Nagy Béla: Kupakönyv. A régi, dicső KK 1927-1939 (Budapest, 1987)

Végig a Hungária játszott jobban, Mándi a mezőny legjobbja volt! A győz­tes gól két perccel a befejezés előtt így született: Titkos pompásan küldi a labdát a kapu elé, többen vannak ott, de Cseh Matyi Kalmár Jenő módjára emelkedik ki s remek, tőle még sohasem látott felhőfejessel a bal felső sarok­ba küldi a gólt. Az óriási gólt... A harmadik mérkőzés színhelyét sorsolással döntötték el: már ez a sor­solás is a cseheknek kedvezett.. . június 26. Prága, 18 000 néző. Jv: Frankenstein (Ausztria) SPARTA - HUNGÁRIA 5-2 (3-2) Góllövők: Fenyvesi, Hruska, Fenyvesi, Faczinek, Braine, Braine, Faczinek Sparta: Klenovecz—Burger, Cstyroky—Kostyalek, Boucsek, Srbek—Hruska, Faczinek, Braine, Nejedly, Kalocsay Hungária: Szabó—Mándi, Kis—Egri, Turay, Sebes—Fenyvesi, Cseh, Titkos, Dudás, Szabó III. Edző: Senkey Imre Brüll Alfréd, a Hungária elnöke: — Azt hiszem nem volt egészen siker nélküli a Hungária hősies küzdelme. A Sparta persze megérdemelte a győ­zelmet. Igaz ennek a győzelemnek nem sokáig örülhettek! Óvott a Hungária Faczinek, a volt FC Biel játékos jogtalan szerepeltetése miatt.. . július 8. Hungária út, 10 000 néző. Jv: Frankenstein (Ausztria) HUNGÁRIA - SPARTA 2-1 (1-0) Góllövők: Turay, Faczinek, Cseh Hungária: Szabó—Mándi, Bíró—Szabó IV, Sebes, Kis-Fenyvesi, Cseh, Turay, Dudás, Titkos. Edző: Senkey Imre Sparta: Klenovecz—Burger, Cstyroky—Kostyalek, Boucsek, Srbek—Hruska, Faczinek, Braine, Nejedly, Kalocsay. A 63. percben Cstyrokyt a bíró kiállította, de a kék-fehérek már nem tudtak alO embernek újabb gólt lőni! Kisfalvi dr: — A Hungária két góllal volt jobb ellenfelénél. A Sparta védel­me a II. félidőben kíméletlen játékba kezdett és ennek hatása alatt nem tu­dott a csatársor felfejlődni. Reméljük Prágában jobban megy majd. július 11. ' Prága, 15 000 néző. Jv: Beranek (Ausztria) SPARTA - HUNGÁRIA 2-1 (0-0) Góllövők: Szabó (öngól), Dudás, Szabó (öngól) Sparta: Klenovecz—Kostyalek, Burger—Szedlacsek, Boucsek, Srbek—Hrus­ka, Faczinek, Braine, Nejedly, Kalocsay Hungária: Szabó—Mándi, Bíró—Szabó IV, Sebes, Kis-Fenyvesi, Cseh, Turay, Dudás, Titkos. Edző: Senkey Imre 53