Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Az első félidőben jóval több gól­helyzete volt a magyar csapatnak, igaz viszont, hogy a második félidő­ben a skótok is döntő helyzeteket hibáztak el, a kapufák is bennünket segítettek, viszont a játék utolsó negyedórájában akár több góllal is a magunk javára fordíthattunk volna helyzeteink alapján az eredményt." 1960. JÚNIUS 15. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYAR OLIMPIAI VÁLOGATOTT—FLUM IN ENSE 1 :0 Góllövő: Göröcs Faragó (Honvéd)—Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dudás (Honvéd) —Vilezsál (FTC) Kovács III (MTK)- Sátori (Csepel) Göröcs (0. Dózsa) Albert (FTC) Orosz (FTC) Pál (DVTK). Csere: Török (Ú. Dózsa) Paulás (DVTK) Dunai (Pécs) Soly- mosi (DVTK) Pál (Csepel). „Az 53. percben villámgyors tá­madás után Albert labdáját Göröcs kapta, az összekötő kissé kikanya­rodott, 11 m-ről lőtt, a labda a vető­dő Castilho hasa alatt jutott a jobb alsó sarokba. Tomboló taps követte a ragyogó akciót. Olimpiai válogatottunk csapatjáté­ka még egyszer sem volt olyan pon­tos és folyamatos, mint most. A já­ték képe alapján olimpiai válogatot­tunk a győzelmet feltétlenül megér­demelte." 1960. JULIUS 20. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYAR OLIMPIAI VÁLOGATOTT-TUNISZ 10:1 Góllövő: Albert 4, Göröcs 2, Ku- harszki 2, Solymosi, Pál L. Török (Ű. Dózsa)-Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Pál T. (Csepel) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Dunai (Pécs) Pál L. (DVTK) Csere: Kuharszki (Ü. Dózsa) Szent- mihályi (Vasas) Mészöly (Vasas) Orosz (FTC) Vilezsál (FTC). Az újabb előkészületi mérkőzésen a magyar csapat könnyed, jó játékkal érte el a kétszámjegyű győzelmet. A Népstadion 25 ezres közönsége különösen Göröcstől látott parádés megoldásokat. 1960. JÚLIUS 27. KOPPENHÁGA DÁNIA-M AGYARORSZÁG 1 :0 Olimpiai válogatottak mérkőzése. Török (Ü. Dózsa) —Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Pál T. (Csepel) Göröcs (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Dunai (Pécs) Rákosi (FTC) A magyar együttes csalódást oko­zott az 50 ezres (!) dán közönség­nek. Különösen a belsőhármas ját­szott nagy hibaszázalékkal. * * * Koppenhágában a dán és a magyar olimpiai csapat találkozójára nem sokkal azután került sor, hogy egy repülőszerencsétlenség során több dán válogatott labdarúgó életét vesz­tette. Az MLSZ úgy határozott, hogy a bevételi részesedésről lemond, s a magyar szövetségnek járó összeget felajánlotta az áldozatok hozzátarto­zóinak megsegítésére. Nem sokkal később a következő tartalmú levelet kapta az MLSZ a dán labdarúgók szövetsége főtitkárától: Igen tisztelt Uraim! Engedjék meg, hogy a dán labda­rúgók szövetségének megbízásából ezúton mondjak hálás köszönetét azért az emberséges együttérzésért és nagy segítségért, amit Önök azáltal nyújtottak, hogy a koppenhágai mér­kőzésért Önöknek járó bevételt a dán labdarúgók szövetségének ajándékoz­ták, hogy ezzel azokon segíthessünk, akik érintve voltak a július 16-i koppenhágai repülőszerencsétlenség folytán. Meg fogjuk találni a mód­ját, hogy a felajánlott összeget olyan szellemben használjuk fel, mint amilyen célzattal Önök adták. Hálás köszönetünket nyilvánítjuk ... ív^v^-x-xsv I960. AUGUSZTUS 17. TATA MAGYAR OLIMPIAI VÁLOGATOTT—GUINEA 16 : 1 Góllövő: Rákosi 5, Pál T. 5, Göröcs 4, Solymosi 2. Faragó (Honvéd)-Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Sátori (Csepel) Göröcs (Ú. Dózsa) Dunai (Pécs) Pál T. (Csepel) Rákosi (FTC). Csere: Török (Ü. Dózsa) Dudás (Honvéd). Olimpiai válogatott csapatunk nagy akarattal és lövőkedvvel játszott az igen lelkes vendégek együttesével. Jó mozgásnak számított ez az előké­születi mérkőzés. 1960. AUGUSZTUS 20. BUDAPEST, NÉPSTADION BUDAPEST VÁLOGATOTT- SZPARTAK JEREVÁN 4 :2 Góllövő: Pataki, Molnár, Machos, Friedmanszky. Szentmihályi (Vasas)-Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Ihász (Vasas)—Ughy (Csepel) Kleibán (Csepel)—Sándor (MTK) Pataki (Ú. Dózsa) Machos (Honvéd) Halápi (Ú. Dózsa) Molnár (MTK). Csere: Friedmanszky (FTC) Mészöly (Vasas). 1960. AUGUSZTUS 26. AOUILA MAGYARORSZÁG-INDIA 2 : 1 Olimpiai csoportmérkőzés Góllövő: Göröcs, Albert. Török (Ü. Dózsa)—Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Vilezsál (FTC) Kovács III (MTK)— Sátori (Csepel) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Orosz (FTC) Rákosi (FTC) A két gól története: „Sorozatos magyar támadások után a 24. perc­ben megszületett az első magyar gól. Albert ügyesen ugratta ki Görö- csöt egy cselt csinált és 11 méterről élesen, laposan a bal sarokba lőtt. Az 54. percben ismét gólt értünk el: Jobb oldalon futott a támadás. Sáto­ri beadott, Albert a kapufára fejelt és