Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

an val, és azzal, hogy sakk-matt helyze­tet teremtettek az osztrák védelem­ben, de a góllövésre már nem telt az erejükből. Igaz ebben segített az oszt­rákoknak a szerencse is, hiszen két alkalommal a kapufa mentett. Szünet után pedig egy 11-es gól eldöntötte a mérkőzés sorsát — az osztrákok javára ... 1964. MÁJUS 6. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- SPANYOLORSZÁG 3 :0 OLIMPIAI SELEJTEZŐ Góllövő: Bene 2, Palotai Géléi (Tatabánya)—Káposzta (Ü. Dó­zsa) Orbán (Győr) Ihász (Vasas) — Palotai (Győr) Szepesi (Tatabánya) —Nagy Gy. (Honvéd) Komora (Hon­véd) Bene (Ü. Dózsa) Dunai II (Pécs) Katona (Honvéd) A közönség nagyon sportszerűen megtapsolta a pályáról levonuló ma­gyar csapatot, de a játékosok az öltö­zőben beismerték, hogy önmaguk sincsenek teljesen megelégedve a tel­jesítményükkel. A gyorsan megszer­zett vezetés sem tudta megnyugtatni őket, szemmel láthatóan csak egy célt láttak maguk előtt: lehetőleg gólt nem kapva biztosítani az olim­pián való részvétel jogát. Ezt végered­ményben elérték. Sőt, háromgólos győzelemmel túl is teljesítették. 1964. MÁJUS 13. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG U-ANGLIA U 2 :1 Góllövő: Korsós, Newton (öngól) Varga (Vasas)—Formaggini (MTK) Csordás (Komló) Vági (Honvéd)— Galambos (FTC) Borsányi II (Ü. Dózsa)—Karába (Dorog) Szuromi (Dorog) Varga (FTC) Puskás (Vasas) Korsós (Vasas). Cs: Szűcs (Dorog) 1964. MÁJUS 20. KECSKEMÉT MAGYARORSZÁG B-ROMÁN OLIMPIAI VÁL. 0 : 0 Tamás (DVTK)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Orbán (Győr) Ihász (Vasas) — Palotai (Győr) Szepesi (Tatabánya) —Molnár II (Haladás) Csernai (Tata­bánya) Menczel (Tatabánya) Farkas (Vasas) Zámbó (Ú. Dózsa). Csere: Tóth (Győr) Lévai (Dorog) Józsa (Komló) Keglovich (Győr) 1964. MÁJUS 23. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- FRANCIAORSZÁG 2 : 1 NEK Góllövő: Sipos, Bene Szentmihályi (Vasas)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas) — Nagy (MTK) Sipos (Honvéd)—Sán­dor (MTK) Rákosi (FTC) Tichy (Honvéd) Bene (Ú. Dózsa) Fenyvesi (FTC) Vastaps köszöntötte a pályáról levonuló magyar csapatot. A fiúk meg is érdemelték az ünneplést, mert az edzőtáborban tett ígéretü­ket beváltották, ha nehéz, küzdel­mes mérkőzés is, de megérdemelt győzelemmel biztosították a spa­nyolországi négyes döntőbe való ju­tást. A győztes gólt az 55. percben Be­ne szerezte: Tichy nagyszerű labdát tálalt Bene elé. Bene elment Alfred mellett. A francia védő nem tudott közbeavatkozni, Bemard kijött a ka­pujából, de a labda mellé nyúlt. Be­ne utánanyargalt és a kapu jobb ol­dalába vágta a labdát. 2 : 1 Magyaror­szág javára. 1964. MÁJUS 24. BUKAREST ROMÁNIA U-MAGYARORSZÁG U 2 : 1 G: Puskás Varga (Vasas)—Formaggini (MTK) Csordás (Ú. Dózsa) Vági (Honvéd) — Galambos (FTC) Szűcs (Dorogi- Karába (Dorog) Szuromi (Dorog) Puskás (Vasas (Ráczi (DVTK) Sikora (DVTK). Cs: Páncsics (FTC) Rónai (Komló) 1964. JÚNIUS 17. MADRID 1 (1 :1) SPANYOLORSZAG- MAGYARORSZÁG 2 hosszabbítás után. Góllövő: Bene Szentmihályi (Vasas)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas)— Nagy (MTK) Sipos (Honvéd)—Bene (Ú. Dózsa) Komora (Honvéd) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Fenyvesi (FTC) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Már a rendes játékidőben is nyer­hettünk volna, hiszen Bene három óriási helyzetet hagyott ki. A hosz- szabbításban feltétlenül a magunk ja­vára dönthettük volna el a mérkőzés sorsát. Mindkét 15 perc első két harmada a mieinké volt. Albert pompás indí­tásaival a kitűnő Bene két alkalom­mal valósággal elfektette a védőket, ellenállhatatlanul tört a kapu felé, de mindkétszer a jó ütemben kimozdu­ló Iribarba lőtt. Mégis mi kaptuk a gólt, s ebben egy kissé a játékvezető is benne volt. A sérült Nagy a füvön feküdt, két társa élesztgette. De B lavier, aki minden alkalommal megállította a já­tékot, ha spanyol játékos szorult ápolásra, s behívta az orvost és gyú­rót is, most azonban azonnal jelt adott a szöglet berúgására . .. A spanyol játékosok közül, akiket egyébként majd szétvetett a boldog­ság, többen nyilatkoztak a mérkőzés után. Egyöntetűen dicsérték a ma­gyar csapat teljesítményét. Füsté, a balfedezet Szentmihályiról árado­zott: Úszkált a levegőben, mint egy sas és még most sem értem, hogy volt képes ilyen nagy védéseket pro­dukálni — mondta. Iribar, a spanyol kapus is kitett magáért, bátor kifutá­saival több gólt hárított. Ő ezt mond­ta: — Soha életemben ilyen jó csapat ellen még nem játszottam! Sajnos a Nemzetek Európa Kupa döntőbe mégis a spanyolok jutottak, mi csak a bronzéremért mérkőzhettünk ...