Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Május 13. Népstadion Bp. Kinizsi —Tatabányai Bányász 3:2 B/1208. G: Láng 2, Csabai. Gulyás — Henni II, Mátrai, Dalnoki — Ombódi, Dékány — Kertész, Vilezsál, Láng, Csabai, Fenyvesi. Május 27. Dorog Bp. Kinizsi—Dorogi Bányász 2:2 B/1209. G: Vilezsál, Fenyvesi. Gulyás — Henni II, Mátrai, Dalnoki — Ombódi, Dékány — Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi. Június 10. Népstadion Bp. Kinizsi—Lens 7 : 1 N/687. G: Orosz 3, Czibor 2, Láng, Ombódi. Gulyás — Henni II, Mátrai, Ombódi — Kotász*, Dékány — Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Czibor*. Június 17. Népstadion Bp. Kinizsi—Bp. Vörös Lobogó 6 : 2 B/1210. G: Orosz 2, Láng, Vilezsál, Kertész, Fenyvesi. Gulyás — Henni II, Mátrai, Dalnoki — Ombódi, Dékány — Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi. 3 : 2-es Kinizsi vezetés után a játékvezető reklamálásért Sándort, majd Szolnokot kiállította. A II. félidőben a Kinizsi­játékosok kihasználták helyzeteiket, s így nagy gólaránnyal győztek. A 85. percben Kovács I is a kiállítás sorsára jutott, szintén a játékvezető sértegetéséért. A Vörös Lobogónak ebben az évben ez volt az első veresége. Június 23. Üllői út Bp. Kinizsi—Dorogi Bányász 3 : 1 B/1211. G: Orosz, Kertész, +1 öngól. Gulyás — Henni II, Mátrai, Dalnoki — Ombódi, Dékány — Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi. Június 30. Üllői út Bp. Kinizsi—Pécsi Dózsa 1:0 B/1212. G: Kertész. Gulyás — Henni II, Mátrai, Dalnoki — Ombódi, Dékány — Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi. 402.