Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

(Vasas) Kuharszky (Ü. Dózsa) Taliga (SBTC). Csere: Dunai I (Pécs) Lahos (Tatabánya) 1961. SZEPTEMBER 20. ZÁGRÁB BUDAPEST-ZÁGRÁB 2 : 1 Góllövő: Monostori 2. Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Dudás (Honvéd)—Nagy (MTK) Szepesi (Tatabánya)—Kalmár (Csepel) Dunai I (Pécs) Tichy (Hon­véd) Monostori (Dorog) Szimcsák I (MTK). Csere: Palotai (Győr) llku (Dorog) 1961. OKTÓBER 7. DEBRECEN MAGYARORSZÁG B-AUSZTRIA B 2 : 1 Góllövő: Novák, Gleichner (öngól) Faragó (Honvéd)—Rajna (0. Dózsa) Polgár (Tatabánya) Novák (FTC)— Színi (Ú. Dózsa) Ihász (Vasas)—Sá­tori (Tatabánya) Dunai I (Pécs) Ra- pai (Tatabánya) Kuharszky (Ü. Dó­zsa) Szimcsák I (MTK). Csere: Kertes (Dorog) Rozmis (Honvéd). 1961. OKTÓBER 7. GYŐR MAGYARORSZÁG U-AUSZTRIA U 4 : 0 Góllövő: Nógrádi 2, Kékesi 2. Cserháti (SBTC)-Perecsi (DVTK) Marosi (Honvéd) Kürtösi (SZEC)— Bakos (Vasas) Salgó (SBTC)—Kalmár (Csepel) Kékesi (Vasas) Orosz (Győr) Nógrádi (Honvéd) Tóth (Honvéd). Csere: Tóth (Győr) Komora (Hon­véd) 1961. OKTÓBER 7. BAD VÖSLAU MAGYARORSZÁG IFJ.- AUSZTRIA IFJ. 4 :2 Góllövő: Ráczi 2, Puskás, Katona Varga (BVSC)-lzsáki (Tatai SzSE) Pócsai (DVTK) Szűcs (Dorog) Szán­tai (TRANSVILL) Dunai II (Pécs) —Szuromi (Vízművek) Ráczi (DVTK) Bene (0. Dózsa) Puskás (DVSC) Katona (Honvéd). Csere: Nagy (Cegléd) Szabó (Székest. V.) 1961. OKTÓBER 8. BÉCS AUSZTRIA-MAGYARORSZÁG 2 : 1 Góllövő: Tichy Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Sóvári (Ú. Dózsa) — Solymosi (ü. Dózsa) Kotász (Hon­véd)—Sándor (MTK) Bozsik (Hon­véd) Tichy (Honvéd) Monostori (Dorog) Fenyvesi (FTC). Csere: Göröcs (Ú. Dózsa). Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Az 5. percben Bozsik mesterien kiugratta Monostorit, a csatár való­sággal kirobbant a védők közül, s a kifutó Fraydl mellett az üresen hagyott kapu közepébe gurította a labdát. A játékvezető azonban les­állás címén nem adta meg a teljesen szabályos gólt. Négy perc múlva azonban már érvényes gólt sikerült elérni: Tichy bombaerős szabadrúgá­sára Fraydl kapus mozdulni sem tudott... Vezető gólunk után a magyar csa­pat nemcsak óriási lelkesedéssel, ha­nem jól és lényegesen nyugodtabban játszott, mint ellenfele. De nem soká­ig, mert egy súlyos játékvezetői téve­dés révén az osztrákok kiegyenlítet­tek. Ettől kezdve a küzdelem fokozó­dott, egyre több lett a szabálytalan­ság is, kemény összecsapások válto­gatták egymást. Szünet után a játék képe számunkra kevezően alakult, de sajnos az eredmény nem. A példás akarattal, lelkesen küzdő magyar csapat ebben a játékrészben úgyszól­ván teljesen átvette a játék irányítá­sát, rengeteget támadott és sokszor nyomasztó fölényben volt. Aztán egy váratlan nagyszerű osztrák gól meg­pecsételte a mérkőzés sorsát. Hanap- pi, az osztrák csapat kapitánya így nyilatkozott: — Nagyon izgalmas, és azt hiszem színvonalas is volt a játék. Régen játszottam ilyen harcos erényeket csillogtató magyar válogatott ellen. Elismerem, hogy a 11 -es kissé szigorú ítélet volt és kétségtelen az is, hogy a szerencse nekünk kedvezett. 1961. OKTÓBER 22. BUDAPEST, NÉPSTADION HOLLAND IA-MAGYARORSZÁG 3 :3 VB SELEJTEZŐ Góllövő: Monostori, Göröcs, Tichy Grosics (Tatabánya)-Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Sóvári (Cl. Dózsa)— Solymosi (DVTK) Kotász (Honvéd) -Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Tichy (Honvéd) Monostori (Dorog) Fenyvesi (FTC). Szövetségi kapitány: Baróti Lajos. „0 : 2 után a közönség bíztatása közben rákapcsolt a magyar csapat és ettől kezdve olyan akarattal ját­szott, mint legutóbb Bécsben. Húsz percen keresztül sokat roha­moztunk és néhány gyors, formás támadást vezettünk. Gyors táma­dások végén születtek a gólok, ame­lyek közül a második igazán korszerű támadásból került a hálóba. Monos­tori indította el a támadást, Fenyve­sihez továbbított, balszélsőnk ke­resztlabdája Sándorhoz szállt, jobb­szélsőnk finoman fejjel Göröcs elé tálalt, aki közelről külsővel a kapu bal oldalába lőtt. A II. félidőben a hollandok ismét vezetést szereztek, amit csak a 80. percben sikerült kiegyenlíteni. Feny­vesi beadását kifejelték a holland vé­dők, Solymosi rálőtte a labdát, amely visszapattant a védőkről, Sándor Ti- chynek ívelt, Tichy pedig közelről a jobb felső sarok felé fejelt, s a labda a felső lécről a vonal mögé, 3 :3. 1961. DECEMBER 10. SANTIAGO CHILE-MAGYARORSZÁG 5 :1 Góllövő: Tichy Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Dalnoki (FTC)—Soly­mosi (Ú. Dózsa) Bundzsák (Vasas)— Göröcs (Ú. Dózsa) Bozsik (Honvéd) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Feny­vesi (FTC). Csere: Szentmihályi (Va­sas) Sóvári (Ú. Dózsa) Machos (Va­sas). Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Nem úgy indult a találkozó, hogy a hazaiak nyerik meg a mérkőzést,