Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

KEK 1960-1989

Fiorentina: Albertosi — Robotti, Confiantini, CasteUetii — Ferretti, Rim- baldo — Hamrin, Bartu, Milan, Del Angello, Petris. Ú. Dózsa: Lung - Káposzta, Várhidi, Sóvári - Solymosi, Színi — Bene, Göröcs, Halápi, Kuharszki, Rossi. Edző: dr. Kalocsay Géza. „Szünet után a Dózsa nyomasztó fölényben játszott, de rossz támadójá- téka miatt nem tudott gólt elérni. A Fiorentina viszont egyszer lefutott és já­tékvezetői segédlettel gólt — lesgólt - szerzett. Ezzel a Fiorentina harcolta ki a továbbjutást és bejutott a döntőbe. A játék képét, a Dózsa nagy fölényét te­kintve, elmondhatjuk, hogy az Ú. Dózsa nem érdemelt vereséget!” ELÖDÖNTÖ: ATLETICO MADRID - JENA 1-0 4-0. FIORENTINA - Ú. DÓZSA 2-0 1-0. DÖNTÖ: 1962. május 10. Glasgow ATLETICO MADRID - FIORENTINA 1-1. MEGISMÉTELT KEK DÖNTŐ: / 1962. szeptember 5. Stuttgart ATLETICO MADRID - FIORENTINA 3-0. G .-.Mendonca, Mendonca, Peiro. 1962-1963 I. FORDULÓ 1962. szeptember 12. Megyeri út, 8000 néző. V.: Stoll (osztrák). tí. DÓZSA - ZAGLEBIE 5-0 (2-0). G.iBene, Göröcs, Göröcs,Bazan (öngól), Sóvári. Ú. Dózsa: Lung - Káposzta, Rajna, Sóvári - Solymosi, Színi - Lenkei, Göröcs, Bene, Kuharszki, Rossi. Edző Szűcs Gyula. Zaglebie: Dziurowitz — Skiba, Bazan, Spiewak - Fulczyk, Majewski — Ga- leczka, Uznanski, Kosider, Mygapieczyk. Már a 3. percben a lengyel kapuban táncolt a labda. Aztán sokáig tartott a gólszünet — de a 64. perctől beindult a gólszüret. 1962. szeptember 26. Sosnowiec, 15 000 néző. V.: Meisner (NDK). ZAGLEBIE - Ú. DÓZSA 0-0. 83