Nagy Béla: Kupaszerda. Magyar csapatok kupamérkőzései 1965-1975 (Budapest, 1985)

1965. április 21. Bilbai, 30 000 néző. Vezette: Dienst (svájc) Atletico Bilbao—FTC 2-1 (1-1) WK G: Varga, Arieta I., Arieta I. Bilbao: Iribar—Orvé, Echevarria II., Aranguren—Aguirre, Zugazaga—Argoitia, Arieta II., Arieta I., Uriarte, Josu. FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Dalnoki-Juhász, Horváth L.- Rátkai, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Edző: Mészáros József. Javier Prado, a Bilbao elnöke: — Mindkét csapatnak gratulálok. Ilyen pályán, ilyen heves és amellett jó színvo­nalú csatát vívni nagy dolog. Az FTC most jobban játszott, mint Budapesten, ezért nem sikerült nekünk a tovább­jutást kiharcolni. A szabályok értelmében negyedórával a mérkőzés után a játékvezetői öltözőben sorsolni kellett, hogy a harmadik mérkőzést Bilbaoban, vagy pedig Budapesten játszák-e. A szerencse ezúttal is a Ferencvárosnak kedvezett! Közben április 14-én már Zürichben sorsoltak. Sir Stanley Rous, a FIFA elnöke jelenlétében kisorsolták a WK elődöntőjének a párosítását. Az FTC—Bilbao győz­tese a Manchester U.-Racing Strasbourg győztesével került össze a döntőbejutásért. 1965. április 30. Népstadion, 70 000 néző. Vezette: Hansen (dán) Benfica—Győri V. ETO 1-0 (0-0) BEK G: Augusto Benfica: Costa Pereira-Cavem, Germano, Raul, Cruz- Peridis, Coluna—Augusto, Torres, Eusebio, Simoes. ETO: Tóth—Kiss, Orbán, Tamás—Palotai, Máté—Keglovich, Győrfi, Soproni, Korsós,Povázsai. Edző: Hidegkúti Nándor. Óriási érdeklődés kísérte Európa egyik legjobb klubcsa­patának magyarországi vendégszereplését. A győriek termé­szetesen feladták „pályaválasztói jogukat” és a Népstadion­ban fogadták világhírű ellenfeleiket. Aztán a végén majd­nem világszenzációt okoztak — a Benfica csak szerencsével nyerte meg a fontos kupatalálkozót! Elek Schwartz, a Benfica edzője: — A Győr ismét bebizo­nyította, hogy kitűnő csapat, nemcsak védekezni tud, hanem támadójátéka is elsőrangú. 12