Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

zetet, szöktette Dunait és ő 14 m-ről a bal sarokba lőtt, 1 : 0. Az 5. percben Benét hátulról a 16-oson belül felrúgták, vitathatatlan 11-esi A játékvezető sípja azonban néma maradt.. . A 7. percben Dunai kiugrott, éles szögből átemelt a kapuson, a labda majdnem a hálóban volt, már messze túl a gólvonalon, amikor a kapus ki­rúgta. A közönség nagyot derült a gesztikuláló továbbot intő játékveze­tőn. A 13. percben újabb gólt rúg­tunk, amit viszont már meg kellett adni. Bene—Varga—Bene összjáték után Bene 18 m-ről a kifutó kapus mellett a hálóba bombázott, 2 : 0. A 43. percben Varga átsarkalta Nu­nez felett a labdát. Dunai elfutott beadását Varga a hálóba lőtte. Ekkor fújt a bíró és — lest ítélt ... Ez már egy kicsit sok volt. A közönség a szabályos, szép gólt mindenesetre megtapsolta! A látványos, jó mérkőzés ökölcsa­tával ért véget. Másfél perccel a befe­jezés előtt Benét fautolták, majd Pe­rez a földön rúgdalni kezdte. A kö­zelben álló Varga és Káposzta segítsé­gére akart sietni Benének, de nem jutottak a közelébe, mert a többiek ökölcsapással fogadták őket. Dula­kodás támadt, és miután a berohanó rendezők és rendőrök megfékezték a mexikói játékosokat, a játékvezető lefújta a mérkőzést. 1967. DECEMBER 13. LIMA MAGYARORSZÁG B- UNIVERSITARIO 4 : 0 Góllövő: Kozma 2, Puskás, Fazekas Szentmihályi (Ú. Dózsa)—Novák (FTC) Solymosi (Ü. Dózsa) Juhos (Tatabánya)—Juhász (FTC) Noskó (Ú. Dózsa)—Szőke (FTC) Puskás (Vasas) Kozma (SZEAC) Csernai (Tatabánya) Sikora (DVTK). Cs: Fazekas (Ú. Dózsa) Bakos (Vasas). 1967. DECEMBER 14. SANTIAGO MAGYAR VÁLOGATOTT—CFIILE 5 :4 Góllövő: Farkas 3, Bene, Dunai II Géléi (Tatabánya)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Páncsics (FTC) Szűcs (FTC) Só­vári (Ú. Dózsa)—Göröcs (Ú. Dózsa) Mathesz (Vasas)—Bene (Ú. Dózsa) Varga (FTC) Dunai II (Ú. Dózsa) Farkas (Vasas). Cs: Tamás (DVTK) Rákosi (FTC) Molnár (Vasas) Ez a mérkőzés sem számít a hiva­talos találkozók közé, noha a két ország válogatottja játszott . . . Öt­venezren a nézőtéren, pár millióan a chilei TV képernyője előtt mégis végigizgulták. A jó iramú, változatos, gólokban gazdag mérkőzésen a mie­ink különösen az első 20 percben sziporkáztak. A félidő eredménye 4 : 3 volt. A győztes gól a 82. perc­ben született: Káposzta felfutott az alapvonalig, beadását Bene magasra felugorva a bal felső sarokba fejelte. A mérkőzésnek volt egy ritka érde­kessége is: a 72. percben bírócsere volt! Az eredeti játékvezető — Rob­les volt a neve — átugrott egy labdát és közben megsérült. A partjelző Gasc vette át a sípot... 1967. DECEMBER 20. BUENOS AIRES MAGYAR VÁLOGATOTT- BOCA JUNIORS 3 :3 Góllövő: Bene, Rákosi, Göröcs Tamás (DVTK)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Páncsics (FTC) Sóvári (Ú. Dó­zsa)—Mathesz (Vasas) Szűcs (FTC) —Bene (Ú. Dózsa) Varga (FTC) Göröcs (Ú. Dózsa) Dunai II (Ú. Dó­zsa) Rákosi (FTC). Cs: Mátrai (FTC) 1967. DECEMBER 21. SAN JOSE MAGYARORSZÁG B-SAPRISSA 3 : 1 Góllövő: Fazekas 2, Kozma Szentmihályi (Ú. Dózsa)—Novák (FTC) Solymosi (Ú. Dózsa) Juhos (Tatabánya)—Laczkó (Tatabánya) Noskó (Ú. Dózsa)—Szőke (FTC) Ju­hász (FTC) Kozma (SZEAC) Csernai (Tatabánya) Fazekas (Ú. Dózsa) 1967. DECEMBER 28. GUATEMALA MAGYARORSZÁG B- GUATEMALA OLIMPIAI VÁL. 0 :0 Szentmihályi (Ü. Dózsa)—Novák (FTC) Solymosi (Ú. Dózsa) Juhos (Tatabánya) —Laczkó (Tatabánya) Noskó (Ú. Dózsa)—Szőke (FTC) Ju­hász (FTC) Kozma (SZEAC) Csernai (Tatabánya) Fazekas (Ú. Dózsa) 1968. MÁRCIUS 27. SZÓFIA BULGÁRIA A-MAGYARORSZÁG B 3 :2 G: Kozma 2 Fatér (Csepel) —Keglovich (Győr) Or­bán (Győr) Izsáki (Győr) —Konrád (Pécs) Szucsányi (DVTK)—Pusztai (SZEAC) Szalai (SBTC) Kozma (SZEAC) Kű (Videoton) Kalmár (Csepel). Cs: Rottenbiller (Csepel) Gondár (Csepel) 1968. ÁPRILIS 8. CANNES FRANCIAORSZÁG IFJ.- MAGYARORSZÁG IFJ. 3 : 0 UEFA torna Mészáros (Egyetértés)—Pál (SZMTE) Kollár (Ú. Dózsa) Vágó (Ceglédi VSE) Maurer (Pécs) Pozsgai (Győr) —Radics (Vasas) Kiss (MTK) Brani- kovits (FTC) Nagy L. (Ú. Dózsa) Tóth A. (Ü. Dózsa) 1968. ÁPRILIS 9. MONACO MAGYARORSZÁG IFJ.-NDK IFJ. 4 : 1 UEFA torna G: Branikovits 2, Radics, Enge (ön­gól) Mészáros (Egyetértés)—Pál (SZMTE) Maurer (Pécs) Vágó(Cegléd)—Pozsgai ■(Győr) Nagy F. (Ú. Dózsa)—Radics (Vasas) Kovács (Vasas) Branikovits (FTC) Nagy L. (Ú. Dózsa) Tóth A. (Ú. Dózsa) A magyar csapat az utolsó 20 percben szemkápráztató játékot nyújtott. Folyamatosan gördültek a támadások, helyzet-helyzet után te­remtődött, és ha az értékesítés job­ban sikerül, fiataljaink a torna leg-