Nagy Béla: Kupakönyv. A régi, dicső KK 1927-1939 (Budapest, 1987)

delem megújrázása. Hiszen a bécsi publikum a múlt bajnoki év alatt éppen négyszer látta már ezt a küzdelmet: két bajnoki és két Téli Kupa mér­kőzésen, amely utóbbiakat szintén a késő tavasszal bonyolítottak le. Azonnal híre kelt tehát, hogy a KK idei döntőmérkőzései közül az ér­dekelt két bécsi egyesület csak az első mérkőzést fogja lejátszani, a máso­dikat pedig a vesztes lemondottnak tekinti. Most kapjuk aztán a hírt, hogy mégis a sportszerűség győzött és a döntő küzdelmet mégis két mérkőzés­ben fogják lebonyolítani. Az egyik a Práter pályán, a másik a Hohe Warte-n kerül megrendezésre. Időközben felmerült még egy harmadik lehetőség is. Az érdekeltek tapogatózni kezdtek és máris előrehaladott tárgyalásokat folytatnak az irányban, hogy az első mérkőzést Genfben játsszák le.” A döntőt végül nem Genfben, hanem Zürichben, az FC Grasshoppers pályán játszották le. november 8. Zürich, 16 000 néző. Jv: Mattea (Olaszország) VIENNA-WAC 3-2 (1-2) Góllövők: Hanke, Müller, Tögel, Adelbrecht, Gschweidl Vienna: Horesofsky—Rainer, Blum—Machu, Hoffmann, Schmaus—Brosen­bauer, Adelbrecht, Gschweidl, Tögel, Ertl. WAC: Hiden—Becker, Sesta—Braun, Löwinger, Kubesch—Cisar, Müller, Hiltl, Hanke, Huber A WAC már 2—0-ra vezetett, amikor a Vienna került fölénybe. Még­hozzá nyomasztó fölénybe — ami végül három gólban is megmutatkozott. A mérkőzésnek 45 000 svájci frank volt a bevétele, ebből a Grasshoppers 20 000 frank részesedést kapott, a két osztrák csapat pedig fele-fele arány­ban osztozott a jó üzletet hozó kupadöntő bevételén. november 12. Bécs, 25 000 néző. Jv: Barlassina (Olaszország) VIENNA-WAC 2-1 (2-0) Góllövők: Ertl, Ertl, Hanke Vienna: Horesofsky-Rainer, Blum—Machu, Hoffmann, Schmaus—Brosen­bauer, Adelbrecht, Gschweidl, Tögel, Ertl WAC: Hiden—Becker, Sesta—Braun, Löwinger, Kubesch—Cutti, Müller, Hiltl, Hanke, Huber. „A játék nívója nem mozgott a vándordíj előkelő rangjának magaslatán. Az I. félidőben még látni lehetett a tetszetős akciókat, a II. félidőben azon­ban tartalom nélküli játék folyt. Az érdektelen játékban időnként az ho­zott humort, hogy Barlassina bíró valahányszor figyelmeztetett egy játé­kost, egy kis könyvecskébe felírta a nevét.” Ez az eset is bizonyítja: nincs új a nap alatt. . . 40