Nagy Béla: Kupakönyv. A régi, dicső KK 1927-1939 (Budapest, 1987)

Most pedig hat (!) Hungária—Sparta mérkőzés adatai következnek. Az első és a második találkozó után 6—6-ra álltak a csapatok — következett a har­madik mérkőzés! Ezt a Sparta nyerte, de a Hungária jogtalan játékos szere­peltetése miatt óvott. Július 3-án Bécsben összeült a KK bizottság, hogy fog­lalkozzon a Hungária óvásával. Délután 6-tól majdnem éjfélig tartott az ülés, s akkor hirdették ki a döntést: a Hungária óvását 9—3 arányban elutasították. A Hungária fellebbezett. Másnap megszületett a döntés: mind a három addigi mérkőzés érvénytelen, s mivel a Sparta jóhiszeműsége bizonyítottnak tekint­hető, nem törlik a csapatot, hanem két új meccset rendelnek el. Tehát elölről kezdődött minden... A negyedik mérkőzésen a Hungária, az ötödiken a Spar­ta győzött 2—1-re, így ismét azonos helyzet alakult ki! Újabb mérkőzésnek kellett döntenie. Ennek színhelyéül Bécset tűzte ki a bizottság. Az első félidő a Spartáé volt, gólt szerzett, majd feljött a Hungária, s a II. félidőben Titkos átadását Cseh II bevágta — 1—1! Kétszer 15 perc hosszabbítás következett, ahol újabb gól nem esett. Sorsolással döntötték el a továbbjutás sorsát! A KK bizottság jelenlétében húzta ki az egyik cédulát a kalapból a mérkőzés játék­vezetője. SPARTA olvasta le a cetliről a bíró. A Hungária elvesztette a „mara­toni” KK csatát... Összesen kilenc és fél órát játszottak! íme az 570 nerc résztvevői: június 16. Hungária út, 6000 néző. Jv: Frankenstein (Ausztria) SPARTA - HUNGÁRIA 5-4 (4-3) Góllövők: Hruska, Titkos, Faczinek, Turay, Titkos, Faczinek, Dudás (öngól), Hruska, Dudás Sparta: Franz-Burger, Cstyroky-Kostyalek, Boucsek, Srbek-Hruska, Fa­czinek, Braine, Nejedly, Kalocsay. Hungária: Szabó—Mándi, Kis—Egri, Sebes, Dudás—Fenyvesi, Kardos, Cseh, Turay, Titkos. Edző: Senkey Imre Frankenstein bíró: — Szép és fair volt a játék. A védelmek rosszak. A végén a Hungária egy kis szerencsével egyenlíthetett volna. Szedlacsek, a Sparta edzője: — Kapusunk nagyon lámpalázas volt. Braine sérülten, egyesek fáradtan játszottak. Még nem biztos, hogy továbbjutunk! június 23. Prága, 30 000 néző. Jv: Caironi (Olaszország) HUNGÁRIA - SPARTA 2-1 (1-0) Góllövők: Dudás, Hruska, Cseh Hungária: Szabó—Mándi, Kis—Egri, Turay, Sebes—Fenyvesi, Kardos, Cseh, Dudás, Titkos. Edző: Senkey Imre Sparta: Franz—Burger, Cstyroky-Kostyalek, Boucsek, Srbek-Hruska, Komberecz, Faczinek, Nejedly, Kalocsay. 52