Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Tóth (Győr)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas)—Solymosi (Ú. Dózsa) Sipos (Honvéd) —Rákosi (FTC) Göröcs (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Puskás (Vasas) Fenyvesi (FTC). Cs: Pál II (Vasas) A két Albert gól története: A 39. percben Göröcs adott labdát Albert­nak, a középcsatár megiramodott a kapu felé, először Maffiolot cselezte ki, aztán kétszer is Tachellát, amikor a két hátvéd a földön feküdt, Albert a kimozduló kapus mellett jobbal, 7 méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 1 : 0. A 84. percben az előrehúzódott Sipos, a bal oldalon Albertet ugratta ki, a csatár lekezelte a labdát, nem habozott, hanem 23 m-ről jobbal rávágta és a labda bombaként vágó­dott a bal felső sarokba, 2 : 0. Főni dr. a svájci szövetségi edző így nyilatkozott: — A mieinknek túlságosan nagy feladatot jelentett ez ellen a magyar csapat ellen a játék. Albert nagy egyéniség, kitűnő játékos azonban Sipos és Mészöly is. 1964. OKTÓBER 7. KAVAGUCSI MAGYAR OLIMPIAI VÁL.- JAPÁN B-VÁL. 7 : 2 Góllövő: Bene 3, Komora 2, Novák, Ihász Gellei (Tatabánya)—Novák (FTC) Orbán (Győr) Ihász (Vasas)—Palotai (Győr) Szepesi (Tatabánya) — Farkas (Vasas Varga (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Komora (Honvéd) Katona (Honvéd). Cs: Szentmihályi (Vasas) Nógrádi (Honvéd) Ezzel a mérkőzéssel befejeződött az olimpiai felkészülés. A díjmérkő­zések következtek . . . 1964. OKTÓBER 10. OSTRAVA MAGYARORSZÁG B.- CSEHSZLOVÁKIA B. 2 :0 Góllövő: Menczel 2 Tamás (DVTK)—Kiss (Győr) Nagy- kaposi (DVSC) Juhos (Tatabánya) — Mathesz (Vasas) Máté (Győr)—Pál II (Vasas) Nagy A. (Honvéd) Menczel (Tatabánya) Laczkó (MTK) Keglo- vich (Győr). Cs: Kuharszky (U. Dózsa). 1964. OKTÓBER 10. TRENCSÉN MAGYARURSZÁG U- CSEHSZLOVÁKIA U. 2 :2 Góllövő: Páncsics 2 Varga (Vasas)—Csordás (Ú. Dózsa) Páncsics (FTC) Horváth (FTC) — Kanyó (Honvéd) Vági (Honvéd) — Karába (Dorog) Szuromi (Dorog) Varsányi II (DVSC) Tóth (Honvéd) Sikora (DVTK). Cs: Formaggini (MTK) Takács (MTK) 1964. OKTÓBER 11. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- CSEHSZLOVÁKIA 2 :2 Góllövő: Albert 2 Tóth (Győr)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas)—Solymosi (Ü. Dózsa) Sipos (Honvéd)—Sándor (MTK) Göröcs (Ű. Dózsa) Albert (FTC) Rákosi (FTC) Fenyvesi (FTC). Cs: Géczi (FTC) Az öltözőben egy öreg harcost ün­nepeltek. Sándor Csikar állt az em­bergyűrű közepén, s egy kicsit neki­pirosodva, gyanúsan fényes szemek­kel fogadta a gratulációkat, jókíván­ságokat. A 75. válogatottságát ünneplő Sándor Csikarnak az MTK elnöksége nevében Bakos Antal, a szurkolók ne­vében pedig Kovács Miklós virágcsok­rot nyújtott át. Baróti szövetségi ka­pitánytól és játékostársaitól pedig egy nemzeti színűre festett, aláírások­kal díszített futball-labdát kapott a népszerű jobbszélső. És persze se szeri se száma azoknak a leveleknek, táviratoknak amelyeket a régi bará­tok — és ismeretlenek küldtek. A Himnuszok eljátszása után a két kapitány Sándor és Pluskal zászlót cserélt, majd 65 ezer néző tapsa kö­szöntötte Csikart . . . Sándor kitűnően játszott a mérkő­zésen, a második gól előtt is ügyeske­dett — lövése azonban Popluharról levágodott, amit azután Albert a kapu közepébe helyezett. Ezzel 2 : 1 -re vezettünk, de a csehszlovákok Tóth kapus hibájából kiegyenlítettek. A magyar válogatott már-már meg- nyertnek látszó mérkőzést engedett ki a kezéből. 1964. OKTÓBER 11. TOKIÓ MAGYARORSZÁG-MAROKKÓ 6 : 0 OLIMPIAI TORNA Góllövő: Bene 6 Géléi (Tatabánya)—Novák (FTC) Or­bán (Győr) Ihász (Vasas)—Palotai (Győr) Szepesi (Tatabánya)—Farkas (Vasas) Varga (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Komora (Honvéd) Katona (Honvéd) Szövetségi kapitány: Lakat Károly Nagy tetszést aratott amikor a ma­gyar együttes tagjai kezdés előtt - japán szokáshoz híven — mély meg­hajlással üdvözölték a közönséget. 25 percen át kapkodó volt a ma­gyar csapat játéka, helyzeteket ügyet­lenkedtek el csatáraink, Novák még 11-est is kihagyott. Később egyre jobban belelendültek a mieink és szü­net után már egész sok remek, ötletes támadás futott. Támadójátékunk Bene jóvoltából nagyon gólerőssé vált. Ő volt a mezőny legjobbja. Min­den idegszálával gólra tört. Nagy tet­szést aratott. A legszebb gólja az volt, amikor a 70. percben három védőt is kicselezett és ballal a jobb kapufa mellett a hálóba lőtte a labdát. Ez a harmadik gól volt, amelyet még három követett. . . 1964. OKTÓBER 11. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG IFJ.— CSEHSZLOVÁKIA IFJ. 1 : 0 Góllövő: Tüske Hajdú (Kábel) —Légrádi (Pécsi D.) Krivicz (Ú. Dózsa) Bánkuti (BMTE)— Liebháber (Vasas) Konrád (Pécsi D.)— Schretzer (M.Pamut) Kocsis (Szeac) Karsai (MTK) Tüske (Pécsi D.) La- kics (Dorog). Cs: Ihász II (Vasas)