszerencse kísérte. Szünet után pedig nem lehetett ráismerni a csapatra. 1932. szeptember 18., Budapest, Üllői út. MAGYARORSZAG-CSEHSZLOVÁKIA 2:1 Góllövő: Toldi, Titkos. Hóri (Budai 11) — Dudás (Újpest), Korányi (Ferencváros) - Kárpáti II. (Budai 11), — Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Nemes (Törek­vés), Cseh (Hungária), Polgár (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Titkos (Hungária). Szövetségi kapitány: Máriássy Lajos dr. Nem okozott valami nagy sikert a magyar csapat új szerelése: fehér, címe­res mez és fekete nadrág! Toldi egyenlítő gólját annál többen tapsolták: „Cseh pár lépést tesz a labdával, keresztben előre passzol, Toldi nekibú- sultan rámegy, s pontosan a 11-es helyéről jobb lábbal a bal sarokba vágja be a labdát — 1:1! A tribünön zúg a Huj, huj, hajrá! — az arcokba visszatér az élet.” 1932. szeptember 18., Budapest, Üllői út. MAGYARORSZAG—AUSZTRIA 8:1. Amatőr válogatottak mérkőzése. Góllövő: Pusztai 2, Szaniszló 2, Déri 2, Solti 2. Kucsmik (Békéscsabai Előre) - Gergely (Törekvés), Mágori (Bohn SC) — Kliment (Bohn SC), Szűcs II. (BSE), Király (BSZKRT) — Pusztai (Törek­vés), Solti IV. (KEAC), Szaniszló (Bohn SC), Engelhardt (Bohn SC), Déri (Törekvés). 1932. október 2., Budapest, Üllői út. AUSZTRIA-MAGYARORSZAG 3:2 Góllövő: Kalmár, Déri. 102