Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Az elismerés hangja csendült ki az újságok értékeléséből is. El Espectador: — Magyar rap­szódiát élvezhettünk, a futball tüzes zenéjét. Erre táncoltak a kiváló vendégjátékosok, akik ízelítőt adtak a híres magyar futballtudományból, és lehengerelték a Santa Fét. La Republica: — A Santa Fét még a játékvezetői segítség sem men­tette meg a súlyos vereségtől. El Siglo: —Fia Overejó kapus nem véd olyan kitűnően, a magyarok ta­lán kétszámjegyű eredményt értek volna el! 1969. JANUÁR 20. BOGOTA MAGYAR LIGA VÁL.-GÓRNIK ZABRZE 2 :2 G: Szőke, Szurgent Szentmihályi (Cl. Dózsa)—Káposzta (0. Dózsa) Mészöly (Vasas) Dunai (MTK)—Bánkúti (Ú. Dózsa) Szalai (SBTC) Menczel (Vasas)—Szőke (FTC) Branikovits (FTC) Szurgent (Honvéd) Juhász (Cl. Dózsa). Cs: Oláh (Dunaújváros) Félidőben a lengyelek 1 : 0-ra vezettek. All. félidő elején a Górnik kapusa megsérült és helyére — mivel nem volt a lengyeleknek másik kapu­sa — a Millionarios tartalék kapusa állt be! Szőke egyenlített, majd a len­gyelek ismét vezetést szereztek! Csa­patunk nagy erővel támadott és a 86. percben Káposzta kapu elé ívelt lab­dáját Szurgent közelről befejelte, 2 :2. A mérkőzés után a magyar csapat felsorakozott a játéktér szélén. A tor­nát rendező két klub elnöke együtte­sen adta át Bogota város nagydíját Szentmihályi csapatkapitánynak. A díszes trófea 10 kg volt ... Á kö­zönség pedig lelkesen megtapsolta a magyar csapatot, amelynek játékában — mint írták - még hetekig elgyö­nyörködtek volna. 1969. JANUÁR 25. BUENOS AIRES MAGYAR LIGA VÁL.-VELEZ SARSFIELD 1 :1 G: Branikovits Szentmihályi (Ú. Dózsa)—Káposzta (Ú. Dózsa) Mészöly (Vasas) Dunai (MTK)—Bánkúti (Ú. Dózsa) Szalai (SBTC) Menczel (Vasas)—Szőke (FTC) Branikovits (FTC) Szurgent (Honvéd) Zámbó (Ú. Dózsa). Cs: Sárközi (MTK) A Buenos Aires-i torna nyitómér­kőzésén balszerencsés mérkőzést ját­szott csapatunk. A 80. percben Sző­ke még tizenegyesből sem tudta a győztes gólt megszerezni! A döntet­len eredmény után a továbbjutás sorsát 5 : 5 büntetőrúgással kellett eldönteni. Szőke, Zámbó, Dunai és Branikovits magabiztosan értékesí­tette a büntetőket ám az utolsóként sorrakerülő Mészöly hibázott. Mivel az argentinok mind az öt büntetőt értékesítették, ők jutottak be a dön­tőbe. 1969. JANUÁR 25. SAO PAULO MAGYAR VÁL. KERET-FC SAO PAULO 2 :2 G: Fazekas, Bene Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Soly- mosi (Ú. Dózsa) Páncsjcs (FTC) Ihász (Vasas)—Göröcs (Ú. Dózsa) Szűcs (FTC)—Fazekas (Ú. Dózsa) Bene (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Far­kas (Vasas). Cs: Rákosi (FTC). 1969. JANUÁR 27. BUENOS AIRES MAGYAR LIGA VÁL.- SPARTAK TRNAVA 4 : 1 G: Branikovits, Szőke, Zámbó, + 1 öngól Szentmihályi (U. Dózsa) —Keglovich (Győr) Mészöly (Vasas) Bánkúti (0. Dózsa)—Szalai (SBTC) Menczel (Va­sas) Dunai (MTK)—Szőke (FTC) Bra- nikovits (FTC) Sárközi (MTK) Zám­bó (Ú. Dózsa). Cs: Konrád (Pécs) 1969. JANUÁR 31. HORIZONTE MAGYAR VÁL. KERET- ATLETIC 1 : 1 G: Fazekas Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Soly- mosi (Ü. Dózsa) Páncsics (FTC) — Noskó (Ú. Dózsa) Rákosi (FTC) Szűcs (FTC)—Fazekas (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Far­kas (Vasas) 1969. FEBRUÁR 1. RECIFE MAGYAR VÁL. KERET—RECIFE 3 :3 G: Nagy L., Albert, Bene Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Soly- mosi (Ú. Dózsa) Noskó (Ú. Dózsa) Ihász (Vasas)—Juhász (FTC) Rákosi (FTC)—Fazekas (U. Dózsa) Albert (FTC) Bene (0. Dózsa) Farkas (Va­sas). Cs: Páncsics (FTC) Dunai III (Ü. Dózsa) Göröcs (Ú. Dózsa) Nagy L. (Ú. Dózsa) Bicskei (Honvéd) 1969. FEBRUÁR 9. CASABLANCA MAGYAR VÁL. KERET­MAROKKÓ VÁL. 4 : 1 G: Bene, Dunai III, Göröcs, Páncsics Bicskei (Honvéd)—Novák (FTC) Pán­csics (FTC) Noskó (Ú. Dózsa)—Dunai III (0. Dózsa) Szűcs (FTC)—Fazekas (Ű. Dózsa) Bene (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Farkas (Vasas). Cs: Solymosi (Ü. Dózsa) A harmadik és negyedik gól él­ményszámba ment: A 32. percben Albert tálalt Gö­röcs elé, aki 11 m-ről estében a kifu­tó kapus mellett lőtte a bal alsó sa­rokba a harmadik gólt. A 66. percben ritkán látható kitű­nő egyéni alakítás után született meg újabb gólunk. Páncsics a magyar tér­fél közepén mellel szerezte meg a labdát, elszáguldott a szélen, amikor a- 16-oshoz ért, befelé kanyarodott és mintegy 7 m-ről félmagasan a bal sa­rokba vágta a labdát. 1969. FEBRUÁR 10. SAN SALVADOR MAGYAR LIGA VÁL.- EL SALVADOR 3 : 1 G: Sárközi 2, Menczel Szentmihályi (Ú. Dózsa)—Káposzta