Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Ezután Sóvári mentette meg a ma­gyar kaput a góltól, majd Mészöly Kálmán ügyes közbelépéseit tapsol­ták a nézők. A végeredményt az utolsó perc­ben ez a Sándor gól állította be: „Albert a jobbszélső helyéről ügyes cselekkel verekedte be magát az ötösre, onnan visszajátszott Sán­dornak, aki a kapu közepébe vágta, 2 :0!" 1962. OKTÓBER 28. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG IFJ.- AUSZTRIA IFJ. 3 :0 Góllövő: Tóth, Varga, Lutz. Bulyovszky (Postás)—Vellai (Csepel) Ubrankovics ( ) Szabó (Szé­kesfehérvár)—Kárpáti (Ü. Dózsa) Lutz (Ü. Dózsa)—Tóth (Győri Szer­szám) Rónai (Komló) Varga (FTC) Major (MTK) Rátkai (FTC). Csere: Gregor (Előre) Orbán (EVTK) Fó- nyad ( ) 1962. NOVEMBER 7. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG-WALES 3 : 1 NEMZETEK EURÓPA KUPÁJA Góllövő: Albert, Tichy, Sándor Szentmihályi (Vasas)-Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sóvári (Ü. Dózsa) —Solymosi (Ú. Dózsa) Sipos (MTK) —Sándor (MTK) Göröcs (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Feny­vesi (FTC). A 6. percben mintaszerű támadás végén ért el gólt a magyar együttes: Göröcs nagyszerűen vett át egy lab­dát, amelyet kitett Sándornak, a jobbszélső az alapvonalról keresztlab­dát adott a baloldalra Tichynek, aki egyből hátraadta a befutó Albertnak és a középcsatár mintegy 16 m-ről félmagasan küldte a labdát a kapu közepébe, 1:0! 2 : 1-es félidei vezetésünk után ragyogóan kezdődött a második já­tékrész is: „A 48. percben nagy taps fogadta a harmadik gólunkat, amely ragyogó Sándor alakítás után szüle­tett. Tichy labdájával Sándor cselez­te át magát, a 16-os sarkánál lerázta magáról védőjét és az ötös sarkáról küldött lapos lövése nyomán a meg­lepett Millington lába között szállt a labda a kapu jobb sarkába. A magyar válogatott a színvonalas, érdekes, igen nagyiramú mérkőzésen az utóbbi évek egyik legjobb csapat­játékával végülis biztosan győzött, s megérdemelte azt a vastapsot, ame­lyet a mérkőzés után kapott." 1962. NOVEMBER 10. BUDAPEST, HUNGÁRIA UT FRANCIAORSZÁG B- MAGYARORSZÁG B 2 : 1 Góllövő: Bödör llku (Dorog)-Jenei (MTK) Danszki (MTK) Szepesi (Tatabánya)-Perecsi (Honvéd) Palotai (Győr)—Molnár (Haladás) Bödör (MTK) Bene (Ü. Dózsa) Komora (Honvéd) Pál II (Va­sas) Csere: Soós (Komló) 1962. NOVEMBER 11. PÁRIZS: MAGYARORSZÁG- FRANCIAORSZÁG 3 : 2 Góllövő: Tichy 2, Rákosi Szentmihályi (Vasas)—Mátrai (FTC) Mészöly (Vasas) Sóvári (Cl. Dózsa) -Solymosi (Ú. Dózsa) Sipos (MTK) —Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Feny­vesi (FTC). Csere: Rákosi (FTC). ,,A 80. percben fergeteges táma­dást vezetett együttesünk, a hazaiak csak szabálytalanság árán tudtak akasztani. A szabadrúgást Solymosi ívelte a kapu szájába. Bemard elő­ször kitolta a labdát. Óriási tömörü­lés keletkezett a gólvonal előtt, csak azt lehetett látni a sok láb között, hogy Tichy lába éri először a labdát és róla az a gólvonalon túlra csúszott. Játékosaink magasba tartották a ke­züket, a közelben tartózkodó Gar- deazabal játékvezető pedig határozot­tan mutatott középre, jelezvén, hogy a labda túl jutott a gólvonalon." 1962. NOVEMBER 17. RADOM LENGYELORSZÁG IFJ.— MAGYARORSZÁG IFJ. 1 : 1 UEFA SELEJTEZŐ Góllövő: Kalocsay Géczi (FTC)—Szabó (Székesfehérvár) Vellai (Csepel) Kreidl (Váci Vasas) —Kárpáti (Ü. Dózsa) Lutz (Ú. Dó­zsa)—Rónai (Komló) Kalocsay (U. Dózsa) Varga (FTC) Tóth (Győri Szerszám) Rátkai (FTC). Nehéz körülmények között vívta első UEFA selejtező mérkőzését a magyar ifjúsági válogatott. A kelle­metlen hideg idő, az erős szél s a nemzetközi mérkőzésekre alkalmat­lan, göröngyös talajú pálya kedve­zőtlenül befolyásolta a magyar fiata­lok játékát. A mindvégig sportszerű keretek között lezajlott mérkőzésen a kultu­rált támadójátékot játszó magyar if­júsági válogatott győzelmet érdemelt volna. 1962. DECEMBER 2. BUDAPEST, MEGYERI ÜT MAGYARORSZÁG IFJ.— LENGYELORSZÁG IFJ. 2 : 1 UEFA SELEJTEZŐ Góllövő: Rónai 2 Géczi (FTC)—Bíró (Budai Spartacus) Vellai (Csepel) Kreidl (Váci Vasas) —Kárpáti (Ú. Dózsa) Lutz (Ú. Dó­zsa)—Rónai (Komló) Kalocsay (Ú. Dózsa) Varga (FTC) Tóth (Győri Szerszám) Rátkai (FTC). „Győzött a magyar ifjúsági válo­gatott, de ez a győzelem keservesen született meg. Hoffer József szövet­ségi kapitánynak legalább olyan ne­héz dolga volt a kispadon, mint fia­inak a zöld gyepen. — A tét nagyon idegessé tette a magyar játékosokat, s az első félidő­ben rengeteget kapkodtak, hibáztak — mondta. Az első negyven percben csak árnyékuk voltak önmaguknak. A második félidőben már leghiggad­tak, s olykor ízelítőt adtak igazi ké­pességeikből. Vannak tehát javítani