Nagy Béla: A Ferencvárosi Torna Club évkönyve 1985 (Budapest, 1986)

november 17. BP. VOLÁN—FTC 2—1. A Czabán Samu téri futballmatinén a Ferencváros harangszóra — azaz pontosan déli 12-kor szerezte meg a vezető gólt. Ez a mérkőzés 53. perce volt, s helyzetei alapján ekkor már 4—5 góllal is vezet­hettek volna a fradisták. De a „katasztrófa” csak ezután következett: a 71. percben egyenlítettek a hazaiak, s az utolsó időszak is felejthetetlen marad. A 84. percben a gólszerző Palkovics nagyszerűen indította Kincsest, de a balszélső — a meccs folyamán ezúttal már harmadszor! — a kifutó kapusba lőtte a labdát! Már mindenki azt hitte, hogy 1 — 1 marad az eredmény, amikor a 87. percben Morgós beadását Hatvanger az ötösről előrevetődve kapura fejelte. A labda lepattant a felső kapufáról, nagy kavarodás támadt a kapu előtt, végül Jancsika felszabadított, a játékvezető azonban meglepetésre középre mutatott, vagyis gólt ítélt a Volán javára. „A sajtópáholyból az látszott, hogy a labda kipattan, Pádár partjelző nem használta a gólnál szokásos egyezményes jelet, hanem azt mutatta, hogy mehet tovább a játék. Megnéztük a kapu hálót, amely a játékvezető nyilatkozatával ellentétben egyáltalán nem volt feszes, hanem belógott. A kapunál ülő szemtanúk szerint szó sem lehetett gólról. Kovács játékvezető tehát hibázott, és ezzel megfosztotta egy ponttól a Ferencvárost.” (Népsport). * Kocsis Antal a távoli Floridában ezen a napon 80. születésnapját ünnepel­hette. Bizony kedves fiatal fradisták, személyében az FTC első olimpiai bajnokát tisztelhetjük. (1928-Amszterdam, ökölvívás) november 20. Sikeres szereplés után tért haza Isztambulból az FTC birkózó csapata. A mie­ink három mérkőzésen szerepeltek. Kétszer az Ihtisas SC válogatottakkal megerősített csapatával mérték össze tudásukat. Az egyik mérkőzésen 7-7-es döntetlen eredmény született, a másikon 8—6-os ferencvárosi győzelem. A harmadik találkozó egy vegyescsapattal szemben szintén 8—6-os győzel­münkkel zárult. Különösen jó teljesítményt nyújtott Gáspár Tamás, Komá­romi Tibor és Nagy Béla. * FTC-DMVSC 2-0 MNK. A havas pályán mintegy 100-150 katona masí­rozott a mérkőzés előtt, hogy letapossák a hívatlan „fehér lepelt” . .. Aztán a 25. percben következett a ,.menetrendszerű” Szántó gól: ezúttal Kincses szög­letét öt méterről fejelte a kapuba. Dalnoki: — Egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk, helyze­teink alapján még több góllal is nyerhettünk volna! Most ültem háromszá­zadik alkalommal az FTC kispadján, szép ajándékot kaptam a csapattól. A frankfurti televizióval közösen megkezdtük a labdarúgó szakosztály 85 éves történetéből készülő 1 órás film, illetve videó változat elkészítését. 41