Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

1960. MÁRCIUS 26. GRAZ MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 4 : 0 Olimpiai selejtező Góllövő: Albert 2, Orosz, Sátori. Faragó (Honvéd)—Novák (Haladás), Várhidi (Ú. Dózsa), Dalnoki (FTC)— Vilezsál (FTC), Kovács III (MTK)— Sátori (Csepel), Göröcs (Ü. Dózsa), Albert (FTC), Orosz (FTC), Rákosi (FTC). A magyar csapat különösen a II. félidőben játszott nagyszerűen. A 65. percben végleg eldőlt a mérkőzés: „Sorozatos támadások után a 65. percben az Orosztól kapott labdával Albert öt védőt is kicselez s bár sza­bálytalanul is igyekznek őt feltartani — nyolc méterről a kifutó kapus mel­lett a kapu közepébe lő, 3 : 0". Négy rövid nyilatkozat, a négygólos győze­lemről: Barcs Sándor, az MLSZ elnöke: A két csatársor közötti különbség döntött. Gyenes András, az MTST elnök- helyettese: Az eredmény híven tükrö­zi a két együttes közti erőviszonyo­kat. Baróti Lajos, szövetségi kapitány: II. félidőbeli jó játékunkhoz a két fedezet feljavulása járult hozzá, ek­kor felengedett az idegesség is. Kliwitsch, az osztrákok edzője: Előzetes félelmem nem volt alapta­lan. A magyar csapat a II. félidőben klassziskülönbséggel győzött le min­ket. 1960. ÁPRILIS 6. BRNO MAGYARORSZÁG- CSEHSZLOVÁKIA 2 : 1 Olimpiai selejtező Góllövő: Albert 2. Faragó (Honvéd)—Novák (Haladás), Várhidi (Ú. Dózsa), Dalnoki (FTC)— Vilezsál (FTC), Kovács III (MTK)— Sátori (Csepel), Göröcs (Ú. Dózsa), Albert (FTC), Orosz (FTC), Rákosi (FTC) „A mieink elsősorban a védekezés­re, a biztonságos játékra összpontosí­tották erejüket. Hátvédeink lelkesen romboltak, a fedezetek nem mentek előre, hanem arra ügyeltek, hogy vé­delmünkön ne legyen rés. Sokat segí­tett hátul Rákosi is. Védekezésünk ilyenformán elég biztonságos volt, de kevés erőnk maradt a támadások épí­tésére. Meglehetősen ritkán jutottunk el az ellenfél kapujáig, viszont dicsé­ret jár azért, hogy kevés gólhelyze­tünket megfelelően kihasználtuk, hi­szen három helyzetből Albert kétszer a hálóba talált." A magyar csapat két vezetőjének nyilatkozata: Gyenes András, a MTST elnökhe­lyettese: A magyar játékosok megmu­tatták, hogy helyén van a szívük. Nagy erőbedobással játszottak, s vég­telen öröm számomra, hogy a legjobb 16 közé jutottunk. Baróti Lajos, szövetségi kapitány: Nagyszerűen küzdöttek a fiúk. Bí­zom abban, hogy otthon a visszavágó mérkőzésen jobban is fognak játsza­ni. Különösen Várhidi, Dalnoki, Fa­ragó és Albert tetszett. 1960. ÁPRILIS 16. WIENER NEUSTADT MAGYARORSZÁG IFJ.-NDK IFJ. 2 :0 UEFA TORNA Góllövő: Kékesi, Káposzta. Künsztler (Bp. Előre)— Menczel (SBTC), Mészöly (Vasas), Kürtösi (SZEAC)—Galambos (Honvéd), Ká­poszta (U. Dózsa)-Faliszek (MTK) Kékesi (Vasas) Ihász (Vasas) Farkas (Vasas) Gál (MTK) 1960. ÁPRILIS 18. ST. PÖLTEN NSZK IFJ.—MAGYARORSZÁG IFJ. 1 : 1 UEFA TORNA Góllövő: Kékesi Künsztler (Bp. Előre)—Menczel (SBTC) Mészöly (Vasas) Kürtösi (SZEAC)—Káposzta (Ü. Dózsa) Ihász (Vasas)-Faliszek (MTK) Kékesi (Va­sas) Nagy B. (BVSC) Farkas (Vasas) Krajcsi (SBTC) „A magyar csapat a második fél­időben teljesen irányította a játékot. Nagy fölényt harcolt ki, a csatárok x-xx^-x-xf-x lövései azonban nem voltak ponto­sak. A második félidő képe alapján győzelmet érdemelt volna a magyar csapat, amely a közönség tapsa köze­pette vonult le a pályáról." 1960. ÁPRILIS 20. LINZ MAGYARORSZÁG- TÖRÖKORSZÁG 3 : 0 UEFA TORNA Góllövő: Káposzta, Krajcsi, Farkas.; Száger (FTC)—Menczel (SBTC) Mé­szöly (Vasas) Káposzta (Ú. Dózsa)— Galambos (Honvéd) Ihász (Vasas)— Faliszek (MTK) Kékesi (Vasas) Nagy B. (BVSC) Farkas (Vasas) Krajcsi (SBTC) Ifjúsági labdarúgóink győzelmük­kel csoportelsők voltak, és az elődön­tőbe jutottak. 1960. ÁPRILIS 22. BÉCS MAGYARORSZÁG IFJ.— PORTUGÁLIA IFJ. 2 :1 UEFA TORNA Góllövő: Farkas 2. Száger (FTC)-Menczel (SBTC) Mé­szöly (Vasas) Káposzta (Ü. Dózsa) Galambos (Honvéd) Ihász (Vasas)— Faliszek (MTK) Kékesi (Vasas) Kür­tösi (SZEAC) Farkas (Vasas) Krajcsi (SBTC) „Úgy indult, hogy gólokkal győ­zünk. Csatáraink a kezdés után lefu­tottak. Kékesi a jobbösszekötő he­lyén vágtató Farkast ugratta ki és a Vasas-csatár hatalmas bombája 12 méterről a léc alá végódott. Nagy volt az öröm a mieink között. Az óramutató a 2. percet jelezte. A ren­des játékidő leteltével viszont 1 : 1 volt az eredmény. Következett a két­szer tízperces hosszabbítás. A 93. percben Kékesi mérnöki pontossággal előreadott labdáját Far­kas most igazi helyén, a balösszekö­tőben futtából vette át, kitört, leráz­ta őrzőjét, s ugyancsak futtából 9 méterről megvágta a labdát. Rui ka­pus szomorúan nézte, hogy a magya­rok összeborulnak a pályán, 2 : 1-re nyertünk.