Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1989

1989 A 3-0 ellenére, a döntőbe jutás kérdésessé vált, hiszen a siófokiak az első gól miatt óvást nyújtottak be. Szerintük játékvezetői műhiba történt: Páling sípszó után talált a kapuba... A második gól miatt nem lehetett óv­ni, hiszen azt maguk a siófokiak hozták össze, Aczél a kiinduló kapus mellett, saját kapujába fejelte a labdát! A 80. perc hozta a harmadik gólt, Topor közelről a hálóba perdítette a labdát. Topor neve egyébként már korábban is a góllövők között szerepelhetett volna, hiszen 1-0 után 11- est lőhetett. A kapu fölé emelte a labdát... Rákosi: - Ezen a meccsen volt minden: kapufa, öngól, kiállítás, sárga lap. Úgy érzem, igazi kupahangulat volt. Gratulálok a fiúknak, hogy dön­tőbe jutottak! Május 20. Üllői út: FTC-Tatabánya 0-0 bajnoki Józsa-Simon, Pintér, Keller-Albert, Vaszil, Limperger, Topor - Páling, Fischer, Dukon. Cs: Wukovics, Keresztúri Rákosi: - A mérkőzések színesítésére találták ki a büntetőrúgásokat. Nos, ez nagyszerűen „bevált", kár, hogy az edzők nem lőhetnek... A11 -es párbajt a Fradi ugyanis 10-9-re nyerte, úgy, hogy tizenhárom­szor tették le a játékosok a labdát a büntetőhöz! Limperger és Fischer kétszer is 11 -est rúghatott... A Fradi egyébként már a rendes játékidőben is győzhetett volna, de a hely­zetek sokaságát ügyetlenkedték el. Nem úgy a marathoni 11 -es párbajt... Ez a meccs egyébként a 11 -es jegyében fogant: a szünetben űrhajós- rockzenész 11-es párbajt láthattak a nézők! Magyari Béla és Komár László tizenegyeseinél még senki sem gondolta, hogy a meccs végén még mennyi tizenegyest láthatunk... És még egy látnivalóról emlékezzünk: a klub történetében először, he­likopter szállt az Üllői úti pálya gyepére - majd a „meccslabdával" Prókai Kati szállt ki belőle... Május 24. Székesfehérvár: Videoton-FTC 0-0 bajnoki Józsa- Simon, Pintér, Limperger, Keller - Bánki, Vaszil, Topor - Páling, Fischer, Fonnyadt. Cs: Wukovics A forduló mérkőzését telt ház előtt játszották. A Vidi nagy lendülettel kezdett, de azután a ferencvárosiak is sorra vezették támadásaikat. Igen jó mérkőzést láthattak a nézők, csak a gólok hiányoztak. A szabály ezt is megoldotta: jöttek a meccs utáni 11-esek. A 11-es 166