Nagy Béla: Fradi volt, Fradi lesz, míg a földön ember lesz! (Budapest, 1989)

FRADI LESZ. . . 135 FTC: Zsiborás—Vaszil, Pintér, Strausz, Keller—Szántó, Takács, Bánki, Pölöskei—Dukon, Fischer. Csere: Pintér helyett Bus, Pölöskei helyett Kvasz- ta, Szántó helyett Limperger, Keller, helyett Hámori, Dukon helyett Batári. A kijeviek először játszottak az Üllői úton és az ünnepi alkalomhoz illő­en helikopterből kiugró ejtőernyős hozta a mérkőzés, labdáját. A Fradi pá­lyán a klub történetében ilyen .„légből kapott labda” még soha nem volt... Blohin sem lőtt még gólt az Üllői úton - nos, a 23. percben a hálóba ta­lált. Fischer a 67. percben bombagóllal egyenlített, majd ismét a kétszeres KEK győztes következett. A 81. percben Rácz, a szovjetek magyar szárma­zásújátékosa állította be a végeredményt. Vitéz Tamás, az FTC párttitkára: — Ezt a gálamérkőzést a Ferencvárosi Ifjúsági Napok keretében rendeztük. A találkozó 459 570 Ft-os bevételéből a kiadások levonása után maradó összeget, a IX. kerület ifjúsági és szociál­politikai céljainak segítésére adtuk. Az Üllői úti gálának volt egy különlegessége is. Nevezetesen az, hogy egy­szerre három aranylabdás is ott volt! Kettő - Oleg Blohin és Igor Belanov - a jágéktéren, a harmadik, Albert Flórián pedig a nézők között. — Jó szórakozás volt, remek alkalom a futball népszerűsítésére — értékel­te Albert a mérkőzés után a látottakat.- Oleg Blohin még mindig nagyszerű futballista. A gólja előtt igazi profi­munkát produklált, ilyen magától értetődő egyszerűséggel csak valódi nagyok tudnak gólt rúgni. MÁRCIUS 28. - SZOMBAT Üllői út, 15 399 néző. Vezette: Bognár FTC-TATABÁNYA 2-0 (1 -0) Góllövő: Strausz, Dzurják FTC: Zsiborás—Hámori, Pintér, Strausz, Keller—Bánki, Szántó, Takács— -Fischer, Dzurják, Dukon. Csere: Dzurják helyett Kvaszta, Dukon helyett Pölöskei. A Ferencváros első tavaszi győzelmét elsősorban Strausz látványos szabad­rúgás gólja, majd Dzurják szemfüles találata segítette elő. A fradisták közül többen is jó átlagteljesítményt nyújtottak, így sikerült a szeptember óta ve­retlen Tatabányát kétvállra fektetni. Strausz: - A fiúk a megmondhatói, hogy már a meccs előtt éreztem, hogy ezen a napon lövök egy szabadrúgás gólt! Jó formában voltam, és nagyon jó­kor jött a gólom, úgy tűnt, hogy ez szinte sokkolta a vendégcsapatot... ÁPRILIS 1.-SZERDA Üllői út, 9647 néző. Vezette: Pádár FTCt VASAS 1-1 (1-0) MNK