Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

KEK 1960-1989

Zaglebie: Szygula — Skiba, STranzkowski, Spiewak - Fulczyk, Majewski — Galeczka, Uzrianski, Kosider, Miga, Pieczyk. Ü. Dózsa: Lung — Káposzta, Várhidi, Sóvári — Színi, Solymosi — Lenkei, Göröcs, Bene, Kuharszki, Rossi. Edző: Szűcs Gyula. Mindkét kapus sok nagy lövést hárított, no és a kapufákról is pergett a mész. . . A mérkőzés kezdetére helikopterről ledobott labda így végül egyik kapuba sem került... H. FORDULÓ 1962. november 14. Megyeri út, 15 000 néző. V.: Schiller (osztrák). Ú. DÓZSA - NAPOLI 1-1 (1-0). G.: Bene, Fraschini. Ú. Dózsa: Lung - Káposzta, Várhidi, Sóvári — Solymosi, Színi — Lenkei, Göröcs, Bene, Kuharszki, Rossi. Edző: Szűcs Gyula. Napoli: Pontéi - Molino, Rivellino, Mistone — Gatti, Girardo - Mariani, Ronzon, Tomeazi, Fraschini, Juliano. Már az első percben megszületett az első újpesti gól. Utána is jól gördültek az újpesti támadások, helyzetek is akadtak. Göröcs a 25. percben megsérült és ez a fordulat a vendégeknek kedvezett. No és az is, hogy Várhidi a 84. perc­ben kihagyott egy tizenegyest... 1962. november 28. Nápoly, 50 000 néző. V.: Lentini (máltai). NAPOLI-Ú. DÓZSA 1-1 (1-1). G.: Tomeazzi, Solymosi. Napoli: Pontéi - Molino, Rivellino, Mistone — Gatti, Girardo - Mariam, Tomeazzi, Fanello, Ronson, Tacchi. tí. Dózsa: Lung - Káposzta, Várhidi, Győrvári — Solymosi, Színi - Len­kei, Göröcs, Bene, Kuharszki, Rossi. Edző: Szűcs Gyula. 1-1 után mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. A 60. perc­ben Várhidi a gólvonalról vágta ki a labdát, négy perc múlva pedig Göröcsöt vágták fel a 16-oson belül, de a játékvezető nem adott 11 -est! A két 1-1 után semleges pályán, harmadik találkozó döntött. 1962. december 4. Lausanne, 3000 néző. V.: Mellett (svájci). NAPOLI-Ú. DÓZSA 3-1 (3-0). GFanello, Ronson, Tacchi, Kuharszki. Napoli: Pontéi - Molino, Rivellino, Mistone — Gatti, Girardo — Mariani, Tomeazzi, Fanello, Ronson, Tacchi. Ú. Dózsa: Lung — Káposzta, VárhidivGyőrvári — Színi, Solymosi — Rossi, Bene, Lenkei, Kuharszki, Tóth M. 84