Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

1964. JÚNIUS 20. BARCELONA MAGYARORSZÁG-DÁNIA 3 : 1 (1:1) hosszabbítás után Góllövő: Novák 2, Bene Szentmihályi (Vasas)—Novák (FTC) Mészöly (Vasas) Ihász (Vasas)—Soly- mosi (Ú. Dózsa) Sipos (MTK) — Far­kas (Vasas) Varga (FTC) Albert (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Fenyvesi (FTC) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos A harmadik helyhez szükséges három magyar gól története: A 12. percben a magyar csapat megszerezte a vezetést. Jobb oldali támadás vé­gén Bene rálőtte a labdát, az vissza­pattant a védőkről, Bene—Albert— Bene összjáték után Bene a kifutó Nielsen alatt mintegy 8 m-ről a kapu közepébe lőtt. 1 : 1-es eredmény után a 107. percben újra megszerezte a vezetést a magyar csapat. Novák jó labdát adott Albertnak, a középcsatár a lab­dával a kapu felé fordult, a lövés előt­ti pillanatban azonban Larsen a 11-es ponton felvágta. A büntetőt Novák a kapu bal oldalába lőtte. A 110. percben Larsen kézzel ütötte el a labdát a 16-os előtt. A sza­badrúgásnak Novák állt neki, és nagy­erejű lövése a nyolc védőből álló sor­fal mellett a kapu jobb sarkába vágó­dott, 3:1. A döntőben: Spanyolország— Szovjetunió 2 : 1 - így a Nemzetek Európa Kupáját a két 2 : 1-es győzel­mükkel a hazaiak nyerték. 1964. AUGUSZTUS 12. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG-JAPÁN 6 : 1 OLIMPIAI VÁL. MÉRKŐZÉS Góllövő: Katona 3, Bene, Szepesi, Suzuki (öngól) Géléi (Tatabánya)—Novák (FTC) Or­bán (Győr) Ihász (Vasas)—Nagy (MTK) Szepesi (Tatabánya)—Nagy Gy. (Honvéd) Varga (FTC) Bene (Ü. Dózsa) Dunai II (Pécs) Katona (Honvéd). Cs: Szentmihályi (Vasas) Káposzta (Ü. Dózsa) Palotai (Győr) Komora (Honvéd). Az olimpiára készülődő csapato­kat 20 ezer néző buzdította a Nép­stadionban. A magyar szurkolótábor sok gólt várt ezen az összecsapáson. Sokáig azonban csalódottan szemlél­hették a játékot, mert a magyar tá­madósor nem boldogult ellenfelével szemben. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a magyar csa­tárok az első gólt a 65. percben ér­ték el, azt is szabadrúgásból. Addig ugyanis csak a fedezet Szepesi tu­dott gólt elérni, a másik pedig ön­gólból esett... 1964. AUGUSZTUS 19. LINZ MAGYAR OLIMPIAI VÁL.- LINZER ASK 4 :0 Góllövő: Bene 3, Varga Szentmihályi (Vasas)—Káposzta (Ú. Dózsa) Orbán (Győr) Ihász (Vasas) —Szepesi (Tatabánya) Orosz (FTC) — Nagy Gy. (Honvéd) Varga (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Farkas (Vasas) Katona (Honvéd). Cs: Géléi (Tata­bánya) Novák (FTC) Nagy (MTK) Szepesi (Tatabánya) Palotai (Győr) Komora (Honvéd) 1964. SZEPTEMBER 2. SZÉKESFEHÉRVÁR NDK U-MAGYARORSZÁG U 1 : 1 Góllövő: Puskás Varga (Vasas)—Formaggini (MTK)— Csordás (Ü. Dózsa) Mester (Haladás) —Szűcs L. (Dorog) Szűcs A. (Hon­véd)—Major (MTK) Szuromi (Dorog) Puskás (Vasas) Varsányi II (DVSC) Sikora (DVTK). Cs: Oborzil (Egyet­értés) Szekeres (Tatabánya) A magyar csapat csak a 89. perc­ben egyenlített: Puskás 35 m-ről ka­pásból, fordulásból ballal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba! 1964. SZEPTEMBER 16. NÉPSTADION MAGYAR OLIMPIAI VÁL.- LINZER ASK 2 :0 Góllövő: Katona, Csernai Géléi (Tatabánya)—Káposzta (U. Dó­zsa) Orbán (Győr) Ihász (Vasas) — Palotai (Győr) Szepesi (Tatabánya) —Nagy Gy. (Honvéd) Komora (Hon­véd) Bene (Ú. Dózsa) Farkas (Vasas) Katona (Honvéd). Cs: Szentmihályi (Vasas) Nagy (MTK) Nógrádi (Hon­véd) Csernai (Tatabánya) Dunai II (Pécs) 1964. SZEPTEMBER 26. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG U- SZOVJETUNIÓ U 5 :0 Góllövő: Varsányi II 3, Tóth 2 Varga (Vasas)—Kántor (MTK) Pán- csics (FTC) Horváth (FTC) —Kanyó (FTC) Vági (Honvéd)—Karába (Do­rog) Szuromi (Dorog) Varsányi II (DVSC) Tóth (Honvéd) Sikora (DVTK). Cs: Csordás (0. Dózsa) 1964. SZEPTEMBER 26. TBILISZI SZOVJETUNIÓ IFJ.— MAGYARORSZÁG IFJ. 5 : 1 Góllövő: Kocsis Hajdú (Kábel) —Légrádi (Pécsi D.) Krivicz (Ú. Dózsa) Bánkúti (BMTE) —Liebháber (Vasas) Konrád (Pécsi D.) Ihász II (Vasas) Kocsis (SZEAC) Németh (FTC) Tüske (Pécsi D.) Sas­hegyi (Egyetértés). Cs: Schretzer (M. Pamut) 1964. SZEPTEMBER 30. TOKIO MAGYARORSZÁG-JAPÁN 7 : 1 OLIMPIAI VÁL. MÉRKŐZÉS ' Góllövő: Bene 3, Farkas 2, Komora, Katona Géléi (Tatabánya)—Novák (FTC) Szepesi (Tatabánya) Ihász (Vasas)— Palotai (Győr) Nógrádi (Honvéd)— Farkas (Vasas) Varga (FTC) Bene (Ü. Dózsa) Komora (Honvéd) Kato­na (Honvéd). Cs: Szentmihályi (Va­sas) 1964. OKTÓBER 4. BERN MAGYARORSZÁG-SVÁJC 2 : 0 Góllövő: Albert 2