Nagy Béla: Kupaszerda. Magyar csapatok kupamérkőzései 1965-1975 (Budapest, 1985)

ismét derekasan helytálltak és óriási sikert jelentett az 1-1-es eredmény. Amszterdamból Budapestre jövet a KLM gép személyzete sajátságos módon gratulált az ETO legénységének: amikor a gépmadár Győr fölé ért, tisztelet­kört írt le a város felett ... t 1965. március 10. Gyó'r, 20 000 néző. Vezette: Koczner (lengyel) Győri V. ETO-DWS Amsterdam 1-0 (0-0) BEK G: Povázsai ETO: Tóth-Kiss, Orbán, Tamás-Palotai, Máté—Keglovich, Győrfi, Orosz, Korsós, Povázsai. Edző: Hidegkúti Nándor. DWS: Jongbloed—Flinke vleugel, Schrijvers, Piljmann— Israel, Burgers-Roode, Vonhof, Temming, Geurtsen, Hollender. Hidegkúti Nándor: — Nem tudom szavakba önteni érzé­seimet, mint ahogy a mérkőzés után percekig beszélni sem tudtam az örömtől. Nem tudom edző lehet-e boldogabb, mint amilyen boldog én vagyok . . . A találkozót Európában sok millió ember látta a tv jóvoltából. Látták az óriási küzdelmet, sajnálták a gól után teljesen összetört zokogó holland kapust, s talán csodálták 20 000 magyar néző mérkőzés utáni önfeledt ünneplését. Hogyne ünnepeltek volna? — hiszen 540 perc elteltével még „állt” a győri gárda - bekerült a BEK legjobb négy csapata közé! 1965. március 10. Róma, 20 000 néző. Vezette: Zariquiegui (spanyol) FTC-AS Róma 2-1 (1-0) WK G: Rátkai, Fenyvesi dr., De Sisti FTC: Géczi—Novák, Mátrai, Dalnoki-Perecsi, Orosz, Karába, Varga, Juhász, Rátkai, Fenyvesi dr. Edző: Mészáros f József. Róma: Cuducini—Tomasin, Losi, Ardizzon—Tamborini, Carpanesi—Nicole, De Sisti, Manfredini, Angelillo, 4 Leonardi. Buruncz János, az FTC elnökhelyettese: — Kevesebb reménnyel, de annál nagyobb elszántsággaljöttünk Rómába. Nagyon értékesnek tartjuk csapatunk győzelmét. Sport­szerű mérkőzést vívtunk, az „első félidőt” megnyertük. Reméljük a folytatás sem marad el Budapesten. 10