Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1990

1990 Szeptember 1. Debrecen: FTC-DVSC 2-0 bajnoki G: Szenes, Páling . Józsa-Simon, Telek, Limperger, Keller-Topor, Bánki, Patkós- Nagy Zs. Szenes, Fonnyadt Cs: Páling, Vanicsek Debrecenben a Fradi akkor győzött utoljára, amikor még Nyilasi Tibor játszott... Most Nyilasi első vidéki mérkőzése - edzőként - Debrecen­ben volt és sikerrel zárult. A csapat a Flortobágyon át érkezett, de a 2 pont megszerzése nem tűnt délibábos álomnak. Igaz az első gól csak a 68. percben született meg - Szenes a 16-osról a felső sarokba suhintott. Szenes kapufára fejelt még egy labdát, majd Topor kipattanó lövését Pá­ling értékesítette egy perccel a befejezés előtt. Szeptember 8. Üllői út: FTC-Szeged 3-1 bajnoki G: Szenes, Topor, Fonnyadt Józsa-Simon, Telek, Limperger, Keller-Toport, Bánki, Szenes - Páling, Fischer, Fonnyadt Cs: Patkós A mérkőzés előtt Fischer Palit ünnepelték 100. bajnoki mérkőzése al­kalmából. Az emlékként átadott Fradi vázába az igazi „virág" egy Fischer gól lett volna, de ezúttal Pali csak a gólpasszig jutott. Az első gólnál Sze­nest hozta lövőhelyzetbe. És ugye ha Szenest lőni engedik... Fonnyadt­nak lőni sem kellett csak emelni, mármint a kifutó kapuson a labdát át­emelni és máris 2-0 volt az eredmény. 2-1 után topor látványos bomba­gólja végleg eldöntötte - a szegediek ezúttal is nyeretlenül távoznak az Üllői útról. Úgy, ahogy azt 1952 óta „megszokták"... Szeptember 15. Siófok: Siófok-FTC 0-0 bajnoki Józsa-Simon, Telek, Limperger-Topor, Bánki, Szenes, Keller- Páling, Fischer, Fonnyadt Cs: Vanicsek, Patkós A két klub történetében ez volt az első egymás elleni döntetlen ered­mény. Két perccel az első félidő befejezése előtt a Fradi nagyon közel állt a gólszerzéshez: Fonnyadt kilenc méterről - senkitől sem Zavartatva - a kapus kezébe fejelte Páling beadását. Szünet után már helyzetek sem adódtak. Szó ami szó, könnyen felejthető mérkőzést láthattak a nézők. Szeptember 20. Antwerpen: FC Antwerpen (belga)-FTC 0-0 UEFA Kupa Józsa-Pintér-Lipcsei, Limperger, Simon, Topor, Patkós, Keresztúri, Keller-Fischer, Fonnyadt Cs: Szenes, Páling 192