Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Góllövő: Bene Gelei (Tatabánya)—Lévai (Honvéd) Kürtösi (SZEAC) Ihász (Vasas)— Tuschinger (Honvéd) Somodi (DVSC)—Puskás_ (DVSC) Dunai II (Pécs) Bene (Ú. Dózsa) Povázsai (MTK) Korsós (Győr) Csere: Mat- hesz (Vasas) Józsa (Honvéd). 1963. OKTÓBER 5. BÉKÉSCSABA MAGYARORSZÁG B- JUGOSZLÁVIA B 2 :2 Góllövő: Dunai I, Dunai II Géléi (Tatabánya)—Ihász (Vasas) Jó­zsa (Honvéd) Szepesi (Tatabánya)— Menczel (SBTC) Perecsi (FTC)— Laczkó (MTK) Dunai II (Pécs) Be­ne (Ü. Dózsa) Dunai I (Pécs) Mat- hesz (Vasas). Csere: Kürtösi (SZEAC) Tussinger (Honvéd). 1963. OKTÓBER 5. SZEGED MAGYARORSZÁG U- JUGOSZLÁVIA U 1 : 0 Góllövő: Nagy Gy. Lanczkor (MTK)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Csordás (U. Dózsa) Pócsai (Cse­pel)—Reményik (SZEAC) Takács ( )-Karába (Dorog) Galambos (FTC) Nagy Gy. (Honvéd) Ráczi (DVTK) Katona (Honvéd) Csere: Nagy E. (Tatabánya) Lévai (Dorog) Varga (Vasas). 1963. OKTÓBER 6. BELGRÁD JUGOSZLÁVIA— MAGYARORSZÁG 2 :0 Szentmihályi (Vasas)—Sóvári (Ú. Dó­zsa) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas)— Nagy (MTK) Nógrádi (Honvéd)—Gö- röcs (Ú. Dózsa) Machos (Vasas) Al­bert (FTC) Tichy (Honvéd) Fenyvesi (FTC). Csere: Rákosi (FTC) Sándor (MTK) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Fájdalmas, de megérdemelt veresé­get szenvedtünk Belgrádban. 0 : 2 után is számos alkalom lett volna a gólszerzésre, hiszen a jugoszlávok szünet után valósággal feladták a két 16-os közötti területet és tálcán kí­nálták fel nekünk a támadás lehető­ségét, a mezőnyfölényt. De nem tud­tunk mit kezdeni. Hét magyar csatár játszott ezen a mérkőzésen és mégis összesen két-három lövés ment Sos- kics kapujára! 1963. OKTÓBER 6. BELGRÁD JUGOSZLÁVIA IFJ.— MAGYARORSZÁG IFJ. 2 : 0 Vlaszák (Pécs)—Vellai (Csepel) Heid- rich (DEAC) Simon (Dorog)—Paulik ( ) Liebháber (Vasas)—Ősi ( ) Kalocsay (Ú. Dózsa) Juhász (FTC) Linka (SZEAC) Bartalos (Do­rog) Csere: Kerekes (Békéscsaba) La- kics (Dorog). 1963. OKTÓBER 19. BERLIN MAGYARORSZÁG-NDK 2 :1 NEK Góllövő: Bene, Rákosi Szentmihályi (Vasas)—Ihász (Vasas) Mészöly (Vasas) Sárosi (Vasas)— Nagy (MTK) Solymosi (Ú. Dózsa) -Sándor (MTK) Rákosi (FTC) Al­bert (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Fenyve­si (FTC). Óriási érdeklődés előzte meg a mérkőzést. Óriási tapsvihar és lelkes éljenzés zúgott a nézőtéren, amikor Walter Ulbricht társaságában Tyeres- kova és Gagarin a két szovjet űrre­pülő megjelent a díszpáholyban. Tye- reskova kezdőrúgása után az NDK együttese kezdte a játékot. A 17. percben a magyar térfélen Nagy Albertnek adta a labdát. Al­bert két csel után meredeken Rákosi­hoz továbbított, a jobbösszekötő a védők közül kirobbanó Bene elé ját­szott, aki a kifutó kapus mellett, mintegy 14 méterről a kapu közepé­be lőtte a magyar csapat első gólját. A 35. percben nyílt először gólszer­zési lehetőség az NDK válogatottja előtt. Ez még kimaradt, az 50. perc azonban a németek gólját hozta. A 89. percben valóságos tűzijáték adódott a német kapu előtt. Nagy kavarodás után Bene közelről bomba­lövést küldött kapura, a kapus a kapufára nyomta a labdát, amely onnan visszapattant ismét Bene elé, Bene újból lőtt, s a labda a védőkről pattant szögletre. A 90. percben Solymosi ragyogó labdát adott a né­met kaputól mintegy 25 m-re a jobb­összekötő helyén tanyázó Rákosi elé. A csatár egyet igazított a labdán, majd 22 m-ről pompás lövést küldött kapura, s a labda nagy erővel a jobb kapufát érintve térd magasságban véd- hetetlenül vágódott a hálóba, 2:1. 1963. OKTÓBER 20. PÉCS MAGYARORSZÁG B—NDK B 4 : 1 G: Dunai II 2, Povázsai 2 Géléi (Tatabánya)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Gellér (DVSC) Szepesi (Tatabá­nya)—Palotai (Győr) Somodi (DVSC) —Nagy Gy. (Honvéd) Dunai II (Pécs) Laczkó (MTK) Povázsai (MTK) Mat- hesz (Vasas) Csere: Aczél (FTC) Tussinger (Honvéd) Puskás (DVSC) A mérkőzés színvonalára jellemző, hogy már az első félidőben is nagy tapsot kapott a magyar együttes, szünet után pedig viharosan ünnepel­ték a levonuló magyar játékosokat. Tegyük hozzá nyomban, hogy meg is érdemelték. Régen láttuk már B-válo- gatottjainkat ilyen jól játszani. A ma­gyar együttes játéka a II. félidőben még inkább feljavult, szinte percen­ként érték egymást az átgondolt tá­madások. Most már a lövések is job­ban sikerültek. A legszebb lövésből látványos gól is született. A 77. perc­ben az előrehúzódó Palotai hátra fe­jelte a labdát Povázsainak, és a bal- összekötő 8 m-ről kapásból, a jobb felső sarokba lőtt, 4 : 0. 1963. OKTÓBER 26. LINZ MAGYARORSZÁG U- FELSŐ-AUSZTRIA 2 : 1 Góllövő: Ráczi, Katona Lanczkor _ (MTK)-Lévai (Dorog) Csordás (Ü. Dózsa) Pócsai (Csepel)— Galambos (FTC) Perecsi (FTC)- Rónai (Komló) Szuromi (Dorog) Kovács (Ü. Dózsa) Ráczi (DVTK) Katona (Honvéd) Csere: Menczel (SBTC)