Nagy Béla: Kupakönyv. A régi, dicső KK 1927-1939 (Budapest, 1987)

A kitűnő összeállításban pályára lépő Ferencváros nagy veresége óriási meglepetés volt! Különösen az első félidőben bemutatott jó játéka után! Szünetben Pozzo kijelentette, hogy a Juventus kétgólos előnye teljesen érdemtelen. A látottaJc alapján sokan még ekkor is a Ferencváros győzelmére fogadtak! Az olaszok nagy szerencséjét mutató szituáció: Toldi kapáslövése Combi kapus cipőjének az orráról a kapufára vágódik, onnan pedig komerre pattan. .. Aztán a második félidőben gyorsan eldőlt minden, az addig ragyogóan védő Háda két kapushibája - két gól! A fradisták teljesen összetörtek — Lá­zár még 11 -est is hibázott. . . Július 3. Üllői út, 8000 néző. Jv: Braun (Ausztria) FERENCVÁROS - JUVENTUS 3-3 (2-2) Góllövők: Sárosi, Sárosi, Orsi, Cesarini, Cesarini, Sárosi Ferencváros: Háda—Takács I, Korányi—Lyka, Sárosi, Lázár-Táncos, Ta­kács II, Turay, Toldi, Kohut. Edző: Blum Zoltán Juventus: Combi—Rosetta, Caligaris—Varglien, Monti, Bertolini—Sernagiot- to, Cesarini, Vecchina, Ferrari, Orsi. A mérkőzés kuriózuma: a Fradi mindhárom gólja tizenegyesből esett! A találkozón a tetemes hátrány ellenére — 2-0-as ferencvárosi vezetésnél igazi kupahangulat volt. Az olaszok azonban még az első félidő végéig egyenlíteni tudtak — a remények így tovatűntek. Carcano, a Juventus edzője: - Torinóban szebb volt a meccs, ott mind a két csapat jobban játszott. Idegesek voltak a fiúk, ezért volt annyi össze­ütközés. A ferencvárosi közönség nagyon fairen viselkedett. Éreztük, hogy barátságos érzelmekkel van irányunkban. Sárosi csodás. Braun, a mérkőzés játékvezetője: — Nem szeretnék sokszor ilyen mérkő­zést vezetni! Három tizenegyest ritkán ítél az ember. . . Hogy ki volt a jobb? Hát, ezt nem értem rá megfigyelni. . . Egyébként Takács I, a „Mari néni” a mérkőzés után bement a bírói öl­tözőbe és így szólt: — A Ferencváros játékosainak nevében bocsánatot kérek mindenért, amit a fontos mérkőzés hevében elkövettünk. Köszönjük a bírás­kodást. TOVÁBBJUTÓ: A JUVENTUS (7-3) Az első forduló többi eredményei: június 19. Bologna: Bologna — Sparta 5—0 június 28. Prága: Sparta — Bologna 3—0 TOVÁBBJUTÓ: A BOLOGNA (5-3) 43