Nagy Béla: Csak Fradistáknak! (Budapest, 1990)

Az FTC első bajnoki mérkőzései, a klub első aranyérme! (1901-1903)

Az FTC első győzelme bajnoki mérkőzésen! Ugyanazon a pályán, ahol később a magyar váloga­tott is első sikerét aratta... Ez a mérkőzés arról is ne­vezetes, hogy a Fradi először szerzett öt gólt - baj­noki meccsen. 5. 1901. október 6, Millenáris: MUE - FTC 3-2 G: Pokorny 2 Procskó - Berán, Gabrovitz E. - Malaky M., Horváth, Horn - Kovács, Fekete, Pokorny, Braun, Borbás. Ezen a mérkőzésen esett az első FTC-öngól. Gab­rovitz Emil nevéhez fűződik. 6. 1901. október 20. Soroksári út: BTC - FTC 5-3 G: Pokorny, Horváth, Braun Procskó - Berán, Gabrovitz E. - Békés G., Horváth, Horn - Kovács, Fekete, Pokorny, Malaky M., Braun Félidőben a fradisták 1-0-ra vezettek. Sőt a II. fél­idő elején már 2-0 volt az eredmény! Hat perccel a befejezés előtt még a Fradi vezetett 3-2-re! A teljesen kimerült csapat aztán két percenként kapta a gólokat. 7. 1901. november 5. Soroksárt út: FTC - Bp. SC 5-4 G: Kovács 2, Pokorny 2, Borbás Procskó - Berán, Gabrovitz E. - Békés G., Horváth, Horn - Kovács, Fekete, Pokorny, Braun, Borbás Procskó - Berán, Gabrovitz K. - Békés G., Horváth, Horn - Braun, Fekete, Pokorny, Kovács, Borbás. 9