Nagy Béla: Csak Fradistáknak! (Budapest, 1990)

Az FTC első bajnoki mérkőzései, a klub első aranyérme! (1901-1903)

„Az FTC hozzá lévén szokva a pályához, különösen az első félidőben biztos fölénnyel játszott, A Ferenc­városi Torna Club legyőzte ugyan a 33-asokat, de úgy tudjuk, hogy az FTC eltiltott játékost - Braun jobbszélső csatárt - játszatott, aminek minden való­színűség szerint meg fogja inni levét azzal, hogy a Szövetség a matchet annulálja." így történt, a mérkőzés 2 pontját 0-0-al a legyőzött ellenfél kapta. Ez volt az első eset, hogy a Ferenc­város pályán elért eredményét megsemmisítették. Mi­vel a gólokat törölték, így a négy góllövó is elveszí­tette statisztikailag a már elért gólokat... 26. 1903. november 1. Soroksári út: FTC - MAC 5-1 G: Weisz 2, Kovács, Pokorny, Gorszky Fritz - Berán, Manglitz - Gorszky, Bródy, Koltai ­Braun, Borbás, Pokorny, Kovács, Weisz Az FTC javára három 11-est ítélt a bíró! Weisz kettőt kihagyott, a harmadikat Gorszky belőtte. A MAC csak az utolsó percben tudott szépíteni. 27. 1903. november 8. Margitsziget: FTC - Postás 2-1 G: Pokorny, Weisz Fritz - Berán, Manglitz - Koltai, Bródy, Gorszky - Weisz, Kovács, Pokorny, Novotny, Borbás Manglitz öngólját ezúttal Pokorny egyenlítette ki... A győztes gólt a 75. percben Weisz védhetetlen lö­vése jelentette. 17