Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

BEK 1955-1989

ELÖDÖNTÖ: BAYERN MÜNCHEN - REAL MADRID 1-1 2-0. ST. ETIENNE - PSV EINDHOVEN 1-0 0-0. DÖNTÖ: 1976. május 12. Glasgow, 85 000 néző. V.: Palotai. BAYERN MÜNCHEN - ST. ETIENNE 1-0 (0-0). G .'.Roth. Bayem: Maier — Hansen, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Horsmann — Roth, Dürnberger, Kappellmann — Hoeness, Müller, Rummenigge. St. Etienne: Csurkovics — Janvion, Piazza, Lopez, Repelini — Bathenay, Laryue, Santini — P. Revelli, P. Revelli, Sarramagna. Cs.: Sarramagna h. Rocheteau. A győztes gól története: az 57. percben Piazza szabálytalanul akasztotta Müllert. A kaputól mintegy 22 méternyire megítélt szabadrúgásból Beckenba­uer legurította a labdát Rothnak, aki nagy erejű lövéssel a hálóba talált. SZUPER KUPA: ANDERLECHT - BAYERN MÜNCHEN 4-1 1-2 1976-1977 I. FORDULÓ 1976. szeptember 15. Üllői út, 12 000 néző. V.: Reires (ciprus). FTC — JEUNESSE ESCH 5-1 (3-1). G.: Giuliani, Nyilasi, Nyilasi, Magyar, Onhausz, EbedlL FTC: Hajdú — Martos, Giron, Rab, Vépi - Ebedli, Onhausz — Pusztai, Nyi­lasi, Szabó, Magyar. Cs.: Szabó h. Kelemen (80. perc). Edző: Dalnoki Jenő. J. Esch: Hoffmann — Morocutti — Schaul, Mond, Melde, Da Grava - Alla- mano, Barboni, Koster - Zwally, Giuliani. Cs.: Koster h. Di Pentina (87. perc). A ferencvárosiak az első pillanattól kezdve hatalmas iramot diktáltak, de az első gól csak a 23. percben született meg. Nyilasi második gólja után már csak az volt kérdéses, hogy hány gólt rúg a magyar bajnokcsapat. A kilenc em­berrel védekező luxemburgiak ellen nagyobb arányban is győzhettek volna a fradisták. 53