Nagy Béla: Csak Fradistáknak! (Budapest, 1990)

Az FTC első bajnoki mérkőzései, a klub első aranyérme! (1901-1903)

21. 1903. március 25. Millenáris: BTC - FTC 3-1 G: Berán Oláh - Berán, Manglitz - Bródy, Koltai, Gorszky - Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Borbás „Az egész mérkőzés általában azt a benyomást keltette, hogy az FTC a képzettebb csapat - a BTC pedig a szerencsésebb és durvább. Csatársoraik egyformán jók, a fedezetek között a ferencvárosiak határozottan jobbak, a védelem mindkét csapatnál gyengékkel bír, a kapuvédők eléggé jók.” Manglitz a 9. percben öngólt vétett és hibája meg­zavarta az egész csapatot, aminek eredménye volt a második gól. A második félidőt végigtámadta az FTC. Két tizenegyest is kiharcoltak - de csak egyet értékesítettek... 22. 1903. május 24. Soroksári út: FTC - Törekvés 8-1 G: Pákay 3, Braun 3, Berán, Kovács Oláh - Berán, Manglitz - Gorszky, Bródy, Koltai ­Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Pákay Ezzel a könnyű győzelemmel az FTC 1 ponttal megelőzte a BTC-t és fennállása óta először tavaszi első lett! 23. 1903. október 4. Millenáris: BTC - FTC 2-1 G: Pokorny Fritz - Berán, Manglitz - Deutsch, Gorszky, Lissauer - Braun, Novotny, Pokorny, Kovács, Weisz 15