Nagy Béla: Kupaszerda. Magyar csapatok kupamérkőzései 1965-1975 (Budapest, 1985)

Honvéd: Takács-Marosi, Sipos, Dudás-Nógrádi, Vági- Nagy Gy., Komora, Tichy, Nagy A., Katona. Edző: Kispéter Mihály. Tichy: — Akár két mérkőzést is meg lehetett volna nyerni a kihagyott gólhelyzeteinkből. S mint ilyenkor lenni szokott mi kaptuk a gólokat. Pedig az első félidőben a játék képe alapján biztos voltam a győzelemben. Támad­tunk, a hazaiak rohangásztak, a levegőben lógott a gól . . . Egy közepes képességű együttestől kaptunk ki. 2-0 után aztán remekül működött a svájci retesz. 1964. szeptember 9. Népstadion, 45 000 néző. Vezette: Kitsoukalisz (görög) FTC-ZJS Bmo 2-0 (2-0) WK G: Varga, Albert. FTC: Géczi—Havasi, Mátrai, Dalnoki—Perecsi, Orosz- Fenyvesi II., Varga, Albert, Vilezsál, Fenyvesi dr. Edző: Mészáros József. Brno: Spisiak—Vitu, Kohlik, Hradski—Pisek, Komarek— Snehota, Jankulovski, Hlavac, Brada, Vojta. Mészáros József: — Csak Géczi, Varga, Albert és Mátrai teljesítményével vagyok elégedett. Abban látom a legna­gyobb hibát, hogy a csapat fáradtan és idegesen játszott. A Ferencváros egyébként a mérkőzést megelőző napok­ban nyerte meg az 1964. évi bajnokságot — így érthető volt a fáradtság. Persze az akkori Ferencvárostól egy 2-0-as hazai győzelem — kupamérkőzésen — nem tartozott a nagy teljesítmények közé .. . 1964. szeptember 9. Győr, 18 000 néző: Vezette: Mihailescu (román) Győr—Chemie Leipzig 4-2 (2-0) BEK G: Palotai, Keglovich, Keglovich, Orosz, Schertbart, Behla Győr: Tóth-Kiss, Orbán, Tamás—Palotai, Máté—Szaló, Takács, Orosz, Korsós, Keglovich. Edző: Hidegkúti Nándor. Leipzig: Günther—Krause, Walter, Hermann—Herzog, Slaby—Walther, Sammarath, Scherbart, Lislowicz, Behla. A 84. percben 4-0-ra vezetett a győri gárda! A nézőtéren dübörgött a szurkolók vastapsa. Aztán egy kis szépséghiba szakította félbe az ünneplést: a lipcseiek 5 perc alatt két érvényes és egy lesgólt lőttek ... A Győr első hazai BEK mérkőzését így is továbbjutással zárta! 5