Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1986

1986 Április 12. Népstadion: FTC-Vasas 2-0 bajnoki G: Kvaszta, Palkovics Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Zsivótzky-Takács, Szántó, Kincses-Kvaszta, Palkovics, Pölöskei. Cs: Batári, Ebedli Alig 8 ezren látták ezt a nagyiramú találkozót. Az esős, hűvös időben lezajlott mérkőzésen a Fradinak jóval több helyzete volt, és ha a lengyel bíró nem is ítélte meg a nyilvánvaló 11-est (a Népsport „megadta”) - a mieink ezúttal ezt is kibírták - biztosan győztek. Április 16. Hungária krt: FTC-MTK-VM 1-0 bajnoki G: Kvaszta Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Zsivótzky-Takács, Szántó, Kincses, Kvaszta, Palkovics, Pölöskei. Cs: Batári, Ebedli A mérkőzés egyetlen góljának története: a 23. percben Szántó labdá­jával Kvaszta megiramodott és 15 m-ről a hálóba lőtte a labdát. Dalnoki: - Az örökrangadókra sosem voltak érvényesek a papírforma szabályai, ezért nagyon örülünk a biztos győzelemnek. Végig kézben tartottuk a játék irányítását, színesebben, ötletesebben támadtunk. Április 19. Üllői út: FTC-DMVSC 2-0 bajnoki G: Pintér, Kvaszta Zsiborás-Hámori, Pintér, Zsivótzky-Takács, Szántó, Strausz, Kincses-Kvaszta, Palkovics, Pölöskei. Cs: - Négy perc alatt két gólt lőtt a Fradi és ezzel eldőlt a mérkőzés. Egyéb­ként még négyszer a debreceni kapufán csattant a labda! Április 23. Üllői út: FTC-VSS Kosice (csehszlovák) 3-1 G: Pogány, Batári, Svec (öngól) Zsiborás-Hámori, Rab, Strausz, Zsivótzky-Takács, Ebedli, Kincses-Kvaszta, Palkovics, Pölöskei. AII. félidőre az egész csapatot lecserélték: Erdélyi—Simon, Csiba, Bus, Keller-Dukon, Bánki, Pogány-Zsinka, Batári, Sz'abadi. Valamennyi gól a második félidőben esett! Április 26. Székesfehérvár: FTC-Videoton 0-0 bajnoki Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Zsivótzky-Takács, Keller, Kincses-Kvaszta, Palkovics, Pölöskei. Cs: Rab, Ebedli A bajnokságzáró 90 perc nem hozott gólt. Pedig legalább ez a 82. percben bemehetett volna: Kvaszta észrevette, hogy Disztl kinn áll az 112