Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

KEK 1960-1989

1978. november 1. Üllői út, 30 000 néző. V.: Ok (törők). FTC -^FC MAGDEBURG 2-1 (2-1) G.: Stahmann, Pusztai, SzokokL FTC:Zsiborás - Te pszics, Bálint, Vépi, Martos — Takács,Nyilasi, Ebedli — Pusztai, Szokolai, Pogány. Cs.: Pogány h. Mucha (75. perc), Ebedli h. Csider (85. perc). Edző: Firedmanszky Zoltán. Magdeburg: Heyne — Raugust, Zapf, Seguin,Decker — Tyll, Pommerenke, Stahmann, Steinbach — Streich, Hoffmann. Friedmanszky: — Több, mint egy teljes félidő állt rendelkezésre, hogy egyetlen egy kis gólt szerezzenek a mieink. .. De nem. .. Sajnos nem sikerűit. Pedig közel, szinte karnyújtásnyira voltunk a továbbjutástól, sajnos a döntő lépést azonban nem tudtuk megtenni. A magdeburgiak továbbjutásában a török bíró is döntő „érdemeket szer­zett: a 6. percben les címén érvénytelenítette Pusztai fejes gólját, majd a 22. percben Takácsot buktatták a 16-oson belül. A nyilvánvaló tizenegyest „el­nézte . . . A magdeburgiak így az idegenben szerzett góllal továbbjutottak, a Ferencváros pedig emlékezetes fájó búcsúra kényszerült. ELŐDÖNTŐ: BARCELONA - BEVEREN 1-01-0. DÜSSELDORF - BANK OSTRAVA 1-2 4-2. DÖNTŐ: 1979. május 16. Bázel, 56 000 néző. V.: Palotai. BARCELONA - DÜSSELDORF 4-3 (2-2, 2-2, 3-2). G.:Sanchez, K. Allofs, Asensi, Seel, Rexach, Krankl, SeeL Barcelona: Artola — Zuviria, Migueli, Albadalejo, Costas — Rexach, Nees- kens, Asensi — Sanchez, Krankl, Carrasco. Cs.: Albadalejo h. Delacruz (57. perc), Costas h. Martinez (66. perc). Düsseldorf: Daniel — Baltes, Zimmermann, Zewe, Köhnen - Brei, Bom- mer, Schmitz - T. Allofs. K. Allofs, Seel. Cs.: Brei h. Weikl (24. perc), Zimmermann h. Lund (85. perc). A 90 perc 2-2-es eredménnyel ért véget. A hosszabbításban három gól is esett! A győztes gól története: a 111. percben Carrasco Kranklhoz játszott, s a középcsatár 10 méterről nem hibázott. 120