Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

(Vasas) Sipos (Honvéd)—Farkas (Va­sas) Bene (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Rákosi (FTC) Fenyvesi (FTC) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Hatalmas volt a küzdelem, izgal­makban bővelkedő, fordulatos a já­ték, amit az eredmény alakulása is hűen tükröz: 0:1,1 : 1,2 : 1,2 : 2, 3 : 2. A győzelmet jelentő harmadik magyar gól története: a 80. percben szép magyar támadás futott végig a pályán. Albert a félpályánál kapott jó labdát, felvitte a 16-osig. Ott a középcsatár a jó ütemben érkező Farkas elé tette a labdát, aki higgad­tan lekezelte, aztán a kimozdult ka­pus bosszúságára az üres kapuba lőtt, 3:2. A németek elkeseredetten támad­tak, egy alkalommal Novák a kapu torkából vágta ki a labdát a beroha­nó csatárok elől. A 86. percben jó helyzet adódott a német kapu előtt, de Rákosi lyukat rúgott. A közönség ütemesen végigtapsolta az utolsó per­ceket, amelyek jórészt magyar táma­dásokkal teltek el. A vastaps nem csak ennek a mérkőzésnek szólt, ha­nem elsősorban annak az örvendetes ténynek, hogy a magyar válogatott veretlenül jutott az angliai VB 16-os döntőjébe! 1965. OKTÓBER 9. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG U-NDK U 2 : 0 Góllövő: Katona, Bransch (öngól) Lanczkor _ (MTK)—Vellai (Csepel) Csordás (Ú. Dózsa) Horváth (FTC)— Juhász (FTC) Szűcs (Dorog)— Nagy Gy. (Honvéd) Básti (SBTC) Varsá­nyi (Győr) Szűcs A. (MTK) Katona (Honvéd) Cs: Borsányi II (Ü. Dózsa) Páncsics (FTC) 1965. NOVEMBER 13. FRANKFURT AM MAIN EINTRACHT FRANKFURT­BUDAPEST 5 : 4 G: Albert 2, Farkas, Rákosi Géléi (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Ihász (Vasas)—Soly­mosi (Ü. Dózsa) Sipos (Honvéd)— Farkas (Vasas) Bene (Ü. Dózsa) Al­bert (FTC) Rákosi (FTC) Fenyvesi (FTC). Cs: Géczi (FTC) Nagy (MTK) Novák (FTC) Göröcs (Ú. Dózsa) 1965. NOVEMBER 18. LONDON TOTTENHAM HOTSPUR­BUDAPEST 4 : 0 Gelei (Tatabánya)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Mészöly (Vasas) Sipos (Honvéd) Sóvári (Ú.' Dózsa)—Nagy (MTK) Solymosi (Ú. Dózsa)—Bene (Ü. Dó­zsa) Farkas (Vasas) Albert (FTC) Fenyvesi (FTC) A vereségben közrejátszott az a tény, hogy a csapatban több olyan játékos volt, aki 48 órán belül dön­tő fontosságú mérkőzésen is szerepelt klubcsapatában, majd így érkezett Londonba... 1965. NOVEMBER 22. SAO PAULO BRAZÍLIA B-BUDAPEST 5 :3 Góllövő: Bene, Solymosi, Albert Géczi (FTC)—Novák (FTC) Mészöly (Vasas) Sóvári (Ú. Dózsa)—Solymosi (Ú. Dózsa) Sipos (Honvéd)—Göröcs (Ü. Dózsa) Bene (Ú. Dózsa) Farkas (Vasas) Rákosi (FTC) Fenyvesi (FTC). Cs: Albert (FTC) Géléi (Ta­tabánya) Káposzta (Ü. Dózsa) Mátrai (FTC) 1965. NOVEMBER 25. BUENOS AIRES BOCA JUNIORS-BUDAPEST 1 : 1 G: Bene Géléi (Tatabánya)—Káposzta (Ü. Dó­zsa) Mátrai (FTC) Sóvári (Ü. Dózsa) —Solymosi (Ú. Dózsa) Sipos (MTK) —Farkas (Vasas) Bene (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Rákosi (FTC) Fenyve­si (FTC). Cs: Varga (FTC) Nagy (MTK) A második félidőben — akár a brazil B-válogatott ellen — sokkal több helyzetünk volt, mint az ellen­félnek, és ami talán ezen a túrán még ennél is fontosabb, gördülékenyebb összjátékkal át tudtuk venni a játék irányítását. Az együttes feljavulásá­ban jelentős szerepe volt Vargának és Nagynak, akik meg tudták terem­teni a kifogástalan összeköttetést a védelem és a támadósor között. Válogatottunk végül biztosnak lát­szó győzelmet szalasztott el a tizen­háromszoros argentin bajnok ellen. 1965. DECEMBER 1. SANTIAGO DE CHILE BUDAPEST—UN IV ERSID AD CHILE 2 :2 G: Nagy, Káposzta Géléi (Tatabánya) —Káposzta (Ú. Dó­zsa) Mátrai (FTC) Sóvári (Ü. Dózsa) Nagy (MTK) Sipos (Honvéd) —Farkas (Vasas) Bene (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Fenyvesi (FTC). Cs: Rákosi (FTC) Solymosi (Ü. Dózsa) 1965. DECEMBER 7. RANCAGUA BUDAPEST-0 HIGGINS 2 : 1 G: Bene, Fenyvesi Géléi (Tatabánya)—Káposzta (Ú. Dó­zsa) Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) — Sóvári (Ü. Dózsa)—Nagy (MTK) Var­ga (FTC)—Farkas (Vasas) Bene (ü. Dózsa) Albert (FTC) Fenyvesi (FTC) Cs: Novák (FTC) Sipos (Honvédi Juhász (FTC) Solymosi (Ú. Dózsa) A chilei első liga hetedik helye­zettje ellen jótékonysági mérkőzést játszottunk. A bevételt a rengói és a rancaguai szegény gyermekek kap­ták. Hálásan megköszönték a chilei­ek, hogy a magyar csapat vállalta a játékot. A mieink félidőben már 2 : 0-ra vezettek és különösen az első gól volt látványos. A 26. percben Varga 25 m-es átadása a kirobbanó Bene előtt ért talajt, a csatár egy test­csellel becsapta a védőket, aztán 14 m-ről félmagasan a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1965. DECEMBER 9. LIMA BUDAPEST—UNIVERSITÄR IO ALLIANZA VEGYES 2 :2 G: Mészöly, Albert Géléi (Tatabánya)—Novák (FTC) Mátrai (FTC) Sóvári (Ú. Dózsa)— Mészöly (Vasas) Sipos) Honvéd)—