Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

BEK 1955-1989

DÖNTŐ: 1964. május 28. Bécs: INTERNAZIONALE - REAL MADRID 3-1. G.-.Mazzola, Milani, Felo, Mazzola. Inter: Sarti — Burgnich, Guameri, Facchetti — Tagnin, Picchi - Jair, Mazzola, Milani, Suarez, Corso. Real: Vicente - Isidro, Santamaria, Pacchin — Zoco, Müller — Amancio, Felo, Di Stefano, Puskás, Gento. 1964-1965 I. FORDULÓ 1964. szeptember 2. Lipcse, 50 000 néző V.: Budai (lengyel). GYŐRI VASAS ETO - CHEMIE LEIPZIG 2-0 (0-0). G.: Keglovich, Korsós. Győr: Tóth - Kiss, Orbán, Tamás - Palotai, Máté - Szaló, Morvái, Orosz, Korsós, Keglovich. Edző: Hidegkúti Nándor. Leipzig: Günzher - Krause, Walter, Hermann — Slaby, Herzog - Lisiewicz, Bauchspiess, Scherbart, Richter, Behla. Povázsai, aki sérülése miatt a kispadról nézte társai játékát, így nyilatko­zott a mérkőzés után: — Szívszorongva vártam a percek múlását, mert éreztem, hogy ha az első fél­órát kibírjuk gól nélkül, nagy baj már nem lehet. Ha egy gól becsúszik, majd Győrött rúgunk kettőt - gondoltam. - Túloznék, ha azt mondanám, hogy az első félidőbeli játék után győzelmet vártam volna. Esetleg döntetlent... De szünet után szinte megtáltosodtak a fiúk, s remek támadásokat vezettek. 1964. szeptember 9. Győr, 18 000 néző: V.: Mihailescu (román). GYŐR - CHEMIE LEIPZIG 4-2 (2-0). G.: Palotai, Keglovich, Keglovich, Orosz, Scheut bárt, Behla. Győr: Tóth - Kiss, Orbán, Tamás - Palotai, Máté - Szaló, Takács, t,rosz, Korsós, Keglovich. Edző: Hidegkúti Nándor. Leipzig: Günther - Krause, Walter, Hermann - Herzog, Slaby — Walther, Sammarath, Scherbart, Lislowicz, Behla. A 84. percben 4—0-ra vezetett a győri gárda! A nézőtéren dübörgött a szurkolók vastapsa. Aztán egy kis szépséghiba szakította félbe az ünneplést: a lipcseiek 5 perc alatt két érvényes és egy lesgólt lőttek... A Győr első hazai BEK mérkőzését így is továbbjutással zárta! 23