Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 3. Az ezüstlabdától az MNK-ig (Budapest, 1981)

1967. Győri ETO — harmadszor! GYŐRI ETO-SBTC 1:0. ,,A Győr 11-essel megnyerte az idei MNK döntőjét. A kislétszámú lelkes győri és néhányszáz elkeseredett salgótarjáni szurkoló »hangorkánja« szolgál­tatta a kísérőzenét az utolsó akkordhoz, amikor Kovács József az MLSZ El­nökségének tagja, a Kupabizottsóg vezetője, átadta a serleget és az érmeket a két »óriásnak« Orbánnak és Ferencznek. Gyorsan felöltöztek a játékosok, s egymás után jöttek kifelé az öltözőből. Szusza Ferenc a Győr edzője örült, de korántsem volt elégedett: — Rossz játékkal szereztük meg a kupát! Most már harmadszor a mienk, de az e feletti öröm sem homályosíthatja el a hibákat, a gyakran sántikáló játékot. Orbánt sokan vették körül: — Azelőtt Palotai Karcsi volt a csapatkapitány, most én vehettem át a serleget. Nagy pillanat volt, de azért örülök, hogy túl vagyunk mindenen. Néhány perccel később megérkezett a másik középhátvéd, a salgótarjáni Ferencz. A mérkőzés előtt bizakodott. Most nagyon szomorú volt: — Háromszor volt már a Salgótarján a kupadöntőben, de most sem sikerült semmi. Nagyon bánt, hogy egy 11-essel kikaptunk. Úgy érzem, nem követtem el olyan szabálytalanságot, amiért 11-es járt volna. A 11-es és a gól története: a 14. percben Győrfi megkerülte a mellette futó Ferenczet. A középhátvéd a könyökével utánanyúlt, Győrfi elesett. A 11-est Nell élesen a jobb sarokba küldte.” Ezzel a góllal az ETO megnyerte a küzdelmes mérkőzést, és sorrendben harmadszor győri játékos emelte magasba a Magyar Népköztársasági Kupát! MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1967. Negyeddöntő: Ú. DŐZSA-PÉCSI DÓZSA FTC-CSEPEL (Az FTC mint vendég jutott tovább.) SBTC-VASAS GYŐRI ETO-BP. HONVÉD 2:0 2:2 1:0 6:0 79