Nagy Béla: A Ferencvárosi Torna Club évkönyve 1986 (Budapest, 1987)

500 és 1000 méteren IBV-t nyert! Lakatos Katalin - Jánosi Erikával (ő a hí­rek szerint 1987-től lesz a versenyzőnk!) — bronzérmes volt a k-2 500 m-es távon, míg a kajak négyesben ezüstérmet nyert. A Vatai László serdülő kötöttfogású birkózó emlékversenyen 25 egyesület 127 versenyzője indult. A fradisták közül Neszlényi, Izsák és Lemák nyert súlycsoportjában. Az ifi II. korcsoportos szabadfogású CSB-n a Fradi fiataloké lett az arany­érem. A bajnokcsapat tagjai: Cseri Attila, Deák Zsigmond, Simita Imre, Dobi István, Benkő Béla, Petrás Attila, Gombos Gábor, Márkus Rudolf, Gyergyei György, Vasvári Róbert, Dodók Zoltán, Vida Zsolt, Farkas Csaba, Jókai Miklós, Bodnár Csaba. Edzők: Széles József és Vakulya Alajos. szeptember 11. A Millenárison megkezdődött a kerékpáros pályabajnokság. Az első napon Pais Péter nyerte az 1000 m-es állórajtos időfutam bajnoki címét, Söre a ne­gyedik, Somogyi a 6. volt. szeptember 13. FTC—BÉKÉSCSABA 1-0 Küzdelmes mérkőzés volt, Kincses győzelmet jelentő gólt szerzett. A ferenc­városi közönség bár csak közepes játékot látott, így is elégedetten távozott. Dalnoki: Nagyon nehéz mérkőzésen, jó Békéscsabát győztünk le, úgy ér­zem teljesen megérdemelten. A vízilabda bajnokság rajtján a mieinknek nem sikerült a 2 pontot megszerez­ni: Bp. Honvéd-FTC 9—7. A Fradi legeredményesebb játékosa Vad volt — négyszer talált a kapuba. A kerékpáros bajnokságon az FTC 4000 m-es üldöző csapata bravúrosan sze­repelt. Az aranyéremért az FTC és a Csepel csapata szállt nyeregbe. Mindket­tőjói összeszokott, egységes gárda, s kezdetben fej-fej mellett haladtak. Három kör után már a ferencvárosiak álltak jobban, s előnyüket körről körre növelték. Végül új egyesületi csúccsal nyerték a bajnoki címet. (4:33.75) szeptember 19. A Farkasréti temetőben az FTC labdarúgócsapata és sok ferencvárosi szurkoló 6 lenlétében felavattuk Toldi Géza síremlékét. A klub elnöksége nevében argitai Károly, az FTC ügyvezető elnöke emlékezett meg a legendás csatár­ról. A labdarúgószakosztály nevében Havasi Mihály technikai vezető, az FTC Baráti Kör nevében Mészáros József társelnök beszélt a síremléknél. szeptember 20. FTC—Ú. DÓZSA 0-0 Csak a találkozó első és utolsó tíz perce elégítette ki a nézőket. Nagyok sok hibával játszott mindkét csapat, a helyzetkihasználás siralmas volt — amit az eredmény is mutat. A gyenge mérkőzés ellenére az NB I táblázata akkor így kezdődött: 1. FTC 10 pont, 2. Ü. Dózsa 9 pont. A Granek emlékversenyen a nőknél két elsőség született: k-1 500 m: Tábori, k-2 500 m: Tábori (FTC), Vitáris (SZEOL) 22